Prieš du dešimtmečius buvo sunku įsivaizduoti, kad lazeriai bus naudojami dantų balinimo procese, porcelianas dantų implantų gamyboje, o sedacijos procedūra siekiant sumažinti baimės jausmą. Visgi šiais išradimais neapsiribojama, odontologijos sritis ir toliau vystosi. Šiuolaikinės odontologijos pagalba dantų gydymas tapo greitesnis, paprastesnis ir mažiau skausmingas. Šiame straipsnyje papasakosiu apie naujausios šios srities išradimus.
„CEREC“ yra kompiuterinė sistema, padedanti atstatyti pažeistus dantis. Ši technologija yra vienas naujausių ir progresyviausių restauracijos modeliavimo ir gamybos metodų. Dantų laminačių ar karūnėlių gamyba naudojant CEREC technologiją tapo galima ne tik technikų laboratorijoje, bet ir gydytojo kabinete, taip sutrumpinamas gydymo laikas, be to išvengiama laboratorinių kaštų, paprastai užtenka tik vieno vizito pas odontologą, vieno nuskausminimo. Tokiu būdu išvengiama laikinų protezų gamybos, kaimyninių dantų migracijos ir pan.
Dantų implantai. Odontologai jau daug metų eksperimentuoja su implantavimo technologijomis. Visgi pastarieji dešimtmečiai buvo patys sėkmingiausi. Šiuo metu dantų implantai ištobulėjo iki tokio lygmens, kad implantas tiesiog įauga į žmogaus žandikaulio kaulą ir taip atstoja tikrą danties šaknį. Taigi šiuolaikiniai dantų implantai yra patogūs ir 100 procentų atstoja tikrus dantis.
Skaitmeniniai rentgeno spinduliai. Paprasti rentgeno spinduliai nėra labai kenksmingi žmogui, visgi naujoji technologija sugeneruoja 10 kartų mažesnę radiaciją ir reikalauja trumpesnio nuotraukos gamybos laiko nei klasikiniai. Ši technologija tikras išsigelbėjimas vėžiu sergantiems pacientams, kurie dėl radiacija paremto gydymo turi saugotis. Taip pat nėščioms moterims.
„Digital imaging“ technologija, tai procesas, kai specialiu skaneriu yra sukuriamas grafinis jūsų burnos atvaizdas kompiuterio monitoriuje. Šia procedūra supaprastinama dantų implantavimo ar kitos odontologinės procedūros.
Odontologinė mikro kamera – tai maža kamera, kuria odontologas gali nufilmuoti nepastebimiausius burnos kampelius. Taip pat šia kamera palengvinamas naujų specialistų mokymas. Galiausiai, pasitelkus tokią technologiją, lengviau pastebėti dantenų ligas, tokias kaip gangreninį stomatitą, kuris nepastebimas rentgeno spinduliais.
„Ivisalign“ kabės – tai nematomos kabės, kurios padeda ištiesinti pacientų dantis. Šios kabės neturi jokių vielučių ar breketų. Technologija paremta kompiuteriniais skaičiavimais, nuo pat šios taikymo pacientui pradžios. Pacientas kas 6 savaites privalo atvykti pas odontologą, šio vizito metu pakeičiamos senos plokštelės naujomis. Ši technologija sutrumpina apsilankymų pas specialistą skaičių, taip pat estetiškai negadina dantų vaizdo.
„Ora Verse“ – ši technologija skirta žmonėms, nepakenčiantiems po dantų anesteziologijos atsirandančiam nutirpimo jausmui. Naudojant šį nuskausminimo metodą, dantų ir burnos ertmės jautrumas atsistato dvigubai greičiau nei pasitelkus klasikinius vaistus. Taigi nors „Ora Verse“ procedūra yra brangesnė nei paprasta anesteziologija, pacientams po procedūrų skubantiems į susitikimus šis sprendimas gana patogus.
Ultra garsu paremta burnos higiena – šia technologija burnos higienistai gali daug greičiau pašalinti atsiradusius burnos akmenis, be to, ši procedūra mažiau skausminga pacientui. Instrumentas, angliškai vadinamas „Cavitron“, naudoja ultragarsines vibracijas, kurios pašalina atsiradusias apnašas. Ši technologija sumažina dantenų ligų ir gingvito atsiradimo šansus.
„Waterlase“ – lazerinės technologijos odontologijos procedūras stipriai pastūmėjo į priekį. Vienas naujausių prietaisų šio srityje būtent ir yra „Waterlase“, tai specialus odontologinis grąžtas be plieno galvutės. Lazerio ir stiprios vandens srovės pagalba sugedę dantų audiniai greitai pašalinami. Galima paminėti ir tai, kad lazerio spindulys negeneruoja šilumos, taigi taip sumažinama grėsmė sukelti skausmą pacientui. Šis prietaisas taip pat tinkamas sprendimas tiems žmonėms, kurie bijo įprasto dantų grąžto garso bei šalinamų audinių kvapo.
Dėka naujų išradimų odontologijos srityje, gydymo procesai tampa kur kas greitesni ir patogesni ir malonesni pacientams.