Verslas / Ekonomika

Paskola

Būsto kreditai: kam ir kaip išsirinkti?

Paskola
Paskola

Daugelio žmonių gyvenimuose anksčiau ar vėliau ateina akimirka, kai tenka galvoti apie nuosavus namus. Tai – ne tik įsigytos patalpos, bet ir jų įrengimas. Nedaugelis žmonių turi sukaupę tam pakankamai pinigų, todėl paskola yra vienas dažniausių problemos sprendimų. Didelė paklausa suformavo netgi atskirą kredito būstui porūšį. Jis naudojamas visoms su nauju nekilnojamuoju turtu susijusioms išlaidoms padengti. Tačiau tinkamos paskolos pasirinkimas vertas atidumo.

Kredito subtilybės

Paskola bustui lietuvoje yra populiari finansinė paslauga. Tai – pinigų suma, siekianti kelias dešimtis ar netgi šimtus tūkstančių litų. Ji skirta ne tik žemės sklypo, namo ar buto įsigijimui, bet ir įsirengimui. Šiuo metu galima ir tokia paskola internetu, leidžianti sutvarkyti finansinius formalumus žymiai greičiau.

Tokia paskola gali ir visiškai padengti reikiamą pinigų sumą, ir sudaryti kurią nors jos dalį. Be to, jos suteikimas yra gana lankstus. Lietuviams įprastos situacijos pavyzdį pateikia Ilona, kuri su vyru prieš penkerius metus įsigijo butą. Ji pasakoja: „Jau daug metų su savo vyru svajojau apie nuosavus namus, tačiau vis nebuvo lėšų. Nusprendėme padirbėti užsienyje. Užsibuvome, todėl mums pasidarė aktuali paskola bustui dirbant uzsienyje. Pasirodo, kredito įmonės teikia tokią paslaugą. Pasinaudojome ja ir taip užpildėme trūkstamų pinigų spragą.“ Šiuo metu pora jau įsirengė būstą. Moteris teigia, kad prireikus ir vėl ieškotų paskolos internetu.

Apie kiek kitokį kredito pritaikymą pasakoja Jonas: „Prieš kelerius metus paveldėjau tokį visiškai apgriuvusį, netvarkingą seną namą. Nusprendžiau jį pasilikti, bet neturėjau pakankamai lėšų remontui ir įrengimui. Taigi, vienintelė išeitis buvo paskola bustui isirengti. Kadangi nemėgstu blaškytis po miesto įstaigas, nutariau ieškoti paskolos internetu. Čia radau netgi specialią kreditų rūšį. Manau, tai buvo visai neblogas bandymas, dabar jau galiu pradėti gyventi tame name.“ Jono teigimu, jis mielai rekomenduotų tokią paslaugą draugams. Taigi, kreditas būstui yra idealus trokštantiems kuo greičiau pradėti gyvenimą naujoje vietoje.

Kaip rasti geriausią?

Jei planuojate įsigyti nekilnojamojo turto Lietuvoje, geriausia kreiptis į mūsų šalyje veikiančias kredito įmones. Taip yra dėl to, kad, pavyzdžiui, paskola bustui uk gali būti skirta tik naudojimui tų valstybių ribose. Be to, jei siekiate greito rezultato, jums tinkamesnė paskola internetu. Tačiau tai – ne visa būtina informacija tinkamo kredito radimui.

Jei jums reikalinga būtent paskola bustui ka reikia zinoti mielai papasakos ir kredito įmonių konsultantai. Tačiau pagrindiniai dalykai galioja visų tipų kreditams. Pavyzdžiui, siekdami rasti geriausią variantą, turėtumėte atkreipti dėmesį į santykį tarp skolinamos sumos dydžio, grąžinimo termino trukmės ir palūkanų normos. Tam ypač tinka specialios skaičiuoklės. Net jei jums reikalinga ne paskola bustui skaiciuokle padės palyginti skirtingų įmonių pasiūlymus. Tokia sistema naudinga ir tuo atveju, jei sprendžiate, ar geriau paskola bustui anglijoje, ar mūsų šalyje. Beje, galite rinktis ir specifinio banko skaičiuokles. Jos yra tikslesnės ir patikimesnės. Viena populiariausių, kai aktuali paskola bustui skaiciuokle seb.

Ieškant geriausio kredito pasiūlymo, verta ir pasidairyti akcijų. Nors paskola būstui suteikiama ne taip paprastai bei greitai, kaip kitos, vis dėlto įmanoma šiek tiek sutaupyti renkantis ir ją. Taip pat naudinga pasidomėti kitų žmonių atsiliepimais – dažnai jie pasidalija vertinga patirtimi, nurodo patikimas įmones. Taigi, paskola naujiems jūsų namams ar jų įrengimui gali būti tiesiog nepakeičiama. Sėkmingam pasirinkimui tereikia atidumo, aiškių poreikių ir kelių gudrybių. Tai – nedidelės laiko investicijos į patogią ir jaukią ateitį.