Žiniasklaida / Leidyba

Naudinga informacija

Kas yra naudinga informacija mūsų laikais? Tikriausiai atėjo tas laikas kai naudingos informacijos šaltinius atskirti sunkiau negu išsirinkti sau batus ar automobilį. Šiuolaikinė žiniasklaida, internetiniai puslapiai, televizija ir visos kitos prieinamos priemonės mums pateikia tiek informacijos jog atskirti kuri yra naudinga pasiekti mūsų smegenys, o kuri yra nereikalinga itin sunku. Dalis informacijos šaltinių dažniausiai skleidžia mums tokia ar kitokią propagandą – už ką balsuot, ką pirkti, kuo naudotis. Tačiau ar tai naudinga informacija mums? Greičiausiai tai tėra reklamos triukas paslėptas po naudingos informacijos pavadinimų, o kur ieškoti tikrai žmonijai naudingos informacijos veikiausiai klausimas į kurį atsakymą sunku surasti, kita vertus jeigu kažkoks informacijos šaltinis jums nurodytu kur būtent randasi naudinga informacija, tai taptu eilinis reklamos triukas.

Kita vertus gal verčiau reikėtu atskirti ne naudingos informacijos šaltinius, o žmonių tipus kuriems kokia informacija yra naudinga ir reikalinga, juk kiekvienas iš mūsų įsivaizduokime internete ieško kažko reikalingo sau, o tinkamai naudingos informacijos visiems kaip ir nėra, išimtis tai informacija apie kritiškas padėtis ir kitas visų mūsų gyvybei ir sveikatai išsaugoti reikalingos naujienos. Kalbant labiau apie mokslinius straipsnius informuojančius mus apie gamtą, astronomija… Ši informacija gal ir yra verta patekti į mūsų galvą, tačiau ar kiekvienam žmogui gali būti aktualu tas pats? Vargu.

Pabaigai galime padaryti viena vienintelę išvadą kas yra naudinga informacija yra retorinis klausimas, kurio atsakymas niekada nepatenkins visos žmonijos kartu paėmus. Ir greičiausiai kiekvienas žmogus pats turėtu atrinkti sau vienam naudingą informaciją ir neapkrauti savo galvos visų likusiu šlamštu kas jam yra visiškai neaktualu ir neįdomų, o ne aklai pasitikėti viskuo ką siūlo mums šiuolaikinė žiniasklaida ir internetiniai portalai.