Automobiliai / Motociklai,  Būstas,  Įvairenybės,  Paskolos,  Verslas / Ekonomika,  Visuomenė

Naudinga informacija apie paskolas ir kreditus

Šiai dienai, kai vartojimas Lietuvoje vėl atsigauna ir žmonės ima vis daugiau skolintis yra keletas dalykų į kuriuos vertėtų atkreipti dėmesį. Fiziniai bei juridiniai asmenys vis dažniau susimasto apie kredito naudą. Namų ūkiai taip pat neapsieina be paskolų.

greitieji kreditaiŠeimos neretai skolinasi tam, kad įsigytų nuosavą būstą ar naują automobilį. Verta paminėti, kad perkant automobilį lizingu yra privalomas vairuotojų civilinės atsakomybės draudimas. Naujų automobilių savininkai neretai renkasi KASKO draudimą tam, kad vandalizmo ar vagystės atveju būtų išvengta nuostolių. Apsidrausti gyvybę reikalauja ir iš imančių būsto kreditą. Draudimo suma mirties atveju tuomet turi būti lygi arba didesnė turimiems finansiniams įsipareigojimams. Didieji šalies bankai turi įsteigia ir savidukterines gyvybės draudimo bendroves, todėl klientams paprastai rekomenuoja rinktis būtent jų valdomą įmonę. Kaip paskatinimas yra siūloma mažesnė maržą ar palūkanų norma.

Greitieji kreditai kai magnetas traukia jaunimą. Tas faktas, kad smulkuosiuos vartojimo kreditus dalinančios įmonės laikosi itin liberalios skolinimo politikos, leidžia tikėtis gauti sąlyginai nedidelią pinigų sumą itin lengvai ir operatyviai. Tie kas susidūrė su greitomis paskolomis šią paslaugą vertina gana nevienareikšmiškai. Dalis smulkiųjų vartojimų paskolų gavėjų skundžiasi, kad yra pernelyg didelės palūkanos ir tiesiog „žvėriški” delspnigiai. Kiti džiaugiasi, kad už nedidelį mokestį gali gauti pinigų kai jų labiausiai reikia. Paprastai apie greitas paskolas neigiamai atsiliepia tie asmenys kurie laiku neįvygdė savo finansinių įsipareigojimų ir dėl pradelstų periodinių mokėjimų buvo priversti už paskolą susimokėti papildomai.

Paanalizavus dabartinę greitųjų kreditų rinką galima matyti, kad yra ne mažai bendrovių kurios naujiems klientams suteikiami kreditai ir paskolos nemokamai. Tai tikrai puiki žinia visiems norintiems skolintis, juk pinigai yra dalinima tikrąją to žodžio prasme veltui. Tiesa pačia pasiskolinta sumą vistiek reikės grąžinti, bet jokie papildomi apmokestinimai nėra taikomi. Šiai dienai nei vienas Lietuvoje veikiantis komercinis bankas negali pasiųlyti analogiškų paslaugų.

Komerciniai bankai per daug ir nesistengia konkuruoti su greitųjų kreditų davėjais. Bankai taikosi į „riebesnius” kreditus. Suteikia paskolas būstui, lizinguoja automobilius bei dalina ilgalaikius vartojimo kreditus. Be jokio užstato dauguma banko siūlo pasiskolinti iki 40 000 litų sumą. Maksimalus terminas vartojamojo kredito grąžinimui, kurį gali gauti fizinias asmuo yra penki metai. Taigi paėmus 40 000 litų paskolą, per mėnesį bankui tektu atseikėti apie 800 litų. Ši suma sudaro kiek mažiau nei pusę vidutinio darbo užmokesčio Lietuvoje. Taigi galima daryti prielaidą, jog skolinitis iki 40 000 litų gali praktiškai kiekvienas namų ūkis.

Vartojimui atsargiau skolinasi tos šeimos kurios jau turi būsto kreditus. Kaip žinia pastarieji yra itin ilgaliai finansiniai įsipareigojimai, todėl neretai šeimos turinčios būsto paskolą yra priverstos taupyti lėšas, kasdienio vartojimo sąskaita. Taigi skolinkitės itin atsargiai ir apgalvotai.