Medicina / Sveikata

Mūsų grožio suvokimas

Labai dažnai, ir ypač pavasarį, yra girdimas klausimas, kaip sulieknėti. Draugės dalinasi įvairiais patarimais ir išbandytų dietų rezultatais, informacijos ieškoma žurnaluose, internete. Tačiau visi tikrai žinome jau nusibodusią frazę, kad sulieknėti galima tik saikingai maitinantis ir reguliariai sportuojant.

Tačiau kodėl tada vis dar toks stiprus yra dietų ir staigių sulieknėjimų vajus? Juk turbūt visi žinome, kad geriausiai norimas rezultatas bus pasiektas tik tada, kai tinkamai dirbsime ne tik su savo kūnu, tačiau ir su mintimis, t.y. vyraus harmonija. Tuomet kodėl žalingai elgiamės su savo kūnu? Juk svarbiausia tai, kad turime jį mylėti.

Geriausiu patarimu gali tapti frazė, kad visi žmonės yra gražūs! Juk negali pasaulis suktis tik apie laibakojes manekenes, kurios dėl savo darbo kartais nevalgo ištisas savaites. Grožio sąvoka yra labai plati ir tikrai tame mažiausią dalį sudaro stereotipiniai ir realybės neatitinkantys figūros standartų rodikliai 90-60-90.

Daugelis merginų ir net vaikinų tiki stebuklingomis dietomis, kurios neva per kelias savaites sumažins jų kūno svorį net keliasdešimčia kilogramų! Nejaugi? Tik pagalvokite, jei tai būtų veiksminga, turbūt apsidairę nepamatytume apkūnių žmonių, o ypač inovacijų ir pažangos valstybėje kaip JAV. Taigi tenka nuvilti visus pasakomis tikinčius, kurie moka didelius pinigus už vaistų pramonės pramanus ar renkasi kitus, ne ką mažiau kenksmingus savęs žalojimo būdus.

Grožis, be abejo, yra išorinis ir vidinis, tačiau išteka ne vien lieknos it nendrės moterys. O juokingiausia tai, jog manoma, kad apkūnesni žmonės yra laimingesni. Jie savo gyvenime grožio nematuoja vien kilogramais ar centimetrais aplink liemenį, tačiau dažniau nei vien išorinio grožio mėgėjai, mato vidinį žmogaus pasaulį. O juk aplinkui gausu tokių asmenybių tipų, kuriuos derėtų vadinti kolekcionieriais. Tokie žmonės savo išvaizdai skiria didžiąją laiko dalį, o greta savęs pasirenka tokį žmogų, kuris taip pat yra grožio industrijos auka. Ar gali būti kas blogiau, jei labiau rūpinamasi savo raumenų tonusu nei smegenų raukšlėmis? Juk sielai atgaivą suteikia rankose atidūrusi gera knyga, o ne soliariumuose praleistas laikas…

Be abejo, svarbūs yra abu grožio tipai, tačiau pusiausvyra tarp jų – geriausias variantas. Todėl negalima griežtai teigti, kad jei esi apkūnus, tai nieko čia ir nepadarysi. Su savimi reikia dirbti visą gyvenimą, todėl pradėti reikėtų nuo pat vaikystės. Juk ne be reikalo mokyklose vaikai lanko kūno kultūros pamokas. Tačiau užaugę, treniruotėms laiko skiriame vis mažiau. Derėtų savęs taip neskriausti, juk sportas geriausias vaistas tokiems priešams kaip celiulitas ar imuniteto stoka. Visiems gerai žinoma frazė, kad žmogus pasitinkamas pagal išvaizdą, o palydimas pagal protą. Ir tai gryniausia tiesa! Taigi jei šviesiai dažyti plaukai ir priaugintos blakstienos akimirkai sukuria grožio iliuziją, tai ji kaip mat gali išsisklaidyti vos prabilus menko intelekto žargonu. Tačiau dažyti plaukai čia tikrai nekalti! Juk pati nuostabiausia bus ta moteris, kuri ir atrodys gražiai, ir kalbės protingai. Taigi kartais derėtų investuoti ne tik į nagų lako buteliuką, tačiau ir savęs švietimą. Neabejoju, tinkama literatūra dar niekam nepakenkė.

Pagrindinė šio straipsnio mintis ir buvo pusiausvyra tarp vidinio ir išorinio grožio. Liūdna būtų verkti žiūrint į priaugtus kilogramus, jei šalia yra žmogus kuris myli Jūsų širdį. Visai kas kita, jei antsvoris kelia pavojų sveikatai, tuomet kaip sulieknėti gali padėti tik gydytojai. Tačiau visuomet pirmiausiai reikia save mylėti, savo kūnu rūpintis. Jei manote, jog būsite laimingesnis suvalgęs plytelę šokolado, tai taip ir padarykite, tačiau kas per daug, tas visuomet nesveika…

kaip sulieknėti