Įvairenybės

Paskolos bedarbiams

Skolintis gali ne vien dirbantieji

Gyvenime pasitaiko pačių įvairiausių išlaidų. Vienos yra visai nedidelės — jomis pasirūpiname kasdien, tačiau kitos pareikalauja nemažų santaupų. Sunkiau tokiu atveju yra tiems, kurie neturi darbo, tad paskolos bedarbiams ypač aktualios. Paskolos būna trijų rūšių: trumpalaikės, vidutinės trukmės ir ilgalaikės. Jos pasirenkamos priklausomai nuo kliento poreikių (paskolos dydžio) ir grąžinimo galimybių. Bedarbiams reikiamos sumos skolinamos tiek bankų padaliniuose, tiek internetu. Taigi, iškilus finansiniams sunkumams, yra ne viena išeitis.

Skirtingos paskolų rūšys 

Logiška, kad kuo didesnė pinigų suma, kurią skolinamasi, tuo ilgiau trunka jos grąžinimas. Todėl paskolos grąžinimo terminai skiriasi. Trumpalaikės, kitaip dar vadinamos greitosios paskolos bedarbiams ar kitiems asmenims skiriamos trumpiausiam laiko tarpui. Tai reiškia, kad pasiskolintą sumą tenka grąžinti per kelias dienas ar kelerius metus. Vidutinės trukmės paskolos turi būti grąžintos per maždaug 10 metų laikotarpį.

Ilgalaikės paskolos suteikiamos ilgiausiam — 40 ir daugiau metų — laikotarpiui. Deja, bet ilgalaikes paskolos bedarbiams šiuo metu nėra suteikiamos. Tačiau tam yra rimta priežastis: paskolą teikianti įmonė turi būti tikra, kad klientas galės sumą grąžinti. Kadangi nedirbantieji neturi pakankamai aukštų ir stabilių mėnesinių pajamų, paskolų suteikiamas ilgiausiam laikotarpiui yra itin rizikingas. Be to, daugeliui dešimtmečių suteikiamos itin didelės pinigų sumos. Tad tam, kad paskolų teikėjai turėtų jų grąžinimo garantiją, klientai paprastai turi pasirūpinti tam tikru užstatu. Tai dar viena priežastis, dėl kurios bedarbiams gauti ilgalaikę paskolą sudėtingiau. Juk ne visi bedarbiai turi nekilnojamojo ar kito vertingo turto. Apie tai byloja ir statistikos duomenys: įvairaus dydžio paskolas itin dažnai ima studentai.

Svarbu paminėti, kad greitos paskolos bedarbiams ar kitiems asmenims taip pat skiriasi ir palūkanų, ir skolinamos sumos dydžiu. Trumpalaikės paskolos yra gana nedidelės. Paprastai jos nesiekia 10 000 litų. Be to, kuo didesnė skolinama suma ir kuo ilgesnis yra susitartas grąžinimo terminas, tuo aukštesnės taikomos palūkanos. Todėl paskolos bedarbiams turėtų būti atidžiai ir atsakingai apsvarstyta išeitis.

Patogus skolinimosi būdas 

Šiuo metu ilgalaikės paskolos suteikiamos tik bankuose. Tačiau gauti greitąją paskolą itin paprasta. Paskolos bedarbiams internetu yra žymiai populiaresnis būdas, nei skolinimasis banke. Tai lemia šio būdo greitumas, paprastumas. Klientams nereikia išleisti pinigų kelionei iki banko padalinio, taip pat sutaupoma ir laiko.

Be to, skolinantis internetu keliami reikalavimai yra išties nedideli. Dauguma įmonių, iš kurių imamos paskolos bedarbiams, reikalauja kelių dalykų. Pirma — tai kliento amžiaus ribos. Paprastai suteikiamos paskolos bedarbiams nuo 18 metu. Tai ypač naudinga neseniai baigusiems mokyklas ir studentams, nes, remiantis statistika, paskolos bedarbiams nuo 18m išduodamos labai dažnai. Kitas reikalavimas yra nepriekaištinga skolinimosi istorija. Norintieji gauti paskolą internetu negali būti įsiskolinę kitoms įmonėms (bankams) ir laiku negrąžinę reikiamos sumos. Be abejonės, svarbu ir nebūti skolingiems tiems kreditoriams, į kuriuos kreipiamasi. Prie reikalavimų galima priskirti ir duomenis, reikalingus paskolai gauti. Priklausomai nuo įmonės, prireikia elektroninio pašto adreso, mobiliojo telefono numerio (šiomis susisiekimo priemonėmis pranešama apie kreditorių sprendimą), sąskaitos kuriame nors Lietuvos banke (į ją pervedami pinigai).

Nesudėtingi reikalavimai yra ne vienintelis skolinimosi internetu privalumas. Vienas didžiausių, trumpai jau paminėtų privalumų yra užstatas. Paskolos be uzstato bedarbiams yra ypač aktualios. Kai finansinė padėtis sudėtinga, užstato ar laiduotojo paieškos yra tik papildomas rūpestis. Todėl paskolos bedarbiams be uzstato kone labiausiai lemia interneto paslaugų ir greitųjų kreditų populiarumą. Dėl patogaus skolinimosi, tinkamų grąžinimo terminų paskolos bedarbiams tampa išsigelbėjimu iš sunkios padėties. Todėl tikėtina, kad ateityje tokių pasiūlymų tik daugės, ir ne vien interneto kredito įmonės derinsis prie skirtingų klientų poreikių.