Kompiuteriai / internetas

Pasidalink slaptažodžiu – “paspamink” draugus

Saugumo ekspertai mums vis primena, kad nedalintume savo slaptažodžių. Panašu, kad tai negalioja socialiniams tinklalapiams, pavyzdžiui, “Facebook” – jie drąsiai prašo mūsų slaptažodžių, ir net ne prisijungimų prie “Facebook” profilio, o asmeninio el. pašto vardo ir slaptažodžio. Ir mes… juos duodame.

Turbūt visi tinklalapyje “Facebook” esate matę tokį langelį, kuriame siūloma surasti jūsų draugus, tereikia įvesti savo el.pašto slaptažodį. Tai reiškia, kad “Facebook” ne tik suras jūsų draugus, kažkodėl pasiklydusius jūsų el.pašto kontaktų sąraše, bet ir gaus prisijungimus prie jūsų e-mailo.

Tokios lentelės apačioje dažniausiai rašoma, kad “Facebook” nekaupia jūsų slaptažodžių, tačiau nutylima, ar tinklalapis netikrins jūsų el.pašto, ar neduos jūsų prisijungimo duomenų tretiesiems asmenims. Tik paspaudus “Learn More” rasite parašytą, jog “Facebook” ruošiasi šį tą nuveikti su jūsų duomenimis.

Taip, tinklalapis ne tik žinos, ką jums pasiūlyti, bet ir teiks pasiūlymus jūsų draugams – nesvarbu, kad jie to nesitiki. Ką gi, jie juk jūsų draugai, vadinasi, gali būti ir “Facebook” draugais. Nebent paspaudę langelyje pateiktą nuorodą, pasirinksite pašalinti importuotus kontaktus, ir taip liksite be naujų draugų, tačiau apsaugosite visus savo el.pašto kontaktus.

Šitaip negražiai elgiasi ne tik “Facebook” – kitas socialinis tinklalapis “MySpace” net neslepia, kad siunčia brukalus (angl. spam) jūsų draugams. Tiesa, tame pačiame langelyje “MySpace” išsižada savo nedorų poelgių:

“MySpace” tiesiog pažymi, kad jie jūsų kontaktams siunčia tik priminimus ir reklamines žinutes. Ei, nepageidaujamos reklamos ir yra “spam’as”! Tad labai keistai atrodo “MySpace” pažadas nesiųsti jokių brukalų jūsų draugams.

Darome išvadą, kad patikėti savo slaptažodį socialiniams tinklalapiams, nėra pati geriausia mintis, nes niekada negali žinoti, kuo visa tai baigsis. Ir visada reikėtų apsidrausti, niekada negali žinoti, kokią “dovaną” gausite į savo pašto dėžutę su brukalu. Nemokama antivirusinė programa galėtų būti vienas iš sprendimų.

Saugaus Jums artėjančio savaitgalio!

Šaltinis: nod.lt