El. Parduotuvės,  Pirkiniai / Paslaugos

Naktinukai ir audiniai, iš kurių jie gaminami

Miegas – labai svarbi būsena, kurios metu ilsisi ne tik protas, bet ir kūnas. Dėl to labai svarbu pasirinkti tinkamą miego aprangą. Vyrai paprastai miego darbužiams daug dėmesio neskiria, taigi miega tik su apatinėmis kelnaitėmis, su kelnaitėmis ir apatiniais marškinėliais, o kai vėsiau – renkasi ir pižamas. Tuo tarpu moterų miego drabužių sukurta gausybė, tad kartais tikrai sunku išsirinkti tinkamus apdarus miegui. Populiariausi tarp moterų ir merginų – seksualūs naktinukai, kurie siuvami plonesni, berankoviai vasarai ir kiek storesni, trijų ketvirčių ar ilgomis rankovėmis žiemai. Taip pat merginos dažnai renkasi pižamas, marškinėlius ir šortukus, naktinius marškinius ar tiesiog įprastus didesnio dydžio medvilninius marškinėlius su linksmais piešinėliais.

Audiniai, iš kurių gaminami miego drabužiai

Dažniausiai įprasti miego drabužiai gaminami iš medvilnės, tai medžiaga, kuri yra laidi orui, gerai sugeria drėgmę, yra higieniška, maloniai priglunda prie kūno. Ją galima skalbti 60 laipsnių temperatūroje, tačiau medvilnės audinio drabužius gana sunku lyginti. Naktinukai iš medvilnės yra patogūs, tačiau paprastai elegantiški, nekasdieniški ir seksualūs naktiniai iš šio pluošto nesiuvami. Panašus į medvilnę pluoštas – modalas, kuris kiek geriau nei medvilnė tempiasi ir ilgiau išlaiko formą. Modalas nesusivelia ir sugeria dar daugiau drėgmės negu medvilnė. Panašus į šias minėtąsias medžiagas – ir bambuko pluoštas, iš kurio vis dažniau siuvami ne tik rankšluosčiai, bet ir miego ir apatiniai drabužėliai.

Dailiems naktinukams siūti dažnai naudojama viskozė. Nors ji laikoma dirbtine sintetine medžiaga, daugiausiai viskozė gamina iš specialiai apdirbto medžio plaušo. Naktinukai dažnai siuvami iš poliamido, kuris yra itin tvirtas, nesiglamžo bei ypač gerai tempiasi. Iš šios medžiagos siuvami dailūs erotiški, dažnai ir permatomi miego drabužėliai. Miego drabužėliams siūti naudojamas ir poliesteris – tai audinys, gaminamas iš naftos. Jis nesugeria drėgmės, greitai išdžiūsta, galima sakyti nesiglamžo ir yra ilgaamžis audinys. Dažnai tiek į viskozės, tiek į poliamido, tiek ir į kitus audinius įmaišoma elastano, kad audinys būtų dar tvirtesnis, ilgaamžiškesnis ir dar geriau prisitaikytų prie kūno formų. Taigi tik nuo pačių dailiosios lyties atstovių priklauso, kokius audinius – natūralius ar sintetinius – jos renkasi.