Maistas

Paprasti, tačiau neprasti maisto gaminimo patarimai

Apsiginklavus tinkamais patarimais ir originaliais bei praktiškais sprendimais virtuvėje, galima gerokai paprasčiau užtikrinti, kad skanūs receptai taptų tikrove, o mūsų idėjos niekuomet neišsektų. Be to, kai kurie kulinariniai patarimai yra tokie paprasti, kad tuomet, kai juos įsisavinsite, bet kokio recepto įgyvendinimas taps vieni juokai, nesvarbu ar planuose lazanija ar žemaičių blynai. Įsiminkite šiuos patarimus ir kitas jūsų patiekalas sulauks didžiulio pasisekimo!

Pirmiausia perskaitykite visą receptą

Tai yra viena iš pačių svarbiausių taisyklių, kurios nevalia pamiršti! Jei jūs nusprendėte pasirinktą patiekalą ruošti vadovaujantis skaniai skambančiu receptu, geriausias patarimas, kurį galime jums pateikti – tai viso recepto atidus perskaitymas. Tai ne tik padės jums geriau suprasti, kaip turėtų atrodyti ir kokio skonio turėtų būti paruoštas patiekalas, tačiau taip pat leis numatyti, kokius puodus, keptuves ir kitus virtuvės įrankius reikės naudoti – nepamirštant ir tokių svarbių detalių kaip „marinavimas pernakt“.

Naudokite pakankamai prieskonių

Svarbus patarimas – savo gaminamą maistą visuomet paskaninkite pakankamu kiekiu prieskonių! Be jokių išimčių. Visuomet. Druska yra pagrindinis prieskonis, kuris padeda mūsų liežuviui akimirksniu pajusti tikrąjį maisto skonį. Daugumoje receptų būna paminėta, kada jūs turėtumėte įberti druskos (ir pipirų), tačiau naudinga vadovautis principu, kuomet į gaminamą patiekalą keli žiupsneliai druskos yra įberiami pradžioje ir pabaigoje. Jūsų skonio receptoriai bus svarbiausias jūsų kelrodis, todėl gamindami reguliariai ragaukite.

Naudokite salotų džiovyklę

Kai kurie žmonės teigia, kad salotų džiovyklės jie nenaudoja todėl, kad ji virtuvėje užima pernelyg daug vietos, tačiau jei jūsų virtuvėje yra vietos puodui, turėtų atsirasti vietos ir salotų džiovyklei. Salotų džiovyklė ne tik pavers salotų ir žalumynų plovimą greitesniu, tačiau taip pat padės akimirksniu jas nusausinti.

Paridenkite citriną, kad išspaustumėte daugiau sulčių

Kartais viskas, ko reikia mūsų gaminamam patiekalui, yra šiek tiek citrinos arba laimo. Jei norite iš savo citrinos išspausti daugiau sulčių, prieš perpjaudami ją, paridenkite ant pjaustymo lentelės.

Naudokite tinkamas keptuves

Kai recepte yra nurodyta maisto gaminimo metu naudoti konkrečios rūšies keptuvę, taip ir turėtumėte padaryti. Tačiau jei jūs savo virtuvėje turite tik vieną „neprisvylančią“ keptuvę, geriausias patarimas būtų luktelėti išpardavimų, kurių metu įsigytumėte nerūdijančio plieno keptuvę ir ketaus troškintuvę su rankena. Taip pat būtų išmintinga kas kelis metus pakeisti savo dažnai naudojamą pigesnę keptuvę, kadangi jos paviršius dėl reguliaraus naudojimo gali būti pažeistas. Ypač kepant patiekalus, kurie labiau linkę lipti prie keptuvės dugno, pvz., žemaičių blynai.

Neperpildykite keptuvės

Nepaisant to, ar jūs kepate, ar skrudinate, labai svarbu pasistengti išvengti keptuvės perpildymo. Pavyzdžiui, jei šlapias daržoves ar baltyminį maistą (pvz., paukštieną) kepsite perpildytoje keptuvėje, vietoje to, kad keptų ir skrustų – jie ims virti. O tai tikrai nepavers jūsų gaminamo patiekalo gardesniu.

Nepamirškite „po savęs“ valyti

Vietoje to, kad viso patiekalo gamybos proceso metu kiekvieną panaudotą indą ir virtuvinį įrankį jūs merktumėte į kriauklę ir planuotumėte visą tai išplauti pabaigus valgyti, pasistenkite įsisavinti naują ir labai naudingą įprotį – indus ir virtuvinius įrankius išplauti iš karto juos panaudojus, dar patiekalo gaminimo metu (ir nepamirškite nuvalyti naudojamų virtuvės paviršių). Jei nenaudosite šio metodo, tuomet kiekvieno patiekalo ruošimas gali tapti viena didele netvarka, kuomet ne tik jūsų kriauklė taps perpildyta, tačiau taip pat visur aplink mėtysis gaminto maisto likučiai. Taigi, turite keletą laisvų minučių, kol keptuvėje skrunda jūsų daržovės? Kibkite į indų plovimą ir galėsite daug lengviau atsipūsti po to, kai patiekalas bus pagamintas ir suvalgytas!