papildai svorio mažinimui
Medicina / Sveikata

Patarimai kaip išlikti lieknam ir sveikam

Sveika gyvensena yra panaši į saugų atsarginį planą namuose – visi žino, kaip jį pasitelkti, tačiau dažnai prisimena tik tada, kai susiduria su neatidėliotinu poreikiu. Tuo tarpu šiandien sveika gyvensena yra labai populiaru ir jos principų laikymasis vertinamas kaip stiprios valios ir pasiryžimo ženklas.

Vienas iš esminių bendražygių šiame procese yra Proteinas.lt amino rūgštys→. Taigi, išvengiant ekstremalumo, toks požiūris ne tik nesukels kančių, bet ir padės supaprastinti kasdienybę. Nepraleiskime galimybės priminti pagrindinius sveikos gyvensenos principus.

Kasdienybė

Mes nesame filmo „Groundhog Day“ herojai, todėl kiekviena mūsų diena nėra tokia, kaip ankstesnė, tačiau svarbu susikurti ir laikytis kasdienybės. Jei gerai pagalvoji, mes reguliariai atliekame tą patį veiklų kompleksą: miegame, valgome, dirbame, ilsimės ir taip be galo.

Jei visus šiuos veiksmus supaprastinsite ir parengsite planą, galėsite efektyviai išnaudoti savo laiką, turėdami laiko daug daugiau. Tai nereiškia, kad jūsų gyvenimas turėtų būti suplanuotas minutėmis, tačiau nuspėjamas grafikas padės išvengti nereikalingų force majeure aplinkybių, o jūsų kūnas – nuo ​​nereikalingo streso.

Darbo ir poilsio suderinamumas

Kad ir ką jie sakytų, sveiką gyvenimo būdą reikia pradėti ne nuo pirmadienio, o nuo vakaro, kai einate miegoti. Tik tada užtikrinsite savo gerovę ir turėsite jėgų pereiti prie kitų mūsų sąrašo elementų. Manoma, kad suaugusiam žmogui reikia miegoti apie 7 valandas per parą, o miegoti patartina kasdien maždaug tuo pačiu metu ir prieš vidurnaktį. Miegui geriau rinktis ne per kietą, bet ir ne per minkštą lovą, o patalpą iš anksto vėdinti.

Savijauta

Žmogui labai svarbu ne tik tai, ką jis daro, bet ir ką jaučia. Visi galime patekti į sudėtingas situacijas, tačiau stresas tik pablogina savijautą, o nepadeda išspręsti problemų. Psichologai pataria nepulti į neviltį, o prisiminti, kad mes patys tvarkome savo gyvenimą.

Į nesėkmę reikia žiūrėti kaip į patirtį, iš kurios reikia pasimokyti. Neigiamos emocijos gali ne tik sumažinti savivertę ir pasitikėjimą kitais, bet ir sukelti tikras ligas, kurias gydytojams teks gydyti.

Mankštos svarba

Pabrėžiame, kad mėtymasis tarp miegamojo, vonios ir virtuvės mankštai netaikomas. Pasiteisinimai dėl laiko stokos taip pat neveiks. Papildomos 15 minučių gali būti iškirptos net ir sunkiausiame tvarkaraštyje. Tinkamai mankštinantis visas kūnas paruošiamas darbo dienai.

Nebejausite mieguisti, pavargę ir mieguisti, o nuotaika pastebimai pagerės. Sunkiausia yra įveikti savo tinginystę ir mankštą iš išbandymo paversti įpročiu. Rytinių pratimų kompleksą galite sudaryti patys, tačiau geriau įtraukti lankstumo ir tinkamo kvėpavimo pratimus.

Proto lavinimas

„Galvok savo galva!” – šis patarimas aktualus visiems, taip pat ir sveikos gyvensenos šalininkams. Žmogui svarbu lavinti ir palaikyti ne tik savo fizinius, bet ir protinius gebėjimus. Aiški galva padės sunkiose gyvenimo situacijose, taip pat sumažins kai kurių ligų, susijusių su protinės veiklos sumažėjimu, tikimybę.

Galite treniruoti savo smegenis skaitymo, loginių žaidimų, galvosūkių pagalba. Taip pat naudinga žaisti šachmatais ar spręsti matematinius uždavinius. Yra daug galimybių, jau nekalbant apie visus internetinius simuliatorius.

Maistas ir vanduo

Apie „teisingą mitybą“ nekalbėsime, nes šis terminas pats savaime yra diskusijų objektas, tačiau užkandžiauti bėgdami ir naktiniai veržimai į šaldytuvą tikrai niekam netinka. Susikurkite sau tinkamą dietą, kurią sudarys bent 3–4 valgymai maždaug tuo pačiu metu.

Stenkitės nevalgyti vėliau nei 2 valandos prieš miegą. Jūsų mityba turėtų būti įvairi ir subalansuota. Neskubėkite ir nemėginkite maisto derinti su kitais dalykais, treniruokitės valgyti 20–30 minučių ir nesistenkite praryti sotaus valgio slinkdami per darbų sąrašą išmaniajame telefone.

Motyvacija iš darbo

Yra daug motyvuojančių ir įkvepiančių istorijų apie tai, kaip žmogus per vieną naktį pakeičia savo gyvenimą: išeina iš darbo, išvyksta į kitą pasaulio kraštą ir tampa visiškai laimingas. Ne visi yra pasirengę tokiems veiksmams, o radikalūs problemų sprendimai ne visada yra geriausi.

Tačiau nemanau, kad nesutiktumėte, kad darbas, kurio nekenčiate, emociškai išsekina. Žmogus jaučiasi ne savo vietoje, yra nelaimingas, greitai pavargsta ir pamažu virsta ribotos gyvenimo trukmės robotu ir amžinomis svajonėmis apie atostogas. Jei atpažįsti save, tuomet reikia kažką keisti.

Bendra organizmo būklė

Antsvoris, kaip ir nesveikas lieknumas, neigiamai veikia bendrą organizmo būklę. Perteklinis svoris sukuria papildomą apkrovą vidaus organams ir raumenų ir kaulų sistemai, o tai gali sukelti rimtų ligų. Bet tai nereiškia, kad reikia negailestingai kankintis dietomis, ypač pačiam jas rinktis. Antsvorio priežastys gali būti įvairios, vadinasi, „gydymas“ turi būti individualus. Prieš patikrindami save kito madingo efektyvumą.

Priklausomybėms NE

Tai patarimas, kurį lengviau duoti nei jo laikytis. Tačiau žalingi įpročiai neatsiejami su sveika gyvensena. Kiekvienas mokinys žino blogų priklausomybių „standartinį rinkinį“: rūkymą, alkoholį ir narkotikus.

Tačiau iš tiesų jų yra kur kas daugiau, o prie žalingų įpročių galima priskirti ir tuos pačius naktinius užkandžius ar daug valandų sėdėjimą prie kompiuterio. Pabandykite pažvelgti į savo gyvenimo būdą iš šalies ir suprasti, kokių įpročių reikia atsikratyti. Tai bus pirmasis žingsnis sveikos gyvensenos link.

Higienos laikymasis

Nuo mažens esame mokomi nusiplauti rankas prieš valgį, valytis dantis bent du kartus per dieną ir atlikti kitas asmens higienos procedūras. Tačiau kai kuriuos iš jų verta prisiminti. Pakuotė antibakterinių servetėlių ar gelio maišelyje niekam nepakenks, idealiu atveju būtų malonu į „kelioninį rinkinį“ įtraukti dezodoranto, šukas, burnos skalavimo skysčio ir kitų dalykų, kurie padės išvengti nemalonių situacijų. Asmeninės higienos taisyklių nepaisymas gali ne tik susirgti, bet ir sukelti aplinkinių nesusipratimą.

Artimųjų palaikymas

Kaip žinia, žmogus yra sociali būtybė, todėl net ir laikantis save įkyriu intravertu, periodiškai tenka „išeiti į pasaulį“, kur reikia bendrauti su kitais žmonėmis. Svarbu, kad bendravimas jums nebūtų nemalonus. Stenkitės kurti harmoningus santykius su kitais, jei įmanoma, pašalinkite atsitiktinius žmones iš savo artimo rato ir nesistenkite kovoti su savimi, stengdamiesi įtikti visiems ir visiems – tai nepasiekiamas idealas.

Aktyvumas

Sakoma, kad raumenis galima patempti minties galia, tačiau geriau naudoti tradicinius metodus. Neraginame visko mesti ir skubėti į sporto salę, tiesiog dar kartą primename, kad gyvenimas juda. Jei neturite konkretaus tikslo ugdyti tam tikrą įgūdį, pabandykite sportą paversti savo hobiu.

Pasirinkite sportą, kuris jums patinka ir patinka. Lengviausias būdas palaikyti gerą formą yra rytinis bėgiojimas. Jie nereikalauja specialios įrangos, specialaus mokymo ir tinka bet kokio amžiaus žmonėms.

Emocijos, atsipalaidavimas

Rutina sukelia priklausomybę ir gali pakenkti kūnui ne mažiau nei stresas, todėl mums reikia naujų potyrių, ryškių emocijų ir emocinio paleidimo galimybės. Geriausias būdas atkurti psichines jėgas gali būti atostogos, bendravimas ar pomėgiai.

Bet jei atostogaujame tik kelis kartus per metus, geriau reguliariai užsiimti savo pomėgiu, o ne griebtis jo kaip paskutinės išeities, tada jūsų emocinė iškrova neprimins emocinio sprogimo.

Informacijos šaltinis: https://proteinas.lt