Automobiliai / Motociklai

Padangų laikymo sąlygos

Vairuotojai dažnai klausia: „ar 2 – 3 metus sandėlyje laikytos padangos vis dar gali būti naudojamos?”, “ar tokios padangos vis dar turi tas pačias savybes, kaip ir naujos?”, “ar jų nederėtų išmesti ir galiausiai nusipirkti naujų?”. Atsakymas yra paprastas – jei jūsų sandėliuke sąlygos nėra atšiauresnės nei padangas naudojant kelyje, galite jas drąsiai naudoti.

Padangas sudaro daugelis skirtingų elementų, kuriuos skirtingos aplinkos sąlygos gali skirtingai veikti. Tiesa, padangos yra pritaikytos naudoti tikrai sudėtingoms sąlygomis ir vargu ar jūsų rūsyje ar sandėliuke jos gali būti blogesnės nei eksploatuojant kelyje.

Nepaisant to padangų gamintojai ir pardavėjai visada griežtai laikosi padangų laikymo taisyklių. Kiekvienas gamintojas nurodo, kokia turi būti laikymo temperatūra ir koks gali būti drėgmės lygį, kuris jūsų padangoms yra nekenksmingas. Taigi, net pamatę, kad perkate prieš tris metus pagamintas padangas galite būti tikri, kad jų savybės vis dar yra tokios, kokias deklaruoja gamintojai.

Didžiausią žalą padangai daro bloga kelio danga, temperatūrų svyravimai ir didelė trintis. Tuo tarpu laikant padangas sandėlyje ar paprasčiausiam jūsų namo sandėliuke jos nepatiria tokių didelių išbandymų. Žinoma, jei jos nėra mechaniškai pažeidžiamos. 3 savaites naudotos padangos susidėvi tiek pat, kiek vienerius metus laikytos sandėliuke.

Žinoma, padangų negalima laikyti lauke. Jei neturite jokios uždaros patalpos, kurioje galite padėti savo automobilio žiemines ar vasarines padangas, kreipkitės į įmonę, kurioje padangas pirkote ar montavote. Jos teikia tokias paslaugas, nes tai padeda įgyti lojalių klientų. Be to, padangų montavimas taip pat gali padėti išsiaiškinti ar jūsų padangos yra tinkamos naudojimui. Jei jos bus pažeistos, serviso darbuotojai tikrai neleis jums išvažiuoti, kol nebus užtikrintas visiškas saugumas. Specialistai jų būklę gali įvertinti tiksliausiai. Galbūt iš karto sulauksite pasiūlymo įsigyti naujas, kokybiškas padangas.

Galiausiai, padangų būklei didesnę įtaką daro, kaip jūs padangas eksplotuojate. Verčiau pasirūpinti, kad padangose visada būtų tinkamas slėgis ir joms žalos nepadarytų jūsų vairavimo stilius. Tuo tarpu padangų laikymo sąlygos turi daug mažesnę įtaką. Nepatartina naudoti tik daugiau nei 10 metų nenaudojamų padangų.

padangų montavimas