Įvairenybės

Nesiojami kompiuteriai

Nešiojami kompiuteriai: kas, kaip ir kodėl?

Dar prieš keletą metų nesiojami kompiuteriai buvo prabangaus ir turtingo gyvenimo ženklas. Dabar tokius turi kone kas antras žmogus.  Nesiojami kompiuteriai itin populiarūs studentų ir verslininkų tarpe, taip pat juos aktyviai naudoja švietimo bei valstybiniame sektoriuje. Nesiojami kompiuteriai padidino žmogaus informacijos ir noro būti pasiekiamu poreikį – belaidis interneto ryšys Lietuvoje itin paplitęs ir vis plėtojamas, todėl turint nešiojamąjį kompiuterį, visada įmanoma būti pasiekiamam.

Apple lygu Dell?

Nepaisant to, kad nesiojami kompiuteriai yra itin populiarūs ir paplitę, jų kaina nėra labai maža. Ji gali svyruoti nuo aštuonių šimtų iki dešimčių tūkstančių litų – tai priklauso nuo kompiuterio modernumo bei gamintojo vardo. Nesiojami kompiuteriai Apple – šiuo metu populiariausia prekė. Dėl ypatingai gerai išplėtotos ir įgyvendintos Apple rinkodaros strategijos, nesiojami kompiuteriai Apple tapo itin populiarūs, mėgstami ir madingi. Dažnai šios firmos prekė yra perkama ne dėl savo funkcionalumo ar operacinės sistemos, o dėl dizaino ir noro pritapti.  Populiarumu Apple vijasi nesiojami kompiuteriai Dell. Šie įrenginiai taip pat išsiskiria dizaino sprendimais, tačiau yra kur kas pigesni ir prieinamesni masiniams vartotojams. Nesiojami kompiuteriai Dell yra puikus pasirinkimas tiems, kurie, įsigydami kompiuterį, nori suderinti estetiką, funkcionalumą ir kainą.

Skirtingos įmonės siūlo skirtingas prekes

Tuo metu, kai nesiojamas kompiuteris kaip technologinė naujovė ėmė populiarėti, rinką buvo užvaldę nesiojami kompiuteriai Asus. Keletą metų šis gamintojų vardas buvo žinomiausias ir patikimiausias. Deja, kompiuterių rinkai plečiantis ir tobulėjant, Asus nespėjo tobulinti savo produkcijos. Dėl šios priežasties šiuo metu Asus vis dar yra perkami, tačiau nepatenka net į pirmąjį nešiojamųjų kompiuterių penketuką. Kur kas geresnes pozicijas užima nesiojami kompiuteriai Samsung ir nesiojami kompiuteriai hp. Pastaruoju metu iš šių gamintojų vardų produkcijos vieni populiariausių yra mini kompiuteriukai note book‘ai (lietuviškai – užrašų knygutės). Šios rūšies kompiuteriai – tai paprastai dešimties colių įstrižainės ekrano, ypatingai lengvi ir ilgai laikančia baterija pasižymintys įrenginiai. Jie populiariausi verslininkų ir studentų tarpe, žmonių, kuriems nuolat reikia judėti ir naudotis kompiuteriu. Tiesa, Samsung ir hp gamina ir paprastus, normalaus dydžio nešiojamuosius kompiuterius.

Prieš perkant naudotą kompiuterį – būtina apžiūra

Ne visi gali sau lesti vienu kartu sumokėti didelę sumą pinigų. Sutaupyti taip pat pavyksta ne visiems. Tokiems žmonėms geriausia mokėjimo forma – išsimokėjimas. Pasirinkus šį būdą su kompiuterio, su pardavėju sudaroma sutartis, kurioje nurodomas terminas, per kurį bus išmokėta visa suma, ir kas mėnesį sumokama kainos dalis. Dar vienas pasirinkimas nenorintiems išleisti daug pinigų kompiuteriui – naudoti nesiojami kompiuteriai. Juos įsigyti galima naudotos techninės įrangos parduotuvėse arba skelbimų svetainėse. Tiesa, perkant naudotą kompiuterį, būtina kruopščiai apžiūrėti ir įsitikinti, jog įrenginys nėra brokuotas ir nesuges per artimiausias savaites. Jei pats neturite pakankamai žinių ir kompetencijų įvertinti kompiuterio būklę, rekomenduotina pasikviesti šią sritį išmanantį žmogų. Nesiojami kompiuteriai naudoti gali tapti puikiu pirkiniu, jei pavyksta gerai išsirinkti.

Nešiojamieji kompiuteriai palengvino darbą

Kalbant apie nešiojamuosius kompiuterius, būtina aptarti ir jų visuomenei padarytą įtaką. Retai susimąstome, tačiau būtent nešiojamasis kompiuteris pakeitė žmonių sampratą apie darbą ir darbo vietų neribotumą. Nešiojamieji kompiuteriai sukūrė galimybes dirbti bet kurioje pasaulio vietoje, o darbdaviams – sutaupyti ofiso įsigijimo, įrengimo ir priežiūros kaštus. Be to, dėl nešiojamųjų kompiuterių tapo įmanoma dirbti kelionių metu ir produktyviai išnaudoti visą turimą laiką. Nesiojami kompiuteriai ne tik patenkino buvusius žmonių poreikius, tačiau ir pakeitė visuomenę iš esmės.