Būstas

Patalynė

patalynėKad sapnai būtų spalvoti…

Kas gi galėtų paneigti, kad miego kokybė priklauso ne tik nuo paties miego, bet ir nuo aplinkos, kurioje ilsitės. Ne veltui miegamiesiems kambariams skiriamas išskirtinis dėmesys. Patalynė viso to dalis. Šiandieninė prekių rinką suteikia plačias galimybes, ir kiekvienas gali išsirinkti sau tai, kas labiausiai tinka ir patinka. Patalyne nesunku priderinti net ir prie interjero. Dažnai lovoms nebenaudojami net specialūs užtiesalai, nes patalynės kompletai būna išskirtinai gražūs, slėpti nieko nebereikia.

Patalynė gali netgi atgyti. 3D filmai jau ne naujiena, juos galima žiūrėti net ir namuose. Patalynė su 3d efektu taip pat tampa įdomia ir išskirtine preke. Pritaikyta spalvinė gama tikrai papuoš namus ir sapnus padarys dar tikroviškesnius. Kartais gražiai paklota lovytė netgi būna būdas priversti eiti miegoti mūsų mažuosius. Efektinga patalynė 3d būna ir su vaikų mylimais įvairių animacinių filmų herojais, o jų kompanijoje net ir miegoti įdomu. Taip pat yra tiesiog spalvinga patalynė vaikams, pasiūta iš natūralių, nealergizuojančių audinių.

Nedidelius komplektukus galima rasti ir kūdikiams. Speciali patalynė kūdikiams parduodama labiau specializuotose vaikų prekių parduotuvėse, tačiau galima rasti ir tokia produkcija prekiaujančiose parduotuvėse arba jų interneto svetainėse. Jei ieškote ko nors konkretaus, užtenka įvesti užklausą paieškoje ir tikrai rasite didelį patalynės asortimentą. Pavyzdžiui, merkys pataline, tikrai pasiūlys sprendimą net ir išrankiausiems.

Kartais net ir baldų gamintojai, ypač miegamojo baldų, turi savo skyrius, kuriuose prekiauja ir patalynės komplektais. Žinomame baldų salone sba patalynė taip pat turi savo skyrių.

Gera patalynė kaina kalbės pati už save. Perkant vertėtų pasidomėti kas rašoma ant pakuotės, kokia yra audinio sudėtis ir kaip reikėtų prižiūrėti, kad ilgai džiaugtumėtės savo pirkiniu. Kai kuriems brangesniems patalynės audiniams gali neužtekti namų salygomis įmanomos priežiūros ir ją teks atiduoti valyti į valyklą.

Patalinės priežiūra

Smagu džiaugtis nauja preke, tačiau be specialios priežiūros kiekvienas dėvimas daiktas praranda savo žavesį. Kadangi patalynės komplektai siuvami iš skirtingų audinių, jų priežiūra taip pat šiek tiek skiriasi. Pavyzdžiui, net ir tos pačios medvilninės medžiagos patalynę, prižiūrėti reikia skirtingai, priklausomai nuo medžiagos storio ir spalvos. Kuo audinys plonesnis, tuo priežiūra turi būti atsargesnė. Šviesių spalvų audinius galima skalbti iki 60 laipsnių temperatūroje, o ryškesnių tonų (ypač violetinių ar mėlynų) tik iki 40 laipsnių. Kitu atveju patalynė greitai nubluks. Baltus medvilninius gaminius galima skalbti ir 90 laipsnių temperatūroje.

Satino patalynė labai mėgiama dėl savo savybių. Ji lengvai lyginama, greitai džiūsta, švelni kūnui. Šis audinys ilgaamžis ir tvirtas. Vasara tokia patalynė mėgiama dėl laidumo orui ir malonaus vėsinančio efekto. Šios medžiagos priežiūra labai paprasta, nereikalaujanti daug dėmesio, kadangi tikras satinas yra iš šimtaprocentinės medvilnės. Jei audinyje yra kitų priemaišų, greitai suprasite – apsivels rutuliukais. Skalbti ir lyginti reikėtų sekant nurodymus ant etiketės. Skalbimo mašinoje audinys gerai išsiskalbs tik tada, jei galės lengvai vartytis, t.y. skambimo mašinos būgnas nebus prikimštas.

Specialistai pataria patalynę prižiūrėti taip pat, kaip savo viršutinius rūbus, apie kuriuos pagalvojame tikrai dažniau. Patalynė turėtų būti keičiama ir skalbiama kartą per savaitę, ne rečiau. Ne paslatptis, šiuo patarimu naudojasi tikrai retas. Karšta temperatūra skalbiant sunaikina įvairias dukles ir mikro organizmus, kurie tikrai neprisideda prie gero mūsų poilsio, net jei miegame labai gražioje patalynėje. Galbūt vertėtų apie tai pagalvoti?