Gyvename laikais, kai kone visą mums reikalingą informaciją galime gauti tiesiog internetu. Ar pastebėjote, kad gyvą bendravimą su įvairių įmonių konsultantais pamažu keičia „online“ konsultacijos interneto tinklapiuose, kad vis rečiau išsiruošiame į vieną ar kitą įstaigą, nes taupome laiką, o visa, kas reikalinga, sužinome tiesiog paspaudę magišką klaviatūros mygtuką – „Enter“? Paskolos skaičiuoklė – dar vienas be galo patogus įrankis, kuriuo pasinaudojus tiesiog namuose galima paskaičiuoti, kiek laiko viename ar kitame banke, kreditų bendrovėje truktų konkrečios pinigų sumos grąžinimas. Tiesa, tai jau būtų įvardijama kaip paskolu grazinimo skaiciuokle. Kas kita yra paskolos gavimo skaiciuokle, leidžianti susidaryti vaizdą, kokią didžiausią sumą galite pasiskolinti, priklausomai nuo jūsų gaunamų pajamų, šeimos narių uždarbio ir panašiai.
„Niekas neatstos galimybės užduoti visiškai spontanišką klausimą…“
Dažnam kyla klausimas: ar, tarkime, sumanių programuotojų sukurta paskolos grafiko skaiciuoklė kada nors atstos „gyvą“ konsultaciją, teikiamą banko darbuotojų? Būtent vienos tokių elektroninių sistemų – skaičiuoklių kūrėjas Gabrielius pripažįsta, kad gyvo bendravimo niekuomet neatstos net ir puikiausiai suprogramuotas interneto įrankis: „Kai man pasiūlė sukurti paskolos skaiciuokle internete, tai dar buvo gana neįprasta idėja. Paradoksalu, bet kažkas, visiškai naujo ir net protu nesuvokiamo, per labai trumpą laiką gali tapti paprasčiausia… norma. Kai ėmiausi sudarinėti skaičiuoklės kodą, ieškoti, kaip įgyvendinti užsakovų pageidautas funkcijas, buvau nusiteikęs kiek skeptiškai. Bet man pavyko – po pusės metų, ypač trumpo laiko, mes įgyvendinome turbūt vieną pirmųjų Lietuvoje paskolos skaiciuokle vartojimo kreditui. Ką supratau, atlikdamas tą nelengvą darbą? Kad tai, be abejo, reikalinga paslauga, į kurią investuojami dideli pinigai, tačiau juk niekas neatstos galimybės užduoti visiškai spontanišką klausimą, nesvarbu, ar jis būtų susijęs su paskolos gavimo ar grąžinimo galimybėmis. Paskolos skaiciuoklė, įvedus tam tikrus duomenis, parodo rezultatą – skaičius. Turbūt pačiai pradžia jų pakanka, tačiau, net ir žiūrint į realius faktus, daug kam kyla žmogiškų abejonių, kyla noras pasitarti. Tam ir yra bankų darbuotoj
os. Manau, skaiciuokle paskolai gauti galima laikyti savotiška įžanga, tačiau be gilesnio suvokimo, kas yra toji paskola ir kokią atsakomybę su jos gavimu žmogus prisiima, nieko nebus. Čia jau reikalingas žmogiškasis kontaktas.“.
Apie bendravimą ir bendradarbiavimą
Gabrielius priduria, kad jam yra tekę susidurti su dar gana nauju ir netikėtu paskolų teikimo būdu. Paskolų klubas – toks šio reiškinio pavadinimas. Paklaustas, kas jį labiausiai sužavėjo modernioje sistemoje, jis pabrėžė: „Jų interneto svetainėje galima pamatyti užrašą „žmonės žmonėms“. Man tai puikiai atspindi, kaip naujosios technologijos sklandžiai ir… žmogiškai gali būti derinamos su elementariu bendravimu ir bendradarbiavimu.
Paskolų klubas teikia investavimo galimybes, o tai irgi yra pakankamai nauja, bet bene svarbiausia – čia žmonės dirba tam, kad sukurtų patogią automatinę sistemą. Sistemomis nenorima „pakeisti“ žmonių. Jų intelektualiniai gebėjimai pajungiami tam, kad naujosios technologijos padėtų sutaupyti brangaus laiko ir energijos. Džiaugčiausi vieną dieną galėdamas prisijungti prie jų komandos.“. Ir, iš tiesų, ką būtina suprasti tiek skeptikams, nusiteikusiems prieš interneto įsigalėjimą mūsų gyvenimuose, tiek tiems, kurie atsiduria kitame kraštutinume – neigia, jog mums vis dar reikia žmogiškojo ryšio paslaugų sferoje, yra tai, kad technologines naujoves diegia ne kas kitas, o… tas pats žmogus. Be jo įsikišimo pasaulis nemodernėtų, tad nereikėtų pasiduoti griežtai virtualių, gyvenimą neretai tikrai palengvinančių interneto įrankių kritikai. Paskolos skaiciuoklė, jei jau apie ją buvo pradėta kalbėti, taip pat yra tikras palengvinimas tam tikroje kategorijoje, kurioje veikia.