Įvairenybės

Nemokami skelbimai

Ką mes mokame už nemokamą paslaugą?

Skelbimai be abejo ankščiau ar vėliau tampa reikalingi visiems. Šiais laikais norime taupyti beveik visur, todėl patys populiariausi, žinoma, nemokami skelbimai. Ar jie kažkuo blogesni ar kitokie? Nemanau. Ir nemokami skelbimai, ir paprasti skelbimai iš tiesų atlieka tą pačia funkciją – informuoja žmones, kažką skelbia, praneša. Taigi, kam mokėti, jei gali nemokėti? Ir ar iš tiesų nemokami skelbimai lietuvoje ir yra nemokami? O gal mes kažką mokame, tik ne visada pastebime ką?

Daugiausia nemokamų skelbimų, ko gero, galime rasti internete. Čia daug svetainių siūlo talpinti savo skelbimus be jokio mokesčio, todėl šios svetainės puikiai klesti, nes pritraukia nemažai klientų. Tačiau ar nepastebėjote, kad dažniausiai tokiose svetainėse, norint patalpinti skelbimą, reikia būti registruotu nariu? Kituose portaluose gali tik skaityti skelbimus, tačiau, kol nesi registruotas, negali pamatyti skelbiančiojo kontaktų. Dažnai, kur talpinami nemokami skelbimai darbas skiltyje negali išsiųsti laiško su savo gyvenimo aprašymu, jei nesi prisiregistravę būtent šioje svetainėje. Neteisybė? Nieko, jei neturite laiko registracijai, galite siųsti motyvacinį laišką su gyvenimo aprašymu tiesiai iš savo kompiuterio. Bet ši paslauga jau kainuos vieną kitą litą. Štai taip šie darbo pasiūlymų skelbimai tampa nebe tokie jau ir nemokami.

Dar viena gudrybė – puikiai apgalvota reklama. Kai mes talpiname savo pranešimą svetainėje, kur nemokami skelbiamai, dažniausiai visgi pildome nario anketą ir registruojamės. Tokiu būdu svetainės administracija tuojau pat gauna mūsų kontaktinius duomenis. O tada jau laikykis. Reguliariai pašto dėžutę ar net telefoną aplanko priminimai ir pranešimai apie naujus skelbimus, darbo pasiūlymus ir pan. Taigi, priverstinai gauname dar vieną reklamą. Tai galime traktuoti kaip šiokį tokį dar vieną atsiskaitymą už nemokamą skelbimo talpinimą.

Nemokami skelbimai internete yra labai populiarūs. Čia mes visada ieškome pagalbos primiausia, kai iškyla įvairiausių klausimų. Ko gero patys populiariausi internete yra nemokami nekilnojamojo turto skelbimai. Tai ypač aktualu didžiuosiuose miestuose. O rudenį, studentams pradedant ieškoti naujos gyvenamosios vietos, ypač suaktyvėja nemokami skelbimai butu nuoma vilniuje ir kituose didžiuosiuose miestuose yra tikrai brangus malonumas jaunam žmogui, todėl studentai ypač smulkmeniškai tikrina kiekvieną skelbimą ir pasiūlymą, ieško pačio pigiausio, geriausio ir priimtiniausio sau. Ir ne tik ieško, patys skelbiasi, laukia pasiūlymų, gal kas panorės apgyvendinti, ar net kartu nuomotis nedidelį butuką. Juk keliese gerokai pigiau.

O ne visada net ir norintys suspėja atsiliepti į tokį skelbimą. O labiausiai gaila, kai taip nutinka vietose, kur talpinami nemokami skelbimai dovanoju skiltyje. Juk taip smagu, kai kažkas atiduoda kažką nemokamai. Net jei tai ir mums visai nereikalingas daiktas. Bet mokėti nieko nereikia. O čia imame ir nespėjame į tokio puikaus skelbimo galiojimo laiką. Kodėl? Nes toks skelbimas galioja labai neilgai. Kodėl mes negalime pasirinkti skelbimo galiojimo laiko? Nes talpiname nemokamus skelbimus. Nemokamas laikas ribotas. Žinoma, visada galite papildomai pratęsti savo pranešimo galiojimą, tačiau ir už šią paslaugą vėl teks mokėti papildomai.

Kodėl nesmagu skaityti nemokamus skelbimus? Nes čia dažnai visai neatrinkti pranešimai. Būtent nemokamų skelbimų svetainėse daugiausia reklamos, netikrų skelbimų ar prastų bei nelegalių darbo pasiūlymų. Ar tai blogai? Nežinau, gal kiekvienas turime atsirinkti, ką skaityti ir į kokį skelbimą atsiliepti.

Visgi nemokami skelbimai kaune, Vilniuje, Panevėžyje ir kituose miestuose yra labai populiarūs. Ir teisingai. Jie juk mums smarkiai padeda. Aš ten ieškau knygų, baldų, namų interjero detalių. Kažkas ieško naujo darbo ar draugo. Kartais net sugyventinio. Nors, reikia pabrėžti, kad klasifikuoti pažinčių pranešimai labai retai būna ten, kur nemokami skelbimai. Bet nieko, už tokius dalykus jau negaila kažkiek ir sumokėti.