Įvairenybės

Nešiojami kompiuteriai

Nešiojami kompiuteriai: kaip pirkti?

Nešiojami kompiuteriai – ne per seniausiai žmonių gyvenimus užkovojusi naujovė. Prieš keletą metų nė nebūtume galėję pagalvoti, kad nešiojami kompiuteriai taip masiškai užims rinką ir dažnais atvejais pakeis stacionarius kompiuterius. Nešiojami kompiuteriai – tai ne šiaip technologinė naujovė. Jų atsiradimas lėmė pasikeitusią darbo ir darbo vietos sampratą bei žmonių suvokimą apie galimybę būti pasiekiamais.

Nešiojamieji kompiuteriai pakeitė požiūrį

Nešiojami kompiuteriai paveikė žmoniją galimybės būti pasiekiamais klausimu. Šie įrenginiai, jų prieinamumas ir laisvas internetas sudarė sąlygas daugiau nei tik vakare būti prisijungus prie tinklo. Dėl nešiojamų kompiuterių ėmėme aktyviau dalyvauti socialinių tinklų veiklose, plačiau viešai pasakoti savo gyvenimų detales, talpinti nuotraukas „iš įvykio vietos“. Tiesa, šie pasikeitimai padarė įtaką ir diskusijoms dėl asmens privatumo ir jo ribų pažeidimo. Vis dėlto, analizuojant nešiojamųjų kompiuterių padarytą įtaką, teigiamų aspektų randama daugiau nei neigiamų. Dar vienas jų – pasikeitęs požiūris į darbą ir darbo vietą. Nešiojamieji kompiuteriai leidžia dirbti per atstumą, nebūtinai nuo ryto iki vakaro sėdėti biure. Be to, ši technologinė naujovė sutaupo darbdavių ofiso įsigijimo ir priežiūros kaštus. Žinoma, dėl galimybės dirbti namie sukuriama daugiau darbo vietų, nes tam tikrų specifinių profesijų atstovai, kurie individualiai kuria tam tikrą produktą, gali dirbti iš namų ar kitos pačių pasirinkto vietos.

Kainos priklauso nuo gamintojų vardo

Nešiojami kompiuteriai kainos – taip pat itin svarbi tema, kalbant apie šių įrenginių paplitimą visuomenėje. Nešiojamųjų kompiuterių kainos svyruoja nuo aštuonių šimtų iki dešimčių tūkstančių litų. Kaina priklauso nuo gamintojų įmonės vardo, techninių prekės duomenų, naujumo bei vietos, kurioje perkate. Žinoma, įtaką daro ir siūlomos akcijos bei išpardavimai. Nešiojami kompiuteriai Apple šiuo metu yra populiariausia ir perkamiausia prekė, nepaisant sąlyginai didelės kainos. Tiesa, vos tik nešiojamiesiems kompiuteriams tapus populiariems ir prieinamiems plačiajai visuomenei, nešiojami kompiuteriai Asus buvo užėmę didžiąją rinkos dalį.  Nešiojami kompiuteriai Asus buvo itin populiarūs, nes ši įmonė viena pirmųjų pasiūlė prieinamą tokių įrenginių kainą ir pritaikė juos masiniam vartojimui. Šiuo metu be Apple produkcijos, nešiojami kompiuteriai Dell užima taip pat labai didelę kompiuterių rinkos dalį. Dell kompiuteriai ir jų gamintojai siūlo išskirtinio dizaino, patvarius produktus, kurių kokybės ir kainos santykis dažnai tenkina visus vartotojus. Greta šių dviejų kompiuterių gamintojų įmonių yra žinomi ir kiti vardai: nešiojami kompiuteriai Icg, hp kompiuteriai, Samsung ir kt.

Nešiojami kompiuteriai – galimybės įsigyti

Ne kiekvienas, besiruošiantis įsigyti nešiojamąjį kompiuterį, turi finansines galimybes ir yra pasiryžęs vienu kartu išleisti nemažą pinigų sumą, kurios reikalauja nešiojamasis kompiuteris. Tokiems žmonėms kompiuterių pardavėjai siūlo rinktis išsimokėjimo galimybę. Nešiojami kompiuteriai išsimokėtinai parduodami su pardavėju pasirašius sutartį, kurioje nurodomas laikotarpis, per kurį bus išmokėta visa suma, ir kas mėnesį įsipareigotos skirti įmokos dydis. Tie, kurie nenori mokėti didelės sumos už naują kompiuterį, gali įsigyti jau panaudotą, tačiau vis dar puikiai savo funkcijas atliekantį įrenginį. Naudoti nešiojami kompiuteriai yra kur kas pigesni už naujus ir dažnam tampa prieinama ir tinkama išeitimi. Panaudotus kompiuterius galima įsigyti naudotos technikos parduotuvėse ar interneto skelbimų svetainėse. Tiesa, perkant nenaują prekę svarbu labai atidžiai ir kruopščiai ją apžiūrėti ir įvertinti, ar šis pirkinys – kokybiškas ir patenkins visus vartotojo poreikius. Jei perkančiajam stinga žinių kompiuterių ir naujųjų technologijų srityje, rekomenduotina pasikviesti kompetentingą profesionalą, kuris atliks reikiamą kompiuterio apžiūrą ir pateiks išvadą, siūlančią pirkti arba nepirkti pasirinktą kompiuterio modelį. Svarbu nepatingėti ir pasidomėti, nes nešiojami kompiuteriai yra daiktai, kurie gali tapti ilgalaike investicija ir tarnauti ne vienerius metus.