Medicina / Sveikata

Natūralios sultys – ir skanios, ir sveikos

Obuolių ir juodųjų serbentų sultys Juodieji serbentai yra polivitamininė kultūra, labiausiai vertinama dėl vitaminų C ir P. Šios sultys gerai malšina troškulį, padeda įsisavinti maistą ir gerina medžiagų apykaitą organizme. Obuolių ir vyšnių sultys Vyšnios vertinamos dėl jose esančių mineralinių druskų, pektininių junginių ir vitaminų, jos gerina apetitą ir maisto virškinimą, tinka sergant mažakraujyste, kvėpavimo takų uždegimu. Obuolių ir aronijos sultys Aronijose gausu organinių rūgščių, pektinų, karoteno, vitaminų B, C, E, K, P. Augalo pavadinimas kildinamas iš graikų žodžio „aros“, reiškiančio „pagalba“, „nauda“, pasako, kad tai vertingas augalas. Obuolių ir spanguolių sultys Spanguolių sultys gerina apetitą, jose gausu biologiškai aktyvių medžiagų. Liaudies medicinoje spanguolių sultys vartojamos nuo įvairių negalavimų: kraujospūdžio, hipertonijos, kraujagyslių spazmų.

Sociologinės apklausos patvirtina tendenciją, kad vis daugiau Lietuvos gyventojų pirmenybę teikia natūraliems produktams. Sostinės kooperatinė bendrovė „Vaisių sultys“, pasirinkusiesiems sveikesnį gyvenimo būdą, siūlo iš Lietuvoje išaugintų vaisių ir uogų pagamintas sultis bei nektarus be konservantų, dažiklių ar kitų E papildų.

Vis daugiau mokslininkų tvirtina, kad žmogui sveikiausia vartoti jo šalyje išaugintus produktus – jie nesukelia alergijos, lengviau įsisavinami. „Vaisių sulčių“ gaminiai išpildo šią rekomendaciją – visi jie iš Lietuvoje išaugintų vaisių. Laimos Kiršytės, „Vaisių sulčių“ gamybos vadovės, teigimu, išsaugoti gerąsias vaisių ir uogų savybes tapo įmanoma įdiegus naujas technologijas, modernią vokišką sulčių spaudimo liniją „Bucher“. Sultys ir nektarai dabar pagaminami be jokių konservantų, išsaugant biologiškai aktyvias, organizmui reikalingiausias medžiagas, tai yra sveikas maistas mūsų organizmui. Bendrovė viena iš nedaugelio įmonių sveikuoliams siūlo natūralias sultis be cukraus, tad tinkamas diabetikams ir saugantiems kūno linijas, natūralias sultis. Pakanka įrodymų, kad vaisių ir uogų sultys suaktyvina žmogaus organizmo apsivalymo mechanizmą, pagerina kraujo ir limfos apytaką, gleivių, šlapimo ir prakaito išsiskyrimą, natūraliai stiprina imunitetą.

4 naujos sulčių rūšys

„Vaisių sultys“ pristato naujieną – keturias naujos receptūros sulčių rūšis. Aušrydas Tamulionis, įmonės „Vaisių sultys“ direktorius, pažymi, kad vaisių ir uogų derinio parinkimas nelengvas procesas. „Kai kurios uogos per rūgščios ar per saldžios, tad jos derinamos vienos su kitomis – svarbiausia, kad produktas turi būti ne tik sveikas, bet ir malonus gerti, malšinti troškulį“, – apie receptų subtilybes pasakoja specialistas. Bendrovė iš viso siūlo 18 rūšių vaisių ir uogų sulčių bei nektarų, šeštadalį savo produkcijos eksportuoja į užsienį. Nuolatinę „Vaisių sulčių“ gaminamos produkcijos kokybės kontrolę užtikrina nuo 2004 m. įdiegta kokybės valdymo sistema ISO 9001:2000.

sveikas maistas