Įvairenybės

Nestumo kalendorius

Nestumo kalendorius: mamytės ir vaisiaus pokyčiai

 

Nestumo kalendorius
Nestumo kalendorius

Nestumo kalendorius apima 9 laukimosi mėnesius, suskirstytus į atskiras savaites. Vieni kalendoriai apima visas 42 savaites, kiti prasideda nuo žymesnių būsimų mamyčių ir vaisiaus pokyčių, t.y. nuo 5- 8 savaičių. Kalendorius skirtas smalsioms nėščiosios, kurios nori sekti vaisiaus raidą, geriau suprasti, kokią įtaką būsimas vaikelis daro jų pačių organizmui, kaip elgtis vienoje ar kitoje situacijoje.

Nestumo kalendorius – tai mažasis pagalbininkas, kuris gali atsakyti į begalę klausimų:  kokia tinkamiausia mityba kiekvienu etapu, kaip planuoti dieną, kad išvengti streso ir palaikyti poilsio rėžimą, kokią mankštą pairinkti, galų gale kaip elgtis, kad mažylis pilvelyje jaustųsi saugus ir ramus. Visi šie probleminiai aspektai ir ne tik bus nuosekliai aptariami nėštumo kalendoriuje.

Nestumo kalendorius 8 savaite

Kad šį netradicinį kalendorių būtų lengvaiu įsivaizduoti, apžvelkime vieną iš savaičių, pavyzdžiui 8 savaitę. Nesvarbu, kalendorius virtualus ar spausdintas, jame rasite šiuos faktus: mažylio ilgis apie 2cm., o svoris – apie 13-20 gr., itin greitai vystosi smegenys, formuojasi akių vokai ir ausys, jau matosi delniukų, pėdų, pirštų užuomazgos ir burna. Mamytei 8 nestumo savaitę rekomenduojama pradėti vartoti nėščiosioms skirtus vitaminus, atsisakyti riebių kremų, maudynes vonioje keisti į maudymąsi duše. Jei iki šio laiko moteris dar nesilankė pas ginekologą, nestumo kalendoriaus rašo, kad 8 savaitė – tinkamiausias laikas, nes šiuo metu tiksliau nustatomas nėštumas bei jo dydis.

Nestumo kalendorius dvynukai

Atskiro nestumo kalendoriaus, sukurto specialiai daugiavaisiui nėštumui nėra. Jeigu laukiatės dvynukų arba trynukų, nestumo kalendorius gerokai skirsis nuo realybės: moters gimda ir pilvo apimtis neatitinks nėštumo laiko – jie bus didesni, palyginus su vienvaisiu nėštumu. Patikimiausia tokio tipo nėštumą nustatyti ultragarsu, vėliau juo stebėti, kaip dvynukai vystosi. Nenusiminkite, kad dvynuku nestumo kalendorius neegzistuoja, įprastas nestumo kalendorius gali būti puiki orientacinė priemonė. Tik daugiau dėmesio skirkite savo sveikatai, nepraleiskite vizitų pas gydytojus ir atsikratykite žalingų pročių, tokių kaip rūkymas ar alkoholio vartojimas, nes jie padidina rizikas įvairioms patologijoms atsirasti.

Daugiau žinių – mažiau streso

Dažniausiai skirtinguose interneto portaluose, forumuose ar spausdintuose leidiniuose pateikiama įvairialypė informacija būsimoms mamytėms. Kuo daugiau domėsitės, skaitysite, dalinsitės informacija su kitomis nėštukėmis, tuo ramiau ir užtikrinčiau jausitės nėštumo metu. Tose diskusijų svetainėse, kur aptariamas nestumo kalendorius, galite rasti ir kitų susijusių temų. Jeigu akį patrauks tokios antraštės kaip: nestumo kalendorius kas gims arba nestumo kalendorius pastojimo diena, rekomenduojame peržvelgti ir atrasti tai, kas praktiška bei naudinga.

Džiaugsmingas laukimas

Ilgesys ir meilė dar negimusiam kūdikiui užvaldo kiekvieną nėštukę, vos ji sužino apie užsimezgusią gyvybę. 9 mėnesiai – ilgas laikotarpis, planuokite ir tinkamai išnaudokite šį laiką, kad užgimęs kūdikis būtų sveikas ir dovanotų Jums šypseną. Nestumo kalendorius daugeliu atvejų standartizuotas ir gali ne visiškai atitikti Jūsų organizme vykstančius pojūčius bei vaisiaus vystymosi tempą, todėl patariame vesti savo mažąjį dienoraštį, kuriame užfiksuotumėte savojo vaikelio pirmus judesius, žymėtumėte asmeninius išmatavimus bei sektumėte savo kūno signalus. Linkime jums džiaugsmo akimirkų, kurias išgyvensite ne viena, bet kartu su savo mažyliu.