Medicina / Sveikata

Odontologijos pažanga ir dantų implantai

dantu implantaiOdontologija sparčiai žengia į priekį. Dantų implantai yra vienas tos pažangos įrodymų. Dabar nereikia jaudintis dėl prarasto danties, nes nėra to, ko nesutvarkytų geras odontologas.

Dantų implantai-tai dirbtiniai varžteliai, pagaminti iš itin tvirtos medžiagos titano, kurie chiruginės operacijo metu yra įsukami į žandikaulį vietoj natūralaus iškritusio ar pašalinto danties.

Jei Jums pašalintas dantis ar jo šanknis, galite susidurti su įvairiomis problemomis, kadangi likusi tuščia ertmė burnoje gali sąlygoti šalia esančių dantų augimo kruypties pasikeitimą, žandikaulis gali susitraukti ir Jūsų veidas pasikeis, gal net atrodys vyresnis, nei iš tikrųjų yra, jei iškris priekinis dantis, Jūsų šypsena nebebus patraukli.

Kad išvengti visų šitų problemų, puikus išradimas – dantų implantai Jums padės. Dantų implantai atrodo visiškai natūraliai, o pacientas net pamiršta, kad turi dirbtinius dantis. Implantai puikiausiai suauga su kaulu, taip pat atlieka atramos funkcija šalia esantiems dantims, tokie dantys atrodo gražiai ir estetiškai, nebelieka problem valgant, kalbant, implantai padeda išvengti kaulo deformacijos, išsaugo kaulinį audinį ir suteikia gražią išvaizdą.

Taigi, jei trūksta vieno ar kelių, o gal net visų dantų, jei Jūsų dantenos skausmingos, jei Jums kyla grėsmė, kad Jūsų žandikaulis gali sunykti- dantų implantacija Jums būtina.

Ar mano implantas laikys ilgai? Ilgaamžiškumas priklauso nuo įvairių sąlygų. Visų pirma pats implantas turi būti stiprus ir kietas, kad greičiau prisitaikytų ir ilgai tarnautų. Taip pat daug kas priklauso ir nuo odontologo, pas kurį atliekate procedūrą darbo. Odontolgas turi būti kvalifikuotas ir turintis gerą darbo patirtį. Danties karūnėlė, kuri dedasi ant varžtelio, taip pat turi būti pagaminta iš kokybiškų medžiagų, priešingu atveju ji susidėvės, kadangi spaudimas tarp dantų yra pakankamai didelis. Pats pacientas taip pat turėtų rūpintis savo implant ilgaamžiškumu ir reguliariai, bent kas pusę metų apsilankyti pas odontologą, kad is apžiūrėtų ir jei reikia atliktų dantų higienos procedūrą.

Dabar populiarėja momentiniai dantų implantai. Tokie implantai skirti pacientams, kurie staiga neteko dantiesa ar jis buvo pašalintas ir jie nori kuo greičiau prarastą dantį pakeisti nauju. Taigi, atliekant tokią procedūrą, pirmiausia dantenose atveriama ertmė, atitinkanti implant dydį. Procedūra užtrunka vos pusę valandos, įdedamas implantas, o ant ji uždedamas laikinas vainikėlis, kuris nešiojamas porą mėnesių. Praėjus porai mėnesių, pacientas vėl ateina pas odontologą, kuris pakeičia laikiną vainikėlį nuolatiniu. Momentinis implantavimas padeda išvengti problem, kurios kyla likus tuščiai ertmei, kai pašalinamas dantis, tai yra uždegimai, tinimai, žaizdos dantenose ir panašiai. Tai neilgai užtrunkanti ir neskausminga procedūra, kurios metu galima įtatyti vieną ar kelis dantis.

Danties atmetimo rizika taip pat labia maža. Net 97 proc. Atvejų buvo sėkmingi. Vis dėlto, jei dantis atmetamas, po poros mėnesių vėl galima drąsiai kartoti procedūrą.

Daugiau informacijos čia.