Automobiliai / Motociklai

Nuo ko pavargsta vairuotojai

toyota-modeliai.euVairavimas ir su tuo susijęs nuovargis lydi mus tikrai dažnai. Net ir važinėjant vieno miesto ribose, vos kelis kilometrus nuo namų į darbą, pavargti tikrai galima. Ir kalba čia eina visai ne apie fizinį nuovargį dėl nepatogios sėdynės ar prastos galvos atramos. Kalba eina apie stresą, patiriamą stovint kamštyje ar vos judant, kai jau vėluojate. Toks atrodytų nepastebimas jaudulys ir nepasitenkinimas – visai ne smulkmena, nes, anot medikų, visą puokštę ligų galima priskirti psichosomatinėms, tai yra sukeliamoms įvairaus streso. Ir vairavimas čia – ne išimtis.

Visai kitoks nuovargis vairuojant patiriamas važiuojant ilgus atstumus. Čia jau drąsiai galima kaltinti ir įvairius fizinius nepatogumus – jau ir nepatogią sėdynę, prastą slidų kilimėlį po kojomis ar tiesiog pernelyg pasyvią kūno būseną vairuojant ilgas valandas. Šia tema labai daug minčių galėtų išreikšti tolimųjų reisų vairuotojai, apie nugaros, kaklo skausmus, nusilpusius raumenis ar net hemorojų. Buitiniame lygyje, ypač važinėjant tos tolimus atstumus ne taip ir dažnai, tokie pavojai ko gero negresia. Tik nepatogumai.

Žinoma, fizinis nuovargis vairuojant automobilį ne vieną valandas puikiai papildomas ir psichologine įtampa. Ypač važiuojant prastomis sąlygomis – naktį, per lietų ar sningant, intensyviame eisme ar šiaip per Lenkiją. Jeigu planuojate daug važinėti ilgais atstumais, verta apie tai pagalvoti ir prieš perkant automobilį. Pavyzdžiui, nors ir populiarėjantys toyota-modeliai.eu atsikanda vis didesnę dalį automobilių rinkos, prie komfortiškiausių juos priskirti būtų tikrai sunku. Čia jau ko gero reiktų užmesti akį į šios kompanijos giminaičius Lexus, kurie didelį dėmesį skiria jau ir vairuotojo patogumui.

Geriausiai atsikratyti fizinių nepatogumų sukelto nuovargio galima tiesiog sustojus dešimčiai minučių ir pajudėjus. Tam puikiai tiks įvairūs tempimo pratimai ar koks kitoks fizinis krūvis. Tuo tarpu su stresu kasdieniniuose kamščiuose kovoti jau reikia didesnių psichologinių pastangų. Daugeliui padeda tiesiog suvokimas, kad šioje situacijoje nieko nepakeisti, vadinasi nėra ir ko pykti ar nervintis. Kai kam išsigelbėjimas – įdomios paskaitos, radijo laidos ar audio knygos, puikiai nuteikiančios. Na o gudriausi ar jau tiesiog tikrai negalintys pakęsti transporto kamščių tiesiog susitaria į darbą atvykti gerokai anksčiau ar vėliau, kuomet gatvės gerokai ištuštėjusios. Arba dirbti iš namų – nemažai daliai darbų šiais laikais tai tikrai įmanoma.