Automobiliai / Motociklai

Patarimai perkantiems dėvėtą automobilį

Automobilis per paskutinius kelis dešimtmečius Lietuvoje tapo kiekvieno mobilaus žmogaus atributu. Iki šiol nėra patogesnio būdo keliauti, todėl reta Lietuvos šeima neturi automobilio. Tiesa, daugelio mūsų šalies žmonių finansinė padėtis dar neleidžia įpirkti naujų automobilių. Taigi, žmonėms tenka ieškoti dėvėtų mašinų. Šiame straipsnyje aprašysiu, į ką reikia atkreipti dėmesį perkant dėvėtą transporto priemonę.

Kaina neturėtų būti vienintelis kriterijus. Dažnai maža kaina dažniau signalizuoja apie paslėptus ar akivaizdžius automobilio trūkumus. Tuo tarpu kiekvieno vairuotojo siekiamybė turi būti įsigyti naudotą automobilį už gerą kainos ir automobilio būklės santykį.

Niekada pirkdami automobilio nepasiduokite emocijoms. Pasitaiko atvejų, kad žmonės atranda gerą, tačiau jiems netinkamą automobilį ir sumąsto kurį laiką su juo pavažinėti ir vėliau brangiau perparduoti. Tai nėra geras pasirinkimas. Jūs norite nusipirkti jums tinkamą automobilį, o ne įsisukti į automobilių perpardavinėjimo verslą. Šioje srityje, kaip ir visur egzistuoja arši konkurencija. Taigi, prieš atliekant bet kokį pirkimą verta gerai pagalvoti.

Atkreipkite dėmesį į smulkmenas. Net kvapas, variklio garsas ar neryškūs įbrėžimai automobilio kėbule ar automobilio salone gali daug ką išduoti apie mašinos būklę ir jos buvusį šeimininką. Juk bus nemalonu važinėtis automobiliu, kurio salonas smirda tabaku ar yra matomos išpiltos kavos dėmės. Tuo tarpu variklio garsas gali išduoti daug daugiau. Kartais vaizdas po kapoto dangčiu būna puikus, dokumentai tvarkingi, tačiau ausims garsas nepatinka. Tokiu atveju susitarkite, kad automobiliui bus atlikti nuodugni diagnostika. Jei reikia ir pats už ją sumokėkite, nes vėlesnis variklio remontas gali kainuoti daug daugiau nei jūs galite pagalvoti. Kartais pasitaiko atvejų, kad varikliai būna pažeisti nepataisomai.

variklio remontas

Paprašykite savininko išbandyti automobilį. Tik pavairavę automobilį realiomis sąlygomis, o ne tik klausydamiesi, ką sako pardavėjas galite nuspręsti pirkti ar ne šį automobilį. Vairuodami automobilį stenkitės patikrinti kuo didesnės dalies automobilio detalių būklę. Pavyzdžiui išbandykite staigų stabdymą, padarykite staigių posūkių, pažiūrėkite, kaip veikia pavarų perjungimas. Taip pat pažaiskite su automobilio elektronika. Daugelis senesnių automobilių modelių pasižymi savo elektronikos nepatikimumu.