Būstas

Namų projektai Lietuvoje – ar perspektyvu?

namu_projektai1Namų projektai vis labiau populiarėja visame pasaulyje. Tai – paslauga, ypatingai svarbi plečiant infastruktūrą, kadangi ji leidžia iš anksto „sustyguoti“ pastato statymą, kas leidžia išvengti įvairių klaidų. Būtent dėl šios paslaugos svarbos, ji tampa vis svarbesne visose pasaulio šalyse. Vis dėlto, ar namu projektai Kaune taip pat turi perspektyvų? Būtent tai ir aptarsime šiandienos straipsnyje.

Iš pirmo žvilgsnio skirtumo tarp šiai paslaugai, jos plėtrai suteikiamų sąlygų Lietuvoje bei didžiosiose pasaulio valstybėse, nėra. Vis dėlto, Lietuvoje šios paslaugos rinka yra tiesiog merdinti, kai tuo tarpu didžiosiose pasaulio valstybėse ji vis sparčiau tobulėja. Tad kas lemia tokį situacijų skirtumą? Neabejotinai vienas iš pagrindinių faktorių yra tai, jog Lietuvoje žmonių finansinė situacija yra išties bloga. Namų projektai yra išties brangi paslauga, Lietuvoje už ją tenka sumokėti nuo kelių šimtų iki keleto tūkstančių litų, kas yra išties dideli pinigai. Didžioji dalis žmonių netgi norėdami negali sau leisti tokių investicijų į iš pirmo žvilgsnio nebūtiną paslaugą, dėl ko daugelis ja ir nesinaudoja. Tačiau, kas lemia tai, jog netgi esant keletą kartų didesnėms kainoms, kitose pasaulio valstybėse ši paslauga turi tiesiog milžinišką paklausą? Veikiausiai tai lemia tai, jog žmonių finansinės padėtis yra geresnės, žymiai didesnės galimybės taupyti bei sutaupyti, kas suteikia žmonėms galimybes naudotis šia paslauga, netgi ir esant didesnėms kainoms nei Lietuvoje.

Tad vis dėlto, ar galime teigti jog namų projektai Lietuvoje yra perspektyvūs? Atsakyti iš ties sunku, nes situacija yra netgi labai miglota. Iš pirmo žvilgsnio dabartinė namų projektų rinkos padėtis mūsų šalyje yra paprasčiausiai katastrofiška, tad kažkokių tai perspektyvų paprasčiausiai nėra. Tačiau, iš kitos pusės, nors ir lėtai, tačiau situacija pamažu gerėja, o ir pigūs namų projektai vis labiau populiarėja, kas dar labiau didina šios paslaugos paklausą. Taip, situacija yra daugiau nei neaiški, tad kažko prognozuoti veikiausiai nėra verta, tačiau veikiausiai viską lems būtent žmonių finansinės situacijos kitimas per artimiausius metus. Jei situacija nesikeis, veikiausiai namų projektai Lietuvoje paprasčiausiai taps neegzistuojančia paslauga. Vis dėlto, jei žmonių pragyvenimo lygis gerės bei žmonės įgaus galimybę taupyti, uždirbdami daugiau, bei leisti sau iš pirmo žvilgsnio nereikalingas paslaugas, tuomet veikiausiai namų projektų mūsų valstybėje laukia išties šviesi ateitis, leisianti lygiuotis į pačias stipriausias šios paslaugos rinkas visame pasaulyje.