Paskolos

Paskola gali padėti įgyvendinti svajonę

Iš pirmo žvilgsnio galėtų atrodyti, jog paskola nėra itin teigiamas dalykas – kaip ji galėtų palengvinti gyvenimą ir suteikti daugiau laimės? Tačiau vis didėjantis imamų paskolų skaičius rodo ką kitą – paskola žmonėms atveria galimybes padaryti tai, apie ką jie svajoja, tačiau niekuomet negalėjo įgyvendinti, kaip pavyzdžiui – pastatyti namą.

Visų pirma, kas gi yra ta paskola? Paskola – tai tam tikra pinigų suma, kurią finansinė institucija paskolina juridiniam ar fiziniam asmeniui. Paskola visuomet turi numatytas vartojimo bei grąžinimo sąlygas, todėl renkantis paskolą reikėtų žinoti ir pagrindinius paskolų tipus. Paskola gali būti dvejopa – tai gali būti būstui ar kitų prekių įsigijimui suteikiama paskola arba paskola, kurią jos gavėjas gali išleisti pagal poreikius – dalimis, įsigyjant prekes ar perkant paslaugas skirtingose parduotuvėse (ši paskola neįpareigoja pirkti konkrečią prekę).

Paskolas teikiančios įmonės visuomet iškelia ir įvairias paskolos grąžinimo sąlygas. Svarbiausias aspektas, į kurį tikrai vertėtų atkreipti dėmesį imant paskolą yra palūkanos. Imdama palūkanas paskolą teikianti įmonė apsidraudžia nuo rizikos, o kartu ir užsidirba. Palūkanos gali būti paprastosios (šios palūkanų rūšies paprastai netaiko paskolas teikianti įmonė) bei sudėtinės. Nuo to, kokia yra palūkanų forma taip pat priklauso ir kiek pinigų Jums reikės grąžinti įmonei. Taigi, imant paskolą visuomet reikėtų ieškoti, kur paskolos grąžinimo ir vartojimo sąlygos yra Jums palankiausios.