Pirkiniai / Paslaugos

Pasiruošimas krikštynoms

Pavasaris mažais žingsneliais jau pradeda skleisti medžių pumpurus, o saulė pakildama vis aukščiau pažadina šypsenas net ir didžiausių paniurėlių veiduose. Gražus metas kai bunda gamta… Sugrįžta paukščiai, pražysta įvairiausios gėlės ir pradeda kvepėti saldžiais aromatais. Atšilus orui smagu nusimesti šiltus, storus megztinius ir išėjus laukan įkvėpti gaivaus oro. Ežerų pakrantėse ir sodeliuose prie namų neretai pakvimpa gardus kepamo maisto kvapas. Prasideda laikas, kuomet norisi kuo daugiau pabūti lauke, pasimėgauti pirmaisiais saulės spinduliais, papietauti sėdint ant pievelės ar tiesiog paskaityti knygą parke ant suoliuko.

Žiemą dėl šalto oro ir nepastovios temperatūros organizuoti šventes kiek prisibijoma, todėl atšilus orui visi pradeda planuoti mažus piknikus ar net dideles vestuves. Tačiau šį kartą ne apie baltų suknelių ir pakvaišusių nuotakų vajų, o apie mažų angeliukų šventę – krikštynas! Šią šventę planuoti dažniausiai pradeda vos gimus vaikeliui, tačiau pastaruoju metu vyrauja nuostata tik ką gimusio naujagimio nekrikštyti, o šiek tiek palaukti kol jis sustiprės, paūgės. Dažniausiai krikštynos organizuojamos pirmąją kūdikėlio vasarą. Taigi tuo metu jam gali būti keli mėnesiai ar net metukai. Krikštynos – svarbi šventė, turinti ne tik religinę, bet ir visuomeninę prasmę. Vaikui suteikiant krikšto sakramentą jis tampa pilnateisiu katalikiškos visuomenės nariu, pasirengusiu dorai ir garbingai vesti savo gyvenimą. O išvengti visokių gyvenimo paklydimų ir klystkelių jam prisižada padėti naujieji krikšto tėvai. Dėl šios priežasties krikštatėvių parinkimas yra labai atsakingas žingsnis. Tėveliai neturėtų ranka numoti į šį paprotį ir jo svarbą ir prieš pasirinkdami būsimus savo vaiko krikštatėvius gerai apgalvoti kas galėtų būti pačiais geriausiais. Būsimieji krikštatėviai turi būti garbingi ir sąžiningi žmonės, kurie mylės savo krikšto vaiką ir rūpinsis juo. Pastarieji turi pasirūpinti ir krikštynų atributika! Krikštamotė būsimą krikštavaikį turi aprengti krikšto rūbeliais, o krikštatėvis pasirūpinti kitais šventės atributais.

Dar vienas labai svarbus šios šventės uždavinys yra krikšto vardas. Mažyliui jį turi sugalvoti tėveliai. Dažniausiai tai vieno iš Šventųjų vardas, kurį parenka pagal jo reikšmę ar vaikučio gimimo dieną. Kuomet būsimieji krikštatėviai ir vardas kūdikėliui jau išrinkti reikia pasirūpinti kita krikštynų atributika ir šventės vieta. Dažniausiai krikšto ceremonijai jaunieji tėveliai parenka tą bažnyčią kurioje tuokėsi patys ar jų tėvai. Dažniausiai nenorima nutolti nuo šeimos tradicijų ar brangių atsiminimų vietų, todėl šventė organizuojama arčiau gimtųjų namų.

Svarbių švenčių žmogaus gyvenime būna tikrai nedaug, todėl verta pasvarstyti apie jų įamžinimą dailiose fotografijose ar net filme. Dėl to nevertėtų taupyti ir fotografuoti patiems. Dirbdami kelis darbus vienu metu nespėsite patys pasidžiaugti savo vaikelio švente. Tegul tuo pasirūpina profesionalai, o Jums teliks džiaugtis puikiais rezultatais. Gražūs rėmeliai su įamžinta gyvenimo akimirka bus puiki dovana kiekvienam šventės dalyviui net ir po daugelio metų. Dar vertėtų nepamiršti, kad krikštynos tai vaikučio šventė ir dėmesį skirti ne tik suaugusiems šventės svečiams, bet ir mažyliui. Daug žaidimų ir senovinių papročių esama, todėl visi ras kas jiems labiausiai tinka ir patinka. Svarbiausia tokią dieną pakili visų šventės dalyvių nuotaika, kuri net ir po daugybės metų virs gražiausiais atsiminimais.

kvietimas