Kelionės / Turizmas,  Laisvalaikis / Pomėgiai,  Lietuvoje

Nepamirštamas savaitgalis

nakvyne palangoje
Nakvyne palangoje

Puikiai pasilinksminau prie jūros – net pati sau pavydžiu. Viskas buvo gerai: kompanija, muzika, maistas, nakvyne Palangoje, šiltas vanduo, skanūs čeburėkai, šaltas alus, anekdotų karaliaus pasirodymas Vasaros estradoje, paplūdimio mados. Palangoje aš geriausiai pailsiu, man nereikia jokių užsienių, kai turiu savo nuosava lietuvišką jūrą, kai žinau, kur kas yra, kai nereikia bijoti, kad nežinosiu, kur pasistatyt mašiną, ar kaip užsieniečių kalba nusipirkti to, ar ano.

Pirma diena

Kaip visada, atvažiuojant nakvyne reklamuojasi jau 20 kilometrų nuo Palangos – tos bobutės su skelbimais. Ten nestojame, nes jau žinome, kad mūsų nakvyne Palangoje bus visai kitoje vietoje, turime pamėgę savo tokią vieną vietelę, kur tikrai kaip už nakvyne tiek sumokant, o ir arti jūros, ir su gerais apartamentais, tai labai gerai. Tik šeimininkė truputį įkyri, matosi, kad nori visada įkišti nosį ne tai, kad kažką naudingo pasakyti, o iš tikro pažiūrėti, kas mes per žmonės. Šito tai aš nemėgstu, kai išsinuomoji ne tik butą, bet ir savininkę, bet taip Palangoje dažnai būna. Man patinka, kad šiame mieste visada viskas taip įdomu, ir niekada neatsibosta, važiuoju čia jau labai daug metų. Pati nakvyne Palangoje man irgi yra naudinga sveikatai, nes miegant labai naudinga kvėpuoti jūros, jodo oru.

Kai tik pasidėjome daiktus ten, kur jau buvo rezervuota nakvyne Palangoje, iškart paskui patraukėme prie jūros. Reikia eiti degintis, kol dar saulė nedingo. Buvo apie 12 valanda – pati kaitra, labai gerai ėmė saulė, jaučiau kaip runda pečiai, kojos labai gražiai įdegę. Nors, kaip visada, mačiau pliaže ir tokių moterų, kurios buvo juodos kaip negrės – pavydu, nežinau net, kaip joms pavyksta taip gerai įdegti, gal kokį specialų kremą naudoja? O gal atostogauja čia jau tris savaites. Na tada lengva taip, kai neturi daugiau ką veikt, o tik atostogauji. Mūsų nakvyne Palangoje akcija buvo, tai nusipirkome dviem dienom ilgiau – gal ir man pavyks taip įdegti, jei tik saulė nedings.

Vakare, žinome, vaikščiojome Basanavičiaus gatve, kurios aš taip pasiilgau. Matėme skelbimuose, kad ir kitur yra pigi nakvyne Palangoje, bet atrodo, kam keisti tą vietą ir eiti ten, kur nakvyne Palangoje 25 lt, bet tu nežinai, pas ką pateksi, pas kokius žmones. Pasivaikščiojome, užsukom į kelias kavines, kur grojo gyva muzika, šlageriai, kuriuos visi mokame, ir jie man taip patinka. Vyliausi pamatyti savo mėgstamą dainininkę Vitaliją Katunskytę, tačiau ji kažkodėl tą vakarą negrojo. Na nieko. Mūsų poilsis Palangoje niekada nepraeina ir be tradicinių pramogų: tiro, karuselių ir cukraus vatos. Visi vaikai labai džiaugėsi, vyrui ir vėl nė karto nepavyko pataikyt į meškiuką, bet aš jo nesmerkiau, nes negalima smerkti vyrų, reikia juos girti ir vadinti savo karaliais. Pasidomėjome, kiek kainuoja dviračių nuoma Palangoje, bet kadangi net 20 litų žmogui, tai pagalvojom, jog geriau už tuos pinigus išgersim alaus ar nueisim į koncertą. Vakare nuėjome ant tilto, nebebuvo kur atsisėsti, tai saulėlydį žiūrėjome stovėdami. Net ašarą išspaudė, kaip buvo gražu.

Dar tokia moteriškė, kurios verslas yra viesbuciai Palangoje, patarė ryte nueiti į turgų, kur yra labai geras skudurynas. Taigi, ryte mūsų kambariu nuoma Palangoje ir vėl pasiteisino, o dieną pradėjau gana netradiciškai. Ne iš karto ėjau į pliažą, o dar nusipirkau naujas gėlėtas kelnes, kol kas į jas netelpu, bet turėčiau numesti kelis kg iki rugsėjo. Paskui vėl ėjau degintis, kol dar buvo pati kaitriausia saulė.