Darbas

Naujausi darbo skelbimai internete ir sėkmingesnės darbo paieškos

Internetiniuose darbo skelbimų portaluose kasdien pasirodo naujausi darbo skelbimai, kuriais netrunka pasinaudoti daugybė darbo ieškančių žmonių. Tiek darbas užsienyje, tiek ir Lietuvoje pasižymi labai didele pasiūla. Todėl darbo ieškantis žmogus visų pirma turėtų būti tinkamai pasiruošęs jo laukiantiems iššūkiams. Tačiau jei iki šiol žmogus ne vienerius metus dirbo vienoje ir toje pačioje darbovietėje, pasikeitus aplinkybėms ir atsiradus būtinybei ieškoti naujos darbo vietos taip pat gali iškilti ir daug papildomų klausimų.

Todėl naudinga atsižvelgti į keletą aktualių detalių, kurios turėtų praversti ieškant naujo darbo.

Darbo pasiulymai

Apgalvokite savo pagrindinius reikalavimus

Reikalavimai keliami ne tik darbuotojams. Jie yra keliami ir darbdaviams. Tai ypač aktualu tuo atveju, jei naujos darbo vietos ieško ilgametę patirtį turintis konkrečios srities specialistas. Žmogus, kuris turi didžiulę patirtį, galinčią reikšmingai pagelbėti verslui, yra labai vertingas. O tai reiškia, kad toks žmogus gali kelti ne vieną reikalavimą savo darbdaviui, siekdamas užsitikrinti puikią darbo vietą ir pakankamai aukštas pajamas.

Todėl jei jūs turite daug patirties ir žinių srityje, kurioje ieškote naujo darbo, turite žinoti ir savo vertę, tokiu būdu nustatydami pagrindinius potencialiam darbdaviui keliamus reikalavimus.

Pasirūpinkite profesionaliu gyvenimo aprašymu

Nors kartais puikią darbo vietą žmonėms pavyksta gauti ir neturint jokio gyvenimo aprašymo, vis dėlto tokie atvejai yra retenybė ir tai greičiau yra išimtis iš taisyklės nei dažnai pasikartojantis atvejis. Tai reiškia, kad ieškodami darbo jūs taip pat turite sukurti ir labai profesionaliai atrodantį gyvenimo aprašymą (CV).

Būtent tai bus pirminė priemonė, kuri nulems ar jūs būsite pakviesti į pirmąjį darbo pokalbį. Ir nepaisant to, kad kai kurie į naują darbo vietą pretenduojantys žmonės su potencialiais darbdaviais pirmiausia bando susisiekti telefonu, vis dėlto toks sprendimas veikia ne visuomet. Todėl savo CV pasirūpinti yra būtina.

Pasiruoškite jūsų laukiančiam darbo pokalbiui

Jei sulauksite pakvietimo į pirmąjį darbo pokalbį nepamirškite, kad jūsų darbo paieškos tuo nesibaigia. Jūs negalite žinoti, koks bus galutinis potencialaus darbdavio sprendimas po to, kai su juo pakalbėsite akis į akį. Be to, neretai pirmasis darbo pokalbis vyksta su personalo vadovu, o tai reiškia, kad jei jis pateikia teigiamą atsakymą, kandidato laukia dar vienas pokalbis su įmonės vadovu. Todėl turite būti nusiteikę, kad šis procesas gali užtrukti ir pareikalauti papildomų psichologinių jėgų. Žinoma, jūs turite būti labai gerai apgalvoję kaip įmanoma daugiau atsakymų į klausimus, kurie dažnai būna užduodami darbo pokalbių metu. Tai padės jums nepasimesti ir kalbėti užtikrinčiau.

Nepamirškite derybų

Būtų labai klaidinga manyti, kad atlyginimą visuomet turi nustatyti potencialus darbdavys. Jei jūs esate kvalifikuotas kandidatas, turintis labai didelę ir ilgametę patirtį konkrečioje srityje, jūs turite pranašumą ir galite derėtis dėl jums siūlomo atlyginimo. Taip pat jokiu būdu ir niekuomet nereikėtų drovėtis kalbėti apie darbo užmokestį. Tai negali tapti tabu.

Darbo užmokestis bene visais atvejais yra pagrindinis veiksnys dėl kurio žmogus ieško naujos darbo vietos. Todėl kuo jis yra didesnis, tuo daugiau motyvacijos jaučia darbuotojas. Taigi, jei norite būti patenkinti savo nauja darbo vieta, turite būti patenkinti ir jums mokamu atlyginimu, kuris dažniausiai būna aptariamas pirmųjų darbo pokalbių metu.

Pasitikėkite savimi

Pasitikėjimas yra vienas iš svarbių veiksnių, kuris gali įtakoti potencialaus darbdavio sprendimą. Žmogus, kuris turi daug patirties, tačiau visiškai nepasitiki savo jėgomis, nekelia didelio pasitikėjimo. Tačiau žmogus, kurio patirtis yra vidutinė, tačiau jis labai tvirtai tiki savimi, darbdaviui gali pasirodyti gerokai tinkamesnis kandidatas į jo siūlomą darbo vietą.