Įvairenybės

Paskola

Kodėl geriau nesiskolinti iš draugų?

Paskola
Paskola

Yra sakoma – nori sugadinti draugystę, tai pasiskolink pinigų. Iš tiesų, nemaža,arba net ir smulki paskola iš draugo gali negrįžtamai pakenkti draugystei, ir tai nereikš, kad jūsų draugai buvo blogi. Kalbamės su psichologe apie tai, kodėl paskolos skaiciuokle geriau privati arba valdiška, o ne kaimyno ar brolio namuose.

Kodėl tokie ypatingi santykiai sieja artimuosius ir pinigus?

Reikėtų pagalvoti, dėl ko žmonės yra vienas kitam mieli, įdomūs, dėl ko jie tarpusavyje yra draugai, ir suprasite, kad paskola čia ne prie ko. Štai, pavyzdžiui, giminės. Užaugusius brolius ir seseris sieja bendra praeitis – tie patys mediniai žaislai, tas pats motinos balsas, graži bendra vaikystė, arba praeityje šeimoje kartu ištverti sunkumai. Kad ir kas tai būtų, tai niekaip nesusiję su paskola bustui. Jus  sieja itin brangūs, jokiais pinigais neįkainojami dalykai. Tai tiesiog laikas, kuris neturi būti suteptas jokiais piniginiais sandoriais.

O dabar pakalbėkime apie tai, kas yra iš artimojo pasiimta paskola, ir kokį šešėlį ji meta čia. Juk natūralu, kad turėdami iš kažkur pasiėmę paskola internetu, jūs ne kartą, planuodami savo biudžetą, pagalvosite apie tai, jog reikės grąžinti tam tikrą sumą. Dalį pinigų jūs kas mėnesį atidėsite šiam grąžinimui. Pinigus uždirbti sunku, o su jais skirtis – dar sunkiau. Tad natūralu, kad, nors ir labai priprasite prie fakto, jog turite kas mėnesį grąžinti paskola, jūs vis tiek šiam veiksmui suteiksite ne pozityvią energiją. Arba ji bus bent šiek tiek negatyvi, arba neutrali, bet tikrai tai nebus džiaugsmas. Tad pagalvokite, ar norite, kad nuolatinė energija, kartu su jūsų iš giminių paimta paskola be uzstato keliautų jiems? Ar tikrai norėtumėte, kad jus su artimaisiais nuolat, kasdien sietų ta gija, pagrįsta jūsų pačių turimu įsiskolinimu?

Kitaip tariant, paskola tam, kuris yra pasiskolinęs nekelia džiaugsmo, ją grąžinant, ir tai gali sugadinti jūsų santykius?

Taip, ir ne tik taip. Dar bloga energija gali eiti ir iš kitos pusės, tos, kuri jums paskolino. Juk vartojamoji paskola internetu yra paimama iš kažkokio juridinio asmens, įsivaizduokite, iš didelio pinigų telkinio. Tačiau ar taip pat yra, kai skolinatės iš draugo? Ne, tada jūsų paimama paskola yra išplėšiama tiesiai iš rankų jūsų žmogui. Ar tai gerai? Ne. Ką jūs žinote, galbūt jūsų paimta mini paskola internetu niekam nekeltų jokių emocijų, išskyrus, jums pačiam, o štai artimieji staiga persigalvotų. Tarkime, jūsų paimta paskola eurais ar litais, taip sutarėte, bus grąžinta per dešimt metų. Tada, po kokių trijų, žmonės, kurie jums skolino, staiga susidurs su kokiais nors finansiniais sunkumais. Ir kas tada vyks?

Tada jie galvos – „ak, taigi man yra skolinga šitiek pinigų. Jeigu dabar juos turėčiau, visos problemos išsispręstų, apskritai, jos gal tik dėl to ir yra, kad aš tuos pinigus paskolinau.“ Iš tokio pavyzdžio akivaizdu, kad paskola bustui geriau turi būti imama iš banko, o ne iš žmogaus.

Kitaip tariant, tokių dalykų geriau nemaišyti?

Būtent. Kaip neturėtų būti maišoma, sakykime paskola studijoms, su artimųjų santykiais, taip ir tarkime neturi būti maišomi darbiniai ir draugiški santykiai. Kai kurie dalykai geriausiai einasi tiesiog tada, kai jie vyksta atskirai, ir nesusilieja tarpusavy, nesimaišo, nekelia jokių iš to susidūrimo atsirandančių ar galimų atsirasti problemų.