Automobiliai / Motociklai

Padangų dydžiai

Pripažinkime, niekada nepirksite rūbų ar batų nežinodami, kokio dydžio jums reikia. Ta pati taisyklė galioja ir automobilių padangoms. Tiesa, apie automobilių padangas neužtenka žinoti vieno dydžio. Įprastai ant padangų galime rasti panašų į šį užrašą: 225/40 R18 W (88). Reikai žinoti, ką reiškia visi ant jūsų padangų atspausti skaičiai ir visos raidės. Šiame straipsnyje tai ir papasakosime.

Taigi šifruojame viską, kas parašytą ant jūsų padangų.

225 – šiame pavyzdyje yra automobilio padangos plotis milimetrais.

40 – angliškai „aspect ratio“. Tai rato šoninio paviršiaus santykis su rato pločiu.

R – reiškia, kad padanga yra radialinė. Egzistuoja radialinės ir diagonalinės padangos. Radialinės yra atsparesnės susidevėjimui ir atšiauresnėms klimato sąlygoms, jos mažiau priešinasi riedėjimui, todėl sutaupomas kuras. Daugelis šiandien prekyboje esančių padangų yra radialinės.

18 – nusako vidinio lanko diametrą coliais.

W – nusako, kokiu maksimaliu greičiu galima važiuoti su šiomis padangomis pilnai pakrovus automobilį. Daugiau apie greičio indeksus:

S – iki 180 km/h arba 112 mph.

T – iki 190 km/h arba 118 mph.

U – iki 200 km/h arba 125 mph.

H – iki 210 km/h arba 130 mph.

V – iki 240 km/h arba 149 mph.

W – iki 270 km/h arba 168 mph.

Y – iki 300 km/h arba 186 mph.

ZE – nuo 240 km/h arba 147 mph.

88 – yra skaičiai, kurie nusako maksimalų pakrovimą. Tai kiek automobilis gali būti pakrataus, užmontavimus šias padangas.

Taigi, prieš keliaudami į padangų parduotuvę turite būti išsiaiškine, kokio dydžio padangų jums reikia. Dar geriau atsinešti pačią padangą ar atvažiuoti automobiliu.

Žinoma, visų šių terminų nebūtina mokėti atmintinai. Beveik visuose padangų parduotuvėse yra katalogai. Juose galima pasižiūrėti, kokio tipo padangos tinkamiausioms jūsų automobiliui. Be to, servisuose, kur montuosite padangas, jums tikrai neleis išvažiuoti su netinkamo dydžio padangomis. Padangų montavimas parodys, kad padangų dydis ir rato dydis skiriasi ir būsite nusiųstas pirkti naujų padangų ar jums jas pasiūlys vietoje. Žinoma, šių papildomų išlaidų visada geriau išvengti ir žinoti bent kelis svarbiausius automobilių padangų dydžius nusakančius skaičius.

padangų montavimas