Verslas / Ekonomika

Pamąstymai apie protingą namą

elektronines spynos isirengimasVien tik elektronines spynos isirengimas ant vartų negarantuoja, kad namas bus tikrai gerai apsaugotas. Labai svarbu ir pačių savininkų pastabumas, netgi kaimynystė gali būti saugi arba ne. Paprastai elektroninės spynos yra geresnės ne dėl saugumo, o dėl valdymo. Tai vienas žingsnis link išmanumo, link to, kad visos technologijos ir elektronika imtų mums labiau paklusti. Tačiau, žinoma, tų žingsnių galima žengti dar daugiau. Kas apskritai mūsų namus daro modernius, kai kalba eina apie technologijas?

Namų ir vartų užraktai

Elektroninės spynos gali būti pritaikomos ir ant lauko durų, ir ant langų, ir net ant viduje esančių durų. Taip pat dažnai elektronines spynos isirengimas atliekamas ir ant garažo vartų,  netgi vartų į namus. Greičiausiai būtent šių spynų valdymas nuotoliniu būdu yra pats patogiausias dalykas, kai kalba eina apie spynas. Juk tikrai daug maloniau iš automobilio paspausti mygtuką, kad vartai atsidarytų. Taip pat ir dėl garažo durų nelipti lauk. Ypač per lietų, šaltį, blogą orą – nemalonu išlipti ir vėl įlipti vairuotojui, nemalonu ir keleiviams, kai kažkas turi iš jų šokti lauk ir atkelti vartus. Taigi, jeigu norite išmanaus gyvenimo, pradėkite nuo elektroninių tvoros ir garažo vartų, kurie leis lengviau įvažiuoti mašinai.

Išmanios šviesos

Dar vienas dalykas, labai palengvinantis gyvenimą ir nutolinantis nuo sovietinio daugiabučio realybės, tai išmanių šviesų susidiegimas. Jos turi reaguoti į judesius ir užsidegti naktį ten, kur jūs einate. Taip pat galima jas reguliuoti ir su distanciniu pultu. Apskritai, svarbu, kad šviesos šaltiniai būtų keli patalpoje, o ne tik per vidurį kabotų sena lemputė. Taip pat bus naudinga, jeigu turėsite lempas, kurių stiprumas gali reguliuotis. Juk kas iš to, jeigu visada švies kaip operacinėje. Visi mėgstame prieblandą, kai jos norisi, ir ryškią baltą šviesą, kai esame tamsioje naktyje. Tad visada verta pasidaryti šviesas, kurios geriau tarnautų jūsų poreikiams. Šviesos architektūra yra plačiai išnaudojama sritis tiek dizaine, tiek miesto plėtime, tiek viešojo susirinkimo įstaigose, siekiant sukurti malonią atmosferą.

Filmavimo sistemos

Net jeigu galvojame, kad mūsų elektronines duru spynos užteks saugumui užtikrinti, nereikia būti tokiems tikriems. Nesvarbu, kad bus brangios elektronines spynos su kortele – gal įsilaužėliai įsibraus per kitur. Todėl labai pravartu turėti ir vaizdo stebėjimo sistemas, filmavimo kameras. Be to, galima turėti ir signalizaciją, reaguojančią į judesius. Vos jai įsijungus, tuojau pat atvažiuotų saugos tarnyba žiūrėti, kas čia vyksta. Kita vertus, net jeigu pas jus niekas nesilankys be reikalo, tai tos sistemos jau iškart atbaidys tuos, kurie ten galbūt būtų ėję. Vadinasi, jūs padarysite taip, kad žmonėms mažiau norėtųsi kišti nagus, kur nereikia.

Elektronikos valdymas

Viena yra elektronines spynos kaina, kita yra kito elektroninio prietaiso. Kartais galima pasimesti tarp šimtų pultelių. Aišku, kad elektroninis  valdymas yra labai geras, tačiau ir šioje srityje dar yra kur tobulėti. Būtų gerai, jeigu turėtumėte galimybę gauti kažkokias išmanias namų valdymo sistemas, leidžiančias viską valdyti iš vieno arba kelių, bet ne dešimties pultelių. Mat su per daug pultelių nutiks ir kaip su per daug vizitinių kortelių. Kas nors galiausiai pasimes, ir eisite patys iki jungtuko išjungti šviesos prieš miegą. O apskritai modernizacijos bijoti nereikia, ji visada tik į gerą, juk visas pasaulis žengia technologijų keliu.