Automobiliai / Motociklai

Pats nepatikimiausias automobilis

Britai surinko statistinių duomenų apie jų šalyje važinėjančius automobilius ir atrado pačius nepatikimiausius modelius ir jų sudedamasias dalis. Tiesa, tai liktų tik statistiniais duomenimis automobilį pirkti besiruošiantiems vairtuojams, jei ne idėja sukurti patį nepatikimiausią Britanijos kelius raižantį automobilį. Visų eismo dalyvių laimei jis buvo sukurtas tik ant popieriaus. Jį sudarė pačių nepatikimiausių pastarųjų metų modelių detalės.

Renault Megane elektronika, mažo Britanijoje įsikūrusio gamintojo MG TF variklis, Land Rover Freelander pavarų dėžė ir net prabangių automobilių: Audi A8 stabdžiai ir BMW M3 pakaba – tai sudedamosios baisiausio 2011 automobilio detalės.

Remiantis vieno didžiausio Jungtinės Karalystės serviso tinklų duomenimis šis automobilis sugestų kartą per mėnesį ir jo remontui per metus tektų išleisti daugiau nei 8000 litų. Autodiagnostika retai padėtų išvengti netikėtai kylančių bėdų. Toks automobilis gestų net 5 kartus dažniau nei vidutinis automobilis.

Patį didžiausią visų vairuotojų košmarą taip pat padėjo įgyvendinti Volvo C70 instruktoriai. Oro kondicionavimo, šildymo sistemos į naująjį „monstrą“ atkeliavo būtent iš šio modelio. Tuo tarpu užvedimo sistema „monstras“ dalinsis su Mercedes V-CLASS modeliais.

Patikumumo indeksas sudaromas remiantis Didžiojoje Britanijoje veikiančių nepriklausomų autoservisų duomenimis. Šiuose servisuose atliekama tiek diagnostika, gedimų prevencija, tiek visi remonto darbai skirtingų modelių automobiliams. Indeksas apskaičiuojamas remiantis vidutine automobilio remonto kaina, gedimų dažnumu ir automobilio amžiumi. Kuo naujesnis automobilis pradeda gesti, tuo mažesnį įvertinimą gamintojas gauna.

Indekso sudarytojai teigia, kad 4 iš 10 naujų automobilių turės apsilankyti remonto dirbtuvėse jau pirmaisiais savo eksploatacijos metais. Autodiagnostika tampa blogiausių automobilių, kurie atsidūrė sąrašo apačioje, vairuotojų patyrimu. Nepatikimiausių automobilių remontas gali paploninti piniginę net iki 16 000 litų.

Labai daug automobilių modelių teko dažniau remontuoti dėl vienos nepatikimos detalės. Pastebimos tendencijos, kad automibiliai tampa vis patikimesni. Tuo tarpu, anksčiau minėtą „Monstrą“ sudaro tik pačios nepatikimiausios automobilių detalės. Dalis šiame sąraše paminėtų automobilių modelių yra išties labai patikimi. Tiesa, kartais didelę gėdą lemia tik kelios ar net viena nepatikima detalė.

autodiagnostika