Būstas

Namų sienų dekoravimas

Jeigu Jums kyla klausimas, kur dėti senas nuotraukas, kur dėti nuotraukas, kaip jas gražiai pateikti, kaip originaliai dekoruoti sieną, kaip panaudoti rėmelius, ar kaip nuotraukų spausdinimas ant drobės gali paįvairinti namų interjerą – šis straipsnis skirtas Jums.

Nuotraukų panaudojimas

Vienas iš populiariausių sienų dekoravimo būdų yra nuotraukų kabinimas. Siūlome į jas įmaišyti ir įvairių citatų, frazių ar paprastų jums kažką reiškiančių paveiksliukų bei panaudoti ne tik lipnią juostelę, bet ir skalbinių segtukus, popierinius maišelius. Taip pat galima nuotraukas dekoruoti, prikabinti jas prie lempučių girliandos – tai suteiks jaukumo ir šilumos namams.

Rėmeliai 

Esame įpratę, kad nuotraukų rėmeliuose turi buti kažkos atvaizdas. Tačiau naujosios interjero tendencijos rodo, kad nebūtina į rėmelį kažką įdėti – jis gali būti tuščias ir puošti Jūsų namus! Jugi yra tiek daug skirtingų rėmelių stilių, kurie tiks prie Jūsų namų interjero. 

Žurnalų iškarpos ir grafiniai piešiniai

Baigus skaityti žurnalą, galima iš jo iškirpti Jums patikusias nuotraukas, paveikslėlius, frazes. Jas suklijuoti ant didelio lapo, o šį pasikabinti. Taip Jūsų interjeras atrodys originaliai bei netipiškai.
Grafiniai piešiniai – lipdukai itin tinka norint sukurti namuose meniško interjero vaizdą. Jie atrodo tarsi paveikslas ir pagyvina pačius namus.

Paveikslai ir veidrodžiai

Vieni iš paprasčiausių dekoravimo būdu – paveikslai ir veidrodžiai. Su jais erdvėje lengvai galime sukurti norimą nuotaiką, pasirinkti kuo įvairesnę spalvų gamą. Paveikslą pakeisti ar rasti jam naują vietą nėra sudėtinga, tačiau namuose ar biure norėdami turėti vertingą meno kūrinį turime nemažai investuoti. Svarbiausia – paveikslus derinti prie esamo interjero ir jų kabinimui pasirinkti tinkamas vietas. Jeigu naudosime daugiau paveikslų ant sienos, laikykimės jų išdėstymo taisyklių. Grupuokime mažus paveikslus šalia didelių ir atvirkščiai. Išlaikykime proporcingus tarpus. Mažiau spalvingas, tačiau tikrai efektyvus pasikeitimas – pabodusią erdvę dekoruoti veidrodžiais. Kuomet veidrodžio paskirtis nėra vien funkcinė, ant vienos sienos galime kabinti ir keletą įvairių formų ar dydžių veidrodžių. Veidrodis padeda vizualiai praplėsti erdvę ir tamsiam kambariui suteikia daugiau šviesos. Nestandartinių formų veidrodis, atlieka meno kūrinio funkciją.

Nestandartiniai sienų puošybos elementai

Jei ieškote naujų ir netradicinių namų dekoravimo sprendimų, kur derėtų unikalumas, ekologiškumas ir kokybė, – rinktis tikrai yra iš ko. Šiandien namų ar biuro interjerą pagyvinti ar atnaujinti galime naudodami dekoratyvines medžiagines ar odines 3D plokštes, išskirtinumo sienoms suteikiančiais grafiniais piešiniais, freska, mažais vitražais ar kitais stiklo gaminiais. Mūsų akims dar neįprasti trimačiai vaizdai išgaunami iš pačių netikėčiausių medžiagų – gipso, plastiko ar net medžio. Renkantis išskirtinius sienų puošybos elementus, reikia suderinti medžiagiškumą. Interjere naudojamas natūralias medžiagas, geriausiai derinti su tokios pats faktūros ir struktūros natūraliomis arba sintetinėmis medžiagomis. Piešiniai ir 3D efekto elementai, geriausiai dera moderniuose namų išpildymuose.

Natūralios medžiagos

Kadangi dabar daugelis kovoja už sveiką žemę, tai ir yra renkamasi natūralios medžiagos. Ekologiškos, natūralios, lengvai perdirbamos medžiagos ne tik nauja ir madinga tendencija, bet ir vizualiai patrauklus sprendimas. Būtent medis žavus bet kokio stiliaus, bet kokios spalvinės gamos interjere. Toks pasikeitimas neužims daug laiko, nepareikalaus didelių investicijų, o įspūdis, kurį suteiks įvairios struktūros ir išpjaustymo mediena, bus tikrai didelis. Išsirinkus formą, patinkantį raštą, atspalvį, medžio dekoracijas be problemų pritvirtinsite patys. Medines dekoratyvines plokštes galima kabinti kaip paveikslą, galima dekoruoti vieną sienelę svetainės ar virtuvės zonoje, miegamajame puikiai derėtų kaip naujas lovūgalis, kuris taptų viso kambario puošmena. Pagrindinis privalumas tokio tipo dekoravimo – galimybė keisti. Nebūtina pakeisti visos dangos, galima tiesiog pakeisti jos spalvą arba faktūrą, todėl namų atnaujinimas gali tapti labai maloniu žaidimu. Ekologiška ir natūrali medžiaga interjerams suteikia šilumos ir jaukumo pojūtį. Naudojimo būdai labai įvairūs, geriausiai derantys prie skandinaviškų interjerų, kur dominuoja pastelinės spalvos.

Pabaigai

Šiame straipsnyje aptarėme, kaip papuošti savo namų (ofiso) sienas. Būkime originalūs ir kurkime sau idealius namus!