Laisvalaikis / Pomėgiai

Pasiaiškinkime, ką reiškia sapnai

sapnų reikšmėsSapnai ir sapnavimas, ir paslaptys, kurios juose slepiasi. Ar teko girdėti, jog sapnuose galime sužinoti ateitį, suprasti gyvenimą, pažinti save, išvengti nelaimės ar bendrauti su mirusiais? Girdėti, ko gero teko. Ar teko tuo patikėti? Na, ar bent susimąstyti. Išties – sapnų reikšmės – paslaptingas reiškinys, skeptikų greitai nurašomas prie visų ezoterinių fantazijų, fanatikų aukštinamas, na o ne mažos dalies tiesiog smalsiai laikas nuo laiko patyrinėjimas. Na, ar neįdomu, ką nors keisto susapnavus, pasiaiškinti, ką apie rašo sapnininkas? Bet tik kartais, toli gražu ne po kiekvienos nakties, ir toli gražu ne po kiekvieno dienos snūstelėjimo. Labai panašiai yra su horoskopais – kartais juos paskaito daugelis, tačiau fanatikų, laimei, mažuma.

Bet vis tik, jei pasinertume giliau į šį klausimą, ar sapnai mums atskleidžia paslaptis? Be abejo. Kartais parodo mūsų keistus troškimus, kurių sąmoningai nesuvokiame. Arba bandome neigti dėl įvairiausių priežasčių. O kartais primena kokį nors vaikystės įvykį, pomėgį ar užsiėmimą. Ir primena taip iš peties – jog visą dieną nerandate sau vietos, vis galvodami, kaip ir vėl nerūpestingai sugrįžti prie mėgto vaikystės užsiėmimo, pavyzdžiui tapymo akvareliniais dažais. Tokiose srityse sapnai ir jų reikšmės turi jėgos.

Na o kaip su ateities numatymais ar spėjimais? Va čia atsimušame į keistą nesusipratimą. Jei jau sapnais su mumis bendrauja anapusinis pasaulis, kuris, mūsų giliu įsitikinimu, yra neklystantis ir viską žinantis, kodėl jisai apie ateitį turėtų tik spėlioti? Kodėl ne tvirtai ir aiškiai pasakyti, kas iš tikrųjų bus? Daugeliui teko girdėti istorijų, kaip kažkas susapnavo ir tai išsipildė. Daugelis neatkreipia dėmesio, jog toks išsipildymas pasireiškia vienam iš tūkstančio ar milijono sapnų. Nagi nagi, labai jau netikslus ateities spėjimas, jeigu taip. O kalbant tiesiai šviesiai, tokią statistiką galima drąsiai nurašyti tiesiog prie atsitiktinumų. Drąsiai.

Tai kaip vis tik derėtų reaguoti į sapnus, į ženklus, kuriuos jie siunčia? Ogi paprastai – jei sapnas, apie jus, apie jūsų praeitį, apie norus ar baimes, galbūt tai puiki proga išties ką nors gyvenime keisti. Tačiau jei sapnuojate ką nors apie ateitį ar įspėjimus, jokios sapnų reikšmės jums nepadės. Atsipalaiduokite, pamirškite sapną ir miegokite toliau.