Laisvalaikis / Pomėgiai

Opera ir baletas – (ne)kiekvienam

Dauguma puikiai žino operos ir baleto teatrą, įsikūrusį tarp Neries upės ir Gedimino prospekto, tačiau ne kiekvienas vilnietis jame yra buvęs. To priežastis aiški – manoma, kad opera ir baletas yra ne kiekvienam žmogui.

Iš tiesų, operos ir baleto teatras spindi prabanga, čia vyrauja solidumas ir tvarka, oficiali apranga, kuri ne visiems priimtina. Tačiau prisitaikius prie rašytų ir nerašytų taisyklių šiame teatre galima puikiai praleisti laiką mėgaujantis operomis ar baleto pasirodymais.

Visgi, vaikams ar daugumai paauglių operos ir baleto teatras gali ir nepatikti, nes tiek operos, tiek baleto pasirodymai reikalauja šiokio tokio meninio, kultūrinio išprusimo. Žvelgiant iš kitos pusės, net ir operos ir baleto teatre siūlomi renginiai vaikams, įvairios pramogos paaugliams ar žmonėms, kurie įprastomis aplinkybėmis tikrai nesilankytų balete ir operoje.

Nacionaliniame Lietuvos operos ir baleto teatre vykstantys pasirodymai yra labai aukšto meninio lygio, todėl neretai sakoma, kad geriausi renginiai Vilniuje yra būtent operos ir baleto teatre. Ar tai tiesa, ar nevisai taip – sunku pasakyti, nes kriterijai, kas yra geriausi renginiai, kiekvienam žmogui gali būti skirtingi. Tačiau vertinant pagal kultūrinius kriterijus – tai tikrai labai aukštas, geras lygis.

Grįžtant prie pagrindinės temos, sprendžiant ar operos ir baleto teatras yra tinkama vieta kiekvienam, galima būtų įvardinti tai, kad įgyti reikiamo kultūrinio, meninio išprusimo neįmanoma be renginių. Išties, nesilankant teatre, neklausant operos solistų tikrai nepavyks suprasti šio meno. Tuo tarpu buvimas tarp tvarkingų, solidžių asmenų taip pat duoda savo – nejučiomis ir mes imame elgtis taip, kaip dauguma, stengiamės neišsiskirti iš minios, todėl geriau apgalvojame savo veiksmus.

Lankymasis nacionaliniame operos ir baleto teatre gali būti naudingas kiekvienam žmogui, kuris siekia būti išsilavinęs, nori būti kultūrinio gyvenimo dalimi, tobulinti savo muzikinį, meninį skonį. Todėl galima sakyti, kad tai pramoga kiekvienam, tačiau su sąlyga, kad žmogus pats to nori ir siekia, o nėra verčiamas domėtis ta meno sritimi, kuri jam yra nepatraukli. Taigi, neverskite savo giminaičių, draugų ar, tuo labiau, vaikų dalyvauti operos ir baleto teatro pasirodymuose, tačiau paskatinti, pasiūlyti jiems tokią pramogą galėtumėte ir galbūt vieną kartą sudomintumėte.