Įvairenybės

Paskutines minutes keliones

Paskutinės minutės istorija: kelionės po visą Europą

Paskutines minutes keliones
Paskutines minutes keliones

Kai vieniems paskutines minutes keliones atrodo labai rizikingas ir neapibrėžtas būdas keliauti – kitiems tai pati geriausia ir lengviausia išeitis, tampanti net gyvenimo būdu. 31 metų Darius sako, kad tokiu būdu jau spėjo apkeliauti visą Europą, šiek tiek Azijos, Afrikos, o jo planuose net – tolimieji Amerikos krantai. Paskutines skrydžio minutes pasiūlymai vilioja savo pigumu, nes keliones atsieina gerokai mažesnėmis kainomis nei perkant įprastu, nuolatiniu būdu. Tad kalbamės su Dariumi ir prašome, kad jis pasidalintų savo keliavimo įspūdžiais.

Dariau, kodėl pamėgai būtent tokias paskutines minutes keliones?

Na, reikėtų pasakyti, kad keliauti pradėjau apskritai nuo tada, kai išvažiavau gyventi į Vilnių. Kažkaip išėjo, kad įstojau į tokią specialybę, kuri man visai nepatiko, verslo vadybą, o sieloj švilpė nuotykių troškimo vėjai. Todėl teko ieškotis alternatyvos, keliones man kaip tik pasirodė geriausia išeitis – kelios minutes svetimuose kraštuose atpirkdavo diena iš dienos slenkančias nemėgiamas studijų minutes. Aišku, apie tokius skrydžius, kokie vyksta dabar, paskutines galima sakyti, sekundės, tuo metu dar nieko nežinojau. Būdavo kitokių būdų, bet jie nebuvo tokie geri.

Kaip tuo metu keliaudavai?

Visaip, pirmiausiai, tas būdas, kuris tiko labiausiai, kai neturėjau pinigų, tai tranzavimas, keliavimas autostopu. Kiti variantai – traukiniai, autobusai, kartais pigesni lėktuvai. Bet iš esmės, tik atsiradus paskutines minutes keliones pasiūlymams, kur bilietai būna ryškiai atpiginti, aš ėmiau tiek daug keliauti, visiškai pasidaviau savo šiai aistrai.

Kokias vietas aplankei?

Pirmiausia pradėjau nuo Šiaurės kraštų, Skandinavijos. Iš tiesų, neplanavau kažko labai nuoseklaus, paskutines minutes keliones tuo ir ypatingos, kad čia negali kažko labai susiplanuoti, nes kaip papuola gauti bilietus, taip ir yra. Bet, nustebau, man pavyko, galima sakyti, planingai keliauti. Pirmiausiai papuolė taip, kad gavau paskutines minutes keliones  skrydžio bilietą į Stokholmą, Švediją.

Prisimenu, įspūdis buvo toks – aš atvykau į oro uostą, tada traukinuku nuvykau į centrą, išlipau centrinėje stotyje. Ir, nepatikėsite, vos susigaudžiau, kur man eiti, kaip rasti kelią. Buvo kaip tik piko valanda. O Stokholme centrinė autobusų, traukinių ir metro stotys sujungtos į vieną po žeme ir virš žemės esančią platformą. Kažkaip, kai staiga tave iš tylios ramios Lietuvos įmeta į tokią suirutę – ne visada gali iš karto lėtai viską apgalvoti, ir padaryti gerai. Man tokios pigios keliones suteikė daug patirties. Antrą kartą atsidūręs tokioje situacijoje, jau žinočiau, ką reikia daryti. O tą kartą, greitai smukau į tualetą, ten kelis kartus giliai įkvėpiau, pabandžiau apsiraminti ir klausinėjau žmonių, kaip man nuvykti iki savo hostelio. Juk iš tiesų, reikėjo tiesiog atsidaryti žemėlapį, ir pasižiūrėti.

Kur keliavai paskui?

Kelioniu agenturos dažnai pabrėžia, kokias turistų pamėgtas vietas galima aplankyti vienoje ar kitoje šalyje. Štai Stokholme aš galima sakyti ir nuėjau tais visais, turistų pramintais keliais. Pirmiausiai išvažiavau į centrą, kur yra salos, vienoje iš jų – Senamiestis. Aplankiau šiuolaikinį meno centrą, kuris padarė labai didelį įspūdį. Tada pasigailėjau, kad neėmiau paskutines minutes keliones dviems, nes mano draugė fotografė, ji būtų labai norėjusi ten irgi atsidurti. Ką padarysi, beliko paimti atvirukų, ir jų jai parvežti.

Sakoma, kad geriausios paskutines minutes keliones yra tos, kurios būna labai netikėtos, ar tai tiesa?

Taip, tiesa. Kai staiga iš savo kasdienybės ir rutinos patenki į visiškai neplanuotą įdomią, egzotišką aplinką – iškart pajunti žvėrišką malonumą. Taip man buvo su kelione į Kijevą, bet apie tai vėliau papasakosiu plačiau.