Eidami į odontologo kabinetą retai kada galvoje turime daugiau nei lūkesčius, kad šį kartą neskaudės. Dažniausiai rūpinamės, kas gi per dantų liga užpuolė šį kartą, kiek kainuos dantų taisymas, ar labai skaudės. Tiesa, galima savo mintis nukreipti visai kita linkme: pagalvokite, kokia ilga dantų taisymo ir higienos istorija. Juk visais laikais žmonės turėjo problemų su dantimis.
Pirmieji šaltiniai apie dangų higieną yra atrandami dar tarp šaltinių apie pačias pirmasias civilizacijas: šumerus ir egiptiečius. Abiejų šių kultūrų žmonės turėjo tokių pačių problemų kaip ir mes. Jiems taip pat skaudėjo dantis, jiems taip pat rūpėjo higiena. Žinoma, higienos standartai prieš tūkstančius metų buvo kitokie, tačiau dantų skausmas buvo lygiai toks pat nemalonus. Tai skatino, kad gydytojai, pas kuriuos ateidavo dantų skausmu besiskundžiantys žmonės, galvotų apie būdus, kaip skausmą sumažinti, greičiau išgydyti ar tiesiog tvarkingai išrauti dantį. Taip pat jau tuomet buvo sukurti pirmieji protezai. Tiesa, tuomet dantų protezavimas buvo tik savo įsčiose. Patys protezai buvo dažniausiai mediniai. Galite tik įsivaizduoti, koks malonumas buvo turėti burnoje medinius dantų protezus.
Dabartinio dantų šepetuko kaip ir popieriaus gimtine yra laikoma Kinija. Ten prieš daugiau kaip 1500 metų buvo naudojami iš bambuko pagaminti dantų šepetukai, prie kurių buvo pritvirtinami įvairių gyvūnų kailiai. Dažniausiai tai buvo tam tikrų rūšių laukinių šernų kailiai, kurie buvo patys tvirčiausi ir tinkamiausi dantų valymui. Įdomu, kad panašūs įrenginiai buvo sukurti ir Senovės Egipte, tačiau jie taip nepaplito. Būtent Kinijoje sukurtas dantų šepetuko variantas vėliau atkeliavo į Europą ir iš ten pasiekė kitus pasaulio kampelius.
Kartu su Renesanso idėjom ir menu Europoje ėmė plisti mada būti švariems ir tvarkingiems. Kasdien praustis, valytis dantis, pasirūpinti savo higiena ir estetine išvaizda tapo svarbiau nei bet kada anksčiau. Tai padarė didelę įtaką šiai medicinos sričiai. Buvo pradėti gaminti tobulesni dantų šepetukai, tobulėjo dantų protezavimas, buvo pradėta labiau rūpintis dantų ligų prevencija. Taigi, Renesanso įtaka jaučiama net sėdint odontologo kabinete.