Būstas

Pardavėme seną būstą, perkame naują

butai-snipiskese-1Smagiausia yra žinoti, kad tie nauji NT projektai Vilniuje, kurie dabar statomi, galbūt greitai bus tavo. Be galo gera laukti, kada pagaliau turėsi naujus namus. Tačiau iki to slenksčio, prie kurio dabar stovime, mūsų šeima turėjo nueiti nemažą ir varginantį kelią. Niekas paskolų taip nemėto į minią, kaip kokia roko grupė, mėtanti kvailas plokšteles į gerbėjus. Niekas taip lengvai nesistumia. Mes seniai matome, kad NT vystytojai dažnai gali pasiūlyti labai gerų ir gražių butų, tačiau jų įpirkti beveik neįmanoma. Taigi, štai mūsų istorija.

Pardavėme senus namus

Dabar labiau mane domina nauji NT projektai Vilniuje, bet nemeluosiu, šiek tiek skauda širdį ir dėl parduotų senų namų. Kaip tik neseniai prieš kelias dienas pravažiavome (lėtai) gatve pro tą namą. Pasižiūrėjome, kaip ten kas. Medžiai iškirsti, malkinė nugriauta, iš mano kambario dega šviesa. Taip širdį suspaudė – kas ten ką veikia? Ar miega mano lovoje (nes pardavėme namą su baldais), ar savo pasistatė? Ar patinka tame mano kambaryje gyventi? Pardavimas ėjosi sunkiai, ne priemiesčiuose NT projektai Vilniuje nėra tokie populiarūs kaip centre. Bet kažkaip pavyko įgyvendinti savo norą ir parduoti namus ten. Tačiau galiausiai, kai jau atsirado pirkėjai, buvo gaila. Nekilnojamo turto vystytojai ir agentas, kuris tarpininkavo, turbūt matė, jog man yra sunku, ir gal pradedu abejoti. Todėl, lyg skaitydamas mano mintis, dar kelis kartus patikino, kad čia yra geriausias sprendimas, koks tik gali būti, ir kad reikia labai džiaugtis tuo, jog žmonės nori nupirkti šį objektą. Juk labai svarbu namą iškišti iki žiemos. Pasisekė, teko parduoti.

Nauji namai, nauji džiaugsmai

Ir tikrai būtų labai liūdna, jeigu nežinočiau, kad laukia nauji NT projektai. Tas supratimas, kad greitai kažkur kitur, kitoje puikioje vietoje galėsiu gyventi, rodo, kad viskas bus gerai, kad galėsiu planuoti savo ateitį kažkur ten, kitur. Kad galėsiu mintyse dėliotis, kaip atrodys mano kambarys, kaip viskas vyks, ką aš ten veiksiu. Kaip atrodys virtuvė. Nauji statybos projektai Vilniuje atrodo tikrai įspūdingai, ir kiekvienas norėtų ten gyventi. Labai gerai, kad galėsim kraustytis ten, bet kiek daug teko praeiti iki tol, kol nekilnojamo turto vystytojai leido mums pasirašyti sutartis.

Paskolos istorija

Visų pirma, kaip ir kiekvienas Vilniuje norintis gyventi žmogus, turėjau imti paskolą. Kitaip tiesiog negali apsigyventi, paskola yra būtina, jeigu tau reikia kažkaip įsigyti būstą. Be paskolos gali tik svajoti, o su ja – realizuoti svajones. Taigi, įsigijau būstą, kuris nuo pirmos akimirkos labai džiugino. Tiksliau, būsto dar neįsigijau, bet jau greitai turėsiu. Tai yra labai patogi vieta Vilniuje prie Neries. Jau pabodo gyventi tokiose vietose, iš kurių į Vilnių turi važiuoti labai ilga. Dabar norisi, kad galėčiau net ir pėsčiomis lengvai pasiekti kiekvieną objektą, į kurį bandysiu patekti. Taigi, reikėjo imti paskolą. Tačiau, kai turi vaiką, labai sunku gauti paskolą. Reikia susitvarkyti labai daug popierių, ypač visą procesą apsunkina dokumentų tvarkymas su Vaiko teisėmis. Taigi, man teko paplušėti norint gauti tą paskolą, bet ką dar aš galėjau daryti? Turėjau pasistengti ir priimti tokį sprendimą. Pirmus metus, žinojome, paskolos negausime, nes turėjome nedaug oficialiai deklaravę mokesčių. Tad pasistengėme su jais, ir kitais metais mūsų oficialios pajamos atrodė jau daug gražiau.