Būstas

Odinių baldų mitai

Odinių baldų pardavėjai pastebėjo, kad klientai dažnai yra prisiklausę įvairių mitų, kurie yra neteisingi. Šiame straipsnyje surinkome pačius populiariausius mitus apie Lietuvoje parduodamus odinius baldus bei specialistų paaiškinimus, kodėl šie visa tai neturi pagrindo.

Mitas. Odinius baldus gali įpirkti tik labai turtingi žmonės.

Tiesa. Kaina yra subjektyvus dalykas. Turtingiausiose pasaulio valstybėse ir vidutinį atlyginimą gaunantis žmogus gali įpirkti kokybiškus daiktus. Tuo tarpu ekonomiškai atsilikusiose valstybėse didelė dalis gyventojų negali kasdien apsirūpinti maistu. Galutinė kaina, kaip ir daugelio prekių, taip pat priklauso ir nuo modelio, dizaino naujumo ir prekybininko antkainio. Didelio miesto centre daugelis prekių visada būna brangiau nei miesto pakraštyje esančioje parduotuvėje.

Vis dėlto, palyginus medžiaginiu gobelenu padengtus baldus odiniai baldai visada bus brangesni. Tiesa, paskaičiavus, kiek laiko odinius baldus naudosite ir palyginus su medžiaginiais baldais, pamatysite, kad daugeliu atveju odiniai baldai yra geresnis pasirinkimas. Į odinius baldus reikia žvelgti kaip į investiciją.

Mitas. Šiandien gaminami odiniai baldai yra nekokybiški.

Tiesa. Gerai žinomi baldų gamintojai niekada neleis sugadinti savo vardo leisdami gamykloms naudoti abejotinos kokybės odą. Tai būtų parašo uždėjimas po savo mirties nuosprendžiu. Informacija apie nekokybiškas prekes dėka socialinių tinklų sklinda neįtikėtinai greitai. Net jei jums pateks nekokybiška prekė, gamintojas pasirūpins, kad ji būtų kuo greičiau pakeista.

Taip pat šiandien oda yra apdirbama įvairiais moderniais būdais, todėl jos ilgaamžiškumas yra mažai abejonių keliantis dalykas. Yra gamintojų, kurie odiniams baldams net suteikia 5 ar 10 metų garantiją. Tuo tarpu po 15 ar 20 metų odiniai baldai gali pareikalauti ir atnaujinimo darbų.

Be to, amžius odai suteikia dar daugiau grožio ir vertės. Bėgant metams atsiskleidžia naujos odinių baldų spalvos ir atspalviai, oda tampa dar tvirtesnė.

Mitas. Odinius baldus dažnai suniokoja gyvūnai.

Tiesa. Jei jūs laikote namie katę ar šunį, patys geriausiai žinote, kaip jūsų augintis elgiasi su baldais. Jei kiekvienas naujas minkštas baldas tampa jo žaisliuku, į kurį gyvūnas galanda nagus, nukentės ir odiniai baldai. Tuo tarpu, jei gyvūnas išmokytas neniokoti baldų, odiniai baldai, kaip ir spintos, stalai ir kiti baldai nesusilauks jokio išskirtinio dėmesio.

Mitas. Lietuvoje nėra gaminami kokybiški odiniai baldai.

Tiesa. Lietuvos baldų gamintojai turi gilias odinių baldų gaminimo tradicijas. Lietuvių gamintojų baldai yra perkami ir užsienio šalyse. Nors gamybos technologijos vietomis atsilieka nuo Vakarų Europos gamintojų, kaina ir kokybė yra išlaikoma aukštame lygyje.

Mitas. Odiniai baldai būna tik juodos arba rudos spalvos.

Tiesa. Odai galima suteikti, kokį tik nori atspalvį. Mėlyna, raudona, geltona – visų šių spalvų baldų galima pamatyti internete esančiuose baldų kataloguose. Įspūdis, kad gaminami tik juodi arba rudi baldai susidaro dėl to, kad daugelį metų taip ir buvo. Tiesa, rudi ir juodi baldai vis dar išlieka pačiais perkamiausiais. Šių spalvų odiniai baldai žmonėms simbolizuoja kokybę ir turtą. Iš viso galima pasirinkti iš daugiau kaip 30 spalvų ir atspalvių odinių baldų.

odiniai baldai

Mitas. Odinius baldus sunku suderinti su kitais baldais ir aksesuarais.

Tiesa. Šiandien yra gaminama daugybė skirtingų odinių baldų. Aplankę kelis internetinius katalogus ar baldų parduotuves tikrai atrasite kažką, kas bus tinkama jūsų namams ir derinsis prie seniai svetainėje esančios spintos, lovos ar gražaus šviestuvo.

Tai patys populiariausi su odiniais baldais susiję mitai. Tikimės visos abejonės dėl odinių baldų pirkimo buvo išsklaidytos.