Būstas

Patogesnis miegas ar daugiau erdvės?

Daug žmonių norėdami sutaupyti erdvės savo namuose vietoj senų gerų įprastų lovų nusiperka sofas – lovas. Pagrindinis argumentas – suskleidus sofą-lovą kambaryje atsiranda daugiau erdvės, o paprasta lova užima daug vietos visada.  Jos negali nei susiskleisti, nei išsiskleisti. Šiame straipsnyje aptarsime abiejų šių baldų pliusus ir minusus.

Išskleidžiamos sofos – lovos yra labai praktiškas daiktas. Šis baldas neužima daug vietos, dienos metu ant sofos galima patogiai atsisėsti ir žiūrėti televizorių, pasodinti svečius ar patogiai įsitaisius su nešiojamu kompiuteriu naršyti internete. Tiesa, šie pliusai neatperka vieno didelio didžiosios dalies šių sofų-lovų minuso. Įprasti čiužiniai lovoms šiems „transformeriams“ netinka. Reikia ieškoti patogaus ir tinkamo dydžio čiužinio arba tenkintis ne pačiu patogiausiu miegu.

Įprastos lovos užima daugiau vietos. Nors jos beveik niekada neturi minkštų atramų, ant kurių būtų galima atsisėsti, įsitaisyti dienos metu vis tiek įmanoma. Galima atsigulti arba atsilošti į šalia lovos esančią sieną. Vis dėlto šiuos nepatogumus atperka galimybė miegoti ant patogaus čiužinio. Tikrai geri čiužiniai lovoms miego kokybę pakelia į naują lygį.

Miego kokybė ypač aktuali jūsų vaikams. Taigi, čiužiniai vaikams turėtų būti jūsų, kaip vieno iš tėvų prioritetas. Neverta taupyti vietos vaiko kambaryje. Verčiau įsigyti įprastą lovą ir gerą čiužinį. Jokia sofa-lova malonumo miegoti ant tokio čiužinio neatpirks.

Kalbant apie sofas-lovas ir įprastas lovas verta paminėti, kad nuolat miegoti ant išskleidžiamos lovos gali būti netgi žalinga. Minkštų baldų atramos būna pripildytos įvairių medžiagų. Kitaip nei čiužiniai, šios medžiagos nėra pritaikytos kovoti su žmogaus sveikatai pavojingais mikroorganizmais. Juose jie dauginasi ir per ilgą laiką gali sukelti lėtines ligas. Dėl šios priežasties čiužiniai vaikams, kurių organizmas yra jautresnis ligoms ar vaikams, kurie turi problemų dėl alergijų, yra daug geresnis pasirinkimas.

Be to, šiandien namuose praleidžiame vis mažiau laiko. Darbus dažniausiai paliekame darbe, vakare su draugais susitinkame mieste, grįžtame namo tik pernakvoti ir tą pačią istoriją kartojime kitą dieną ir net savaitgaliais. Galbūt neverta taupyti erdvės miegamajame, kur ateiname tik miegoti?