Laisvalaikis / Pomėgiai

Opera – tik išskirtiniams žmonėms skirta pramoga

Dauguma supranta, kad opera yra aukštuomenės kultūrinis renginys, todėl joje renkasi išskirtiniai žmonės. Čia galioja tam tikros elgesio taisyklės, būtina paisyti etiketo, nerašyto aprangos kodo (tiesa, kartais pabrėžiama, kad aprangos kodas turi būti ypač oficialus). Taigi, opera Vilniuje traukia tik aukštesnės klasės žmones, kuriems pasisėdėjimas alaus bare ar šokiai naktiniame klube neįtinka.

Visgi, jei dar niekada nesilankėte operoje, tačiau galvojate, kad tai gali būti įdomu, nereikėtų manyti, kad tai renginys ne Jūsų nosiai. Susiraskite savo spintoje solidžiai atrodantį kostiumą ar prabangesnę suknelę (priklausomai nuo savo lyties), pasipuoškite, pasirūpinkite bilietais ir eikite į operą, kuri, Jūsų manymu ar žvelgiant į atsiliepimus, turėtų būti Jums įdomiausia.

Operoje, jei niekuomet nesate buvę panašiame renginyje, stenkitės neišsiskirti iš minios, šiek tiek kopijuokite kitus renginio svečius. Be abejo, nereikėtų persekioti vieno žmogaus ir stengtis elgtis lygiai taip pat kaip jis, bet užmeskite akį kaip elgiasi vienas, kitas, trečias žmogus ir pabandykite perprasti elgesį operoje.

Kas vyksta Vilniuje tiek operų, tiek ir kitose pramogų srityse galite sužinoti DayOFF.lt portale. Besinaudojant juo nesunkiai išsirinksite Jums patinkantį renginį, galėsite jį įtraukti į planuojamų aplankyti renginių sąrašą ir taip būsite tikri, kad netyčia nepamiršite įdomaus renginio, nesusiplanuosite kitos veiklos tai pačiai dienai.

Ieškant patrauklios operos ar kito renginio Vilniuje reikėtų atkreipti dėmesį ir į tai, kur šie renginiai vyksta. Geriausia opera Vilniuje vyksta Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, didžiausi pramogų pasaulio žvaigždžių koncertai vyksta Siemens arenoje, išskirtiniai muzikiniai pasirodymai – šv. Kotrynos bažnyčioje. Vilniuje kiekviena vieta turi savito žavesio ir yra tinkama vienokiems ar kitokiems renginiams, todėl keliuose jų sudalyvavę jau imsite skirti, kuri arena ar kitokia renginio vieta yra tinkama koncertams, kuri konferencijoms, o kurioje maloniausia žiūrėti šokėjų pasirodymus.

Bandydami suprasti kaip elgtis operoje, lankydamiesi balete ar šiaip besidomėdami kas vyksta Vilniuje pamatysite, kad sostinėje tikrai netrūksta šaunių renginių, į kuriuos verta nueiti kartu su šeima, pasikviesti draugus ar smagiai praleisti vakarą su šauniausiais kolegomis – Vilnius tikrai yra renginių miestas.