Medicina / Sveikata

Papildai pigiau

Iš liekno berniuko tapo tikru galiūnu

Papildai pigiau
Papildai pigiau

Kai sportuojantiems žmonėms tinkantys papildai pigiau parduodami įvairių akcijų metu, atrodytų, kone kiekvienas galėtų jų įsigyti pigiau ir imti savo kūną versti tikru terminatoriumi. Deja, papildai  ne visada yra raktas į sėkmę, nes svarbiausia yra išmokti disciplinuotai ir teisingai dirbti. Dabartinis fitneso čempionas savo kategorijoje Arūnas sako, kad jam labai pasisekė, jog jam laiku į rankas pakliuvo papildai pigiau,  į akiratį – riekiamas sportas ir reikiami žmonės, o į protą – supratimas, kad viską galima pasiekti, jeigu tik labai to nori.

Vaikystėje buvo lieknas berniukas

Arūnas pasakoja, kad, kol buvo mažas, tikrai visada pasižymėjo dideliu judrumu, mėgo energiją lieti  visur, kur tik netingėjo. Jokie papildai nebuvo reikalingi, kad berniukas karstytųsi po medžius, bėgiotų kieme ar suktų ratus dviračiu po kvartalą. Tėvai šį vaiką buvo praminę hiperaktyviu.

„Man net drabužius pirkdavo kuo pigiau, nes aš juos bematant suplėšydavau, kelnes pamesdavau, batus sutepliodavau. Juk buvau tikras nenuorama“, – šypsosi Arūnas. Vaikinas sako, kad, nors buvo labai judrus, tikrai jokių raumenų nė su žiburiu pas jį nebūtum galėjęs rasti, jis tiesiog buvo labai lieknas berniukas, kuriam jau tada proteinas pigiau būtų nepamaišęs.

„Draugai vadino skeletu, tėvai „mūsų žiogeliu“, buvo ir daugiau pravardžių man prigalvota. Žinoma, tai nieko blogo, aš manau, kad turėjau labai laimingą vaikystę, ir tokios kalbos tikrai manęs nežeidė. Tačiau maistas sportui jau tada man turėjo imti darytis svarbus, nes aš tarsi buvau dvigubas užtaisas: labai lieknas, ir labai judrus vienu metu“, – prisimena Arūnas.

Pirmoji sporto salė

Arūnas sako, jog kaip dabar prisimena, kai pirmą kartą su draugais nusprendė nueiti į pigų sporto klubą „Tauras“, kuris iš tiesų buvo vietinių vaikėzų įrengtas garaže. „Būtent ten sužinojau, kas yra pigus papildai sportui, koks yra štangos kvapas, ir kam reikalinga prieš darant atsilenkimus apšilti. Atsimenu – atėjau pirmą kartą, visus vaikinus jau seniai peni pigus maisto papildai, todėl jie atrodo kaip spintos. Visi vaikšto pirmyn, atgal, apžiūrinėja savo grožybes veidrodžiuose. Ką aš čia veiksiu, toks nupiepėlis? Klausiau tada savęs. Norėjau apsisukti ir išeiti. Bet draugai kažkaip įkalbėjo likti“, – juokiasi dabartinis čempionas.

Arūnas sako, kad jeigu ne ta sporto salė, įrengta paprastame garaže, turbūt ir dabar net nebūtų girdėjęs, kas yra maisto papildai pigiau,  nežinotų, kad jie gali palengvinti treniruojamo kūno krūvį, kad gali paspartinti kai kuriuos procesus. „Tačiau, mano nuomone, labai svarbu nepiktnaudžiauti, papildai sportui nėra vaikų žaidimas, juos reikia vartoti atsakingai. Padauginus rezultatai gali būti nepageidaujami,“ – sako Arūnas.

Rezultatai greitai ėmė gerėti

Vaikinas neslepia, jog jau po kelių mėnesių sporto klube, subalansuota mityba, tinkamas fizinis krūvis, papildai, plius tinkama motyvacija, iš „žiogelio“ jį pavertė kur kas riebesne žuvele. Jam ėmė tvirtėti rankos, kojos, nugaros raumenys. Visas grožis labiausiai išryškėjo pavasarį, nusimetus žieminius drabužius.

„Beveik visi pastebėjo. Klausė, ar tai man padarė proteinas, tačiau, aš atsakiau, kad tikrai ne, nes svarbiausia sporte buvo ir bus sveikas požiūris ir geležinė kantrybė. Tad tą pavasarį aš tiesiog tapau pastebimai raumeningas, o dar po metų papildai pigiau padėjo pasiekti ir pirmosios taurės rajone,“ – sako Arūnas, kurio lentynoje dabar rikiuojasi ne viena taurė, medalis ir pagyrimo raštas. Kitoje lentynoje sudėti papildai pigiau ir nedidelė rankiniai svarmenys.