Paskolos,  Verslas / Ekonomika

Paskolos uz uzstata privalumai

ID-100213554Viena iš paskolos teikimo rūšių yra paskolos uz uzstata. Tai yra paskolos, kurių pagrindinė sąlyga yra ta, jog asmuo privalo užstatyti kokį nors nekilnojamąjį turtą norint gauti paskolą. Toks paskolos gavimo būdas turi savų teigiamų ir neigiamų dalykų. Dalis žmonių šį paskolos gavimo būdą daug labiau vertina, nei įprastąjį, kiti nepatikliai žiūri į tai jog bus įkeista jų nuosavybė. Jie mano, kad gali būti atimtas jų turtas, pasisavinama nuosavybė. Taigi panagrinėkime, kam paskolos uz uzstata yra geresnės ir kodėl.

Dažniausiai paskolos ukininkams  yra geriausios įkeičiant nekilnojamą turtą.  Tokie žmonės gali įkeisti savo didelės vertės techniką, sodybą, namą, žemės sklypą ar ūkio paskirties žemę. Neretai ūkininkai įkeičia ūkio paskirties žemę, sklypus, sodybas ar namus imdami paskolą. Jiems tai yra patogu, nes tai yra jų pragyvenimo šaltinis, todėl grynųjų pinigų jie neturi tiek daug.

To pasėkoje, tai yra geriau todėl, kad dažniausiai paskolos už užstatą reikalauja mažesnių palūkanų. Kadangi tu imdamas paskolą jau įkeiti paskolos teikimo įmonei savo turtą, jie nereikalauja iš tavęs labai didelių palūkanų. Tai yra gerai, nes įkeistu turtu tu toliau gali naudotis, o palūkanas mokėsi mažesnes, kartu išmokėjas visą paskolos pinigų sumą kartu su palūkanomis, vėl tapsi įkeisto turto pilnavertis savininkas.

Galiausiai toks paskolos teikimo būdas yra labiau patikimas bei su juo gali gauti didesnę sumą pinigų, nes paskolų teikimo įmonė žinodama, jog asmuo jiems įkeičia savo turtą labiau norės duoti paskolą ir kartu pats asmuo tuo atveju jei negautu paskolos galėtų prašyti kompensacijos, nes įkeitė savo turtą jiems.

Pabaigoje norėčiau pasakyti, jog yra ir keletas blogųjų paskolos už užstatą pusių, dėl kurių žmonės vengia gauti paskolą tokiu būdu. Viena iš jų yra ta, kad tuo atveju jei negražini reikiamos pinigų sumos per nurodytą laiko tarpą ar panaudojus paskolos pinigus nepagali paskirtį tu gali netekti savo įkeisto turto nuosavybės teisių. Todėl kiekvienas žmogus imdamas paskolą įkeičiant savo nekilnojamą turtą turėtų įvertinti riziką netekti savo turto ir ar jis yra pajėgus gražinti pasiskolintą pinigų sumą.