Įvairenybės

Paskola automobiliui

Kaip važiuoti skolintu automobiliu?

Paskola automobiliui
Paskola automobiliui

Automobilių rinkoje yra didelė konkurencija, todėl gali atrodyti, kad automobilį gauti kiekvienam labai paprasta. Ir atsitik tu man taip, kad automobilis sugedo nepataisomai, o naujam nusipirkti pinigėlių neužtenka. Ką daryti? Imti paskola automobiliui? Taip, tokia galimybė yra. Tai viena iš paskolos rūšių, turinti savų pliusų ir minusų. Įvairios paskolos automobiliams yra neužtikrintos, todėl svarbu viską apsvarstyti, prieš prašant paskolos transporto priemonei.

Minusai

Vartojamoji paskola automobiliui turi labai dideles palūkanas. Dėl šios priežasties geriau verta rinktis lizingo variantą, nes tuomet automobiliui palūkanos būna mažos. Draudimas suteikiamas ne visam paskolos laikotarpiui, kitaip nei perkant lizingu. Gali atsitikti taip, kad paskolą dar mokėsite, o draudimas negalios ir, atsitikus bėdai, mokėsite dar ir papildomai.

Pliusai

Imant paskolą, nėra sąlygų, kurios būna, perkant automobilį lizingu. Pavyzdžiui, automobilis gali būti senesnis kaip 12 metų. Kai kur reikalaujama, kad būtų ne senesnis kaip 7 metai. Imant paskola tai nėra svarbu. Paskola automobiliui pirkti suteikia galimybę turėti automobilį jau dabar.

Daug kas priklausys nuo to, kokios yra pajamos ir kokios planuojamos išlaidos, t.y. kokia reikalinga paskola automobiliui isigyti, taip pat kiek laiko norėsite naudotis automobiliu ir per kokį laikotarpį planuojate išsimokėti. Nuo kitų paskolų, paskola automobiliui, skiriasi tuo, kad perkamas daiktas yra labai neprognozuojamas. Niekam to nesinori linkėti, bet gali atsitikti taip, kad automobilis bus nepataisomai sugadintas, o paskolos dar nebūsite išsimokėjęs. Jei nelaimė atsitiks jau pasibaigus draudimui, problemų bus dar daugiau. Kitaip, nei tarkime, busto remonto paskola, ši paskolos rūšis rizikingesnė.

Kaip viskas vyksta?

Minėti du būdai, lizingas ir paskola, yra skirtingi. Pirmu atveju, bankas nupirks jūsų pasirinktą automobilį ir leis jums juo naudotis. Jūs mokėsite mėnesines įmokas bankui. Galimas lizingas su likutine verte. Tai reiškia, kad kas mėnesį bus mokama mažesnė įmoka, tačiau pabaigoje visa trūkstama suma bus sumokėta. Kai sumokėsite visą automobilio kainą, palūkanas, tapsite vieninteliu automobilio savininku. Palūkanos sudaro nemažą sumos dalį, ypač imant paskolą, todėl patariama pasinaudoti palūkanų skaičiuokle. Ją galima rasti internete. Paprasčiausias būdas, įvesti paieškos langelyje užklausą paskola automobiliui skaiciuokle arba palūkanų skaičiuoklė automobiliui.

Kreditas ir paskola gali būti gaunami ne tik banke. Yra ir privačios kreditų unijos, kurios teikia kreditus automobiliams, maksimali suma būna maždaug iki 40 tūkstančių litų, o terminas iki penkių metų.

Kitaip nei paskola automobiliui, lizingas leidžia imti dideles sumas ir nereikalauja užstato. Sąlygas galima derinti su banku ir pritaikyti individualiems reikalavimams. Jei perkamas automobilis kainuoja iki 20 tūkstančių litų, patariama imti paskolą. Palūkanos bus kiek didesnės, bet nereikės papildomo privalomo turto draudimo, kurio būtinai reikia, imant kreditą.

Paskola automobiliui internetu taip pat galima, jei suma nebus labai didelė. Tokias paslaugas teikia ne viena paskolų kompanija. Atsakymą galite gauti per kelias minutes, kaip ir bet kuriai kitai paskolai. Automobiliams paskolos internetu suteikiamos ganėtinai lengvai. Tokios paskolos jums nesuteiks tik tokiu atveju, jei neketinate tapti automobilio savininku.

Atsakingai reikia žiūrėti į bet kokią paskolą, juolab, kad automobilis labai neprognozuojamas ir tai ne paskola būsto remontui ar kelionei. Nesvarbu, ar rinksitės lizingo būdą, ar kreditą, ar paskola automobiliui, turite apgalvoti savo galimybes ir gyventi per žingsnį į priekį. Ar artimoje ateityje neturėsite papildomų išlaidų, brangių pirkinių ar kelionių. Neimkite paskolos skubotai ir impulsyviai. Tai veiksmas, reikalaujantis gerų pasvarstymų.