Užsienyje

Netradicinė Ispanija

madridasIspanija, kaip saulės, šilumos ir jūrų šalis tarp įvairiausių turistų puikiai žinoma. Deja, daugelis jų net neįsivaizduoja, kad Ispanijoje gali būti koks nors kitoks poilsis nei prie jūros. Pavyzdžiui, net Ispanijos sostinė Madridas, esantis toli ir nuo Viduržemio jūros, ir nuo kitoje pusėje Ispanijos krantus skalaujančio Atlanto vandenyno, yra puiki vieta poilsiui. Ir, tiesą pasakius, Madridą kasmet aplanko milijonai turistų iš viso pasaulio, tačiau dažnai būna tai tik tarpinė stotelė vis tiek beieškant Ispanijos pajūrio paplūdimių. O kodėl gi nepabuvus šioje sostinėje ilgiau, pavyzdžiui net visą atostogų savaitę?

O štai tokių turistų net ir viso pasaulio keliautojų tarpe yra tikrai nedaug. Natūralu – žmonės nori pamatyti daug, neužsibūti vienoje vietoje, ir iš turimų atostogų dienų išpešti kuo daugiau. Kita vertus, taip parandama galimybė kur kas geriau susipažinti su konkrečiu miestu ar regionu, pajusti jų dvasią, bent kažkiek įsijausti į vietinių žmonių gyvenimą. Na, savaitinis gulėjimas vieno kurorto paplūdimyje, nors ir labai populiarus atostogų šablonas, šiuo atveju nesiskaito.

Tad koks gi tas Madridas, ko čia tikėtis, ir kodėl čia keliauti. Pradedame nuo to, kad šis miestas, nors ir turi visas teises, ir faktines, ir teorines vadintis Ispanijos sostine, dažnai painiojamas su Barselona. Turbūt nieko keisto – ir tarp užsienio turistų, ir tarp pačių ispanų Barselona yra kur kas populiaresnis miestas, plačiai žinomas pasaulyje ir daugelio tikrai mėgstamas. Natūralu, kad neretai painiojama ir nustembama sužinojus, jog visgi ne Barselona yra Ispanijos sostinė.

Na tikroje šalies sostinėje neišvengiamai rasime ir geriausius viešbučius, ir meno galerijas bei muziejus, ir nuostabią architektūrą, ir ekonominį šalies centrą, nuolat gyvą judėjimą, kalną įvairiausių renginių, orientuotų tiek į turistus, tiek ir į vietinius. Madridas yra didžiulis miestas, su savo senamiesčiu, savo naujausiais rajonais, verslo centrais ir didžiulėmis aikštėmis. Ir nors šio miesto neskalauja nei jūra, nei vandenynas, ką veikti jame tikrai galima rasti ir visai savaitei. Žinoma, įvairūs turai teigia galintys supažindinti su miestu ir jo įžymybėmis vos per kelias valandas, tačiau tiek toli gražu nepakanka suprasti, kaip ir kuo gyvena vietiniai, kaip šis miestas atsispindi jų širdyse, kokios jo šaknys ir kodėl jame norisi ne tik keliauti, bet ir gyventi.