Paskolos

Paskolos internetu

Paskolos internetu
Paskolos internetu

Lietuvos aukštasis mokslas: kelias į praturtėjimą ar į paskolas?

Paskolos internetu neretai išsigelbėjimu tampa tiems, kam aukštasis mokslas nesuteikia pakankamai perspektyvios specialybės. Studentai įvairiai vertina savo pirmųjų darbų nedidelius atlyginimus. Kai kurie dėl visko kaltina universitetą ir aukštojo mokslo sistemą, kitiems atrodo, jog blogi tik programų aprašymai – mat universitetas ir neturinti užtikrinti profesijos apmokamumo. Verslumas jau yra asmeninių žmogaus savybių rezultatas. Paskolos studentams taip pat atrodo tik rezultatas prasto profesinio pasiruošimo. Internetu kalbiname įvairių specialybių studentus ir klausiame, kaip jie vertina prefesijų perspektyvumą.

Darius, kultūros antropologijos studentas:

Aš niekada ir nemąsčiau apie tai, kad studijos, ypač humanitarinės, yra tai, kas gali apsaugoti, tarkime nuo paskolos internetu. Universitetas tiesiog suteikia plataus profilio išsilavinimą. Apskritai, reikia džiaugtis, jeigu studijuojate dalyką, kurio specialybės žmonėms yra darbo vietų Lietuvoje, net ir mažai apmokamų, net ir tokių, kurias užimant vis tiek tenka griebtis paskolos internetu iki 5000 litų. Tačiau yra specialybių, kurios neužtikrina jokios darbo vietos, nes jos tiesiog nėra.

Kalbu apie žinoma ir savo paties pasirinktą išsilavinimą. Kam reikalingas kultūros antropologo kvalifikaciją turintis žmogus? Tikrai niekam. Tačiau tai jau asmeninis apsisprendimas. Nemanau, kad man nusimato kokios nors paskolos, nes prieš tai aš dirbau visai kitokios srities darbą, ir vieną amatą jau kaip ir turiu. O dabartinis išsilavinimas – tik dėl įdomumo. Nors savo grupiokams, dar jauniems ir naiviai žvelgiantiems į ateitį, manau, tikrai reikės ateityje pasiieškoti paskolos internetu ilgalaikes.

Violeta, žurnalistikos studentė:

Šiaip, apie savo specialybę aš galiu kalbėti taip. Kai kuriems iš mūsų prireiks mini paskolos internetu. Tačiau apsukriesiems, tiems, kurie turi pakankamai naglumo savyje, kurie žino, kaip reikia bendrauti, tikrai gal nusimato ir neblogų darbo variantų. Apskritai tai žurnalistikos studijos išvis yra nereikalingas dalykas. Nes žurnalistu patampama tik per praktiką, ir tada jokios paskolos jums nenusimato, kai turite noro gilintis į gyvenimą, o ne į teoriją.
VGTU studentas Mindaugas:
Aš jau dabar matau savo ateitį – paskolos skaiciuokle kiekvieną dieną, nes tikrai būsiu tas, kuriam paskolos internetu reikalingos bus viena po kitos. Aš tiesiog neįsivaizduoju, kaip reikės dirbti, kai mūsų čia nieko nemoko. Gal man net nereikės dirbti pagal specialybę? Vis tiek nieko neišmokau. Turbūt, kai pabaigsiu (liko dar trys metai) važiuosiu dirbti į Angliją, nes čia su mano pasirengimu tikrai nieko gero. Nenoriu, kad mane išlaikytų kokios nors paskolos, noriu užsidirbti savų pinigų. O Anglijoje ir Norvegijoje, girdėjau, žmonės neblogai užkala.

Aistė, profesinės mokyklos, kirpėjų kursų studentė:

Kai buvau truputį jaunesnė, buvau vienos paskolos internetu nuo 18 metu savininkė. Tačiau pradėjus mokytis kirpėjos specialybės, greitai išmokau ir uždarbiauti. Internetu pasiskelbiau, kad pigiai kerpu, ir priėjo klientų. Netruko praeiti kiek laiko, kai išsimokėjau anuos finansinius įsipareigojimus, ir paskolos kaip nebūta.

Verslo vadybos studentas Šarūnas:

Aš manau, kad viskas, visiškai viskas priklauso nuo vidinės motyvacijos. Ir nuo praktikos. Aš galiu pasakyti, kuo skiriasi universitetas nuo kolegijos. Pavyzdžiui, pas mus, universitete, nėra jokios praktikos – visur tik teorija. Mums aiškina filosofiją, visokias literatūras reikia skaityti. Todėl, jeigu nori praktikos, susiorganizuoti eiti kažkur dirbti už grašius privalai pats.

Štai kolegijoje – visai kas kita. Jeigu mokaisi ten, išėjęs nesijaudink, paskolos internetu tau imti tikra nereiks – greičiau jau tu pats įkursi verslą, kuris tas paskolas dalins. Nes ten, ne aukštojoje mokykloje, didžiausias dėmesys yra praktikai. To ir reikia verslo vadybos studijose. Nes ką daugiau veikti baigus teorinę šio mokslo pusę? Gal nebent straipsnius apie tai rašyti, ar verslo vadybos studentams reikalingos paskolos.