Pirkiniai / Paslaugos

Mūsų mažųjų žaislai

Įžengus į bet kurią žaislų parduotuvę tarsi atsiveria naujo, spalvoto ir fantazijų kupino vaikiško pasaulio durys. Lentynose ramiai snaudžia sukrauti minkšti meškučiai ir tarsi ant podiumo rikiuojasi laibais liemenimis barbės. Įvairius garsus skleidžia muzikinės knygelės ir vaikiškų rankų laukia lėlių vežimėliai. Medinis arkliukas taip pat sulaukia mažųjų dėmesio, nes tai viena smagiausių sūpynių pasaulyje, turbūt niekada neišeisianti iš mados.

Ech, o kokie gražūs maži žaisliniai automobiliukai… Jų durelės atsidaro ir užsidaro, o viduje atrodo sėdi tikras, tik labai mažas jos vairuotojas. Net pro suaugusiųjų akis nepraslysta palubėse sukabinti radijo bangomis valdomi lėktuvai ir malūnsparniai, o ant žemės išrikiuoti elektromobiliai ir kiti žaislai vaikams.

Vaikams tokios parduotuvės tai tarsi didžiulė žaislų saugykla, jų sapnuose matyta karalystė, o tėvams – geriausias būdas pradžiuginti savo mylimąją atžalą. Tačiau ką daryti, kad malonus apsipirkimas netaptų kančia ar tuo labiau panika, kuri dažniausiai ištinka prieš didžiąsias metų šventes ar gimtadienius?

Turbūt niekam nėra paslaptis tai, kad vaikai akylai stebi vaikams sudominti skirtas reklamas ir savo norus praneša iš anksto. Tokiu atveju viskas šaunu. Mažylis išreiškia savo poziciją dovanų atžvilgiu ir tėveliams belieka arba ją vykdyti, arba ieškoti alternatyvos. Tačiau kaip išsisukti ir maloniai nustebinti savo vaiką, jei laiškai Kalėdų seneliui jau neberašomi?

Šiuo atveju gali padėti parduotuvės konsultantai, nes kaip niekas kitas jie geriausiai turėtų suprasti, ko nori vaikai ir kokie žaislai juos labiausiai domina. Tačiau derėtų nepamiršti, kad kiekvienas vaikas yra maža, besiformuojanti asmenybė ir dažnai jau nuo mažo amžiaus turi savo nuomonę, vyraujančius pomėgius ar žaidimus. Taigi jei Jūsų dukra svajoja apie gydytojos profesiją ir savo kambaryje gydo pirmąsias pacientes lėles, tai būtų puiki proga savo meilę išreikšti padovanojus vaikiškus, pirmosios pagalbos įrankius ir būtinai tą mažą seselių kepurytę su raudono kryžiaus ženklu, be kurios turbūt nublanktų pusė žaidimo esmės.

O kuo domisi berniukai? Dažniausiai tai būna su technika susiję žaidimai, tačiau dažnai vaikai mėgsta kopijuoti ir savo tėvus. Taigi šiuolaikinis tėtis retai apsieina be išmaniųjų technologijų žaisliukų, tokių kaip telefonai, plančetiniai kompiuteriai ir be abejo, visų didelių ir mažų vaikų žaislo – automobilio. Taigi norint nustebinti ir sudominti savo mažylį, visai nereikės išleisti krūvos pinigų norint jam padovanoti tikrą kompiuterį, iki kurio dar reiktų šiek tiek užaugti. Šiais laikais visi norai gali virsti realybe, taigi pats geriausias žaislas gali būti vaikiškas kompiuteris. Tai skamba kaip paprasti žaislai vaikams, tačiau vertėtų paieškoti tokio, kuris lavintų vaiką. Tarkim yra tokių žaislų, kurie moko užsienio kalbos ar matematikos veiksmų ir tai daro žaidimo forma, kuri vaikui nenusibosta ir neatrodo atgrasiai.

Yra manoma, kad kiekviena karta yra protingesnė už savo pirmtakus, o tai reiškia, kad vaikai yra protingesni už savo tėvus, kai jiems buvo tiek pat metų. Tai visai logiška! Juk tik prieš gerą dešimtmetį daugelio namuose įsikūrė kompiuteris, su kuriuo kaip dirbti teko dar ilgai mokytis, o mažajai kartais, kuri užaugo šalia kompiuterio ekrano yra žymiai lengviau juo naudotis. Dažnai net mokyklos lankyti nepradėjęs mažametis jau geba atlikti įvairius veiksmus ir naršyti internete. Todėl labai svarbu parinkti tinkamus žaislus, tokius kurie ugdytų ne tik fantaziją, bet ir lavintų bendravimo ar komunikavimo sugebėjimus.

žaislai vaikams

Prekės kūdikiams taip pat svarbus dalykas, nes jų pagalba atsiranda pojūtis atskirti spalvas, medžiagas ir net skonius. Juk mažieji viską nori ragauti, dėl to žaislai vaikams turi būti parenkami itin atsakingai, kad nebūtų galimybės užspringti, uždusti ar apsinuodyti.