Įvairenybės

Pavasarinės mintys

Kalendoriniui pavasariui prasidėjus saulė nekantriai laukdama atšilimo pakyla vis aukščiau ir aukščiau. Tenka konstatuoti, kad gan dažnai mūsų tautiečiai mato apniukusį ir darganotą dangų, tačiau pavasaris – tas metas, kuomet ne tik paukščių balsai tampa garsesni, bet ir oras būna malonesnis. Vis dėlto ačiū anticiklonams ir net ciklonams, kurie kad ir kaip kartais mėgsta nuprausti vėsesniu lietumi, tačiau nėra tokie gaivališki ir neprognozuojami kaip svečiuose kraštuose. Tačiau užteks apie tuos orus… Pavasaris juk romantikos, meilės ir net vestuvių metas. Kad ir kaip Jus bandytų įtikinti, kad tuoktuvių metas yra vasara – nepasiduokite! Vasarą bent dvigubai didesnės patalpų nuomos kainos, antrą skūrą bando nulupti vestuvių fotografai ir net šventinių automobilių nuomotojai. Sutikti derėtų tik su tuo, kad vasaros metu gali būti aukštesnė oro temperatūra ir nereikės gražiausią metų dieną vilkėti suknelę uždengiančių paltų, lietpalčių ar dar blogiau – striukių.

Pavasaris jaunavedžius gali pradžiuginti ženkliai mažesnėmis paslaugų kainomis, įdomesnėmis fotografijomis tik ką sužaliavusioje gamtoje ir dar miegančiais mažais kenkėjais, tokiais kaip įkyruoliai vabzdžiai ar dykaduonės musės. Tačiau šiuo metų laiku vertėtų apgalvoti, kokia vestuvių atributika bus labiausiai tinkama. Kitaip sakant, suplanuoti geriausią scenarijų, o dar geriau – turėti jų bent keletą. Turbūt nepavyks žiedlapiais nubarstytoje jūros pakrantėje ištarti ištikimybės ir priesaikos žodžius. Vėjas tikrai nepapuoš nuotakos šukuosenos, tačiau blogas oras, liaudiškai tariant, gali pakišti koją ir karščiausią liepos mėnesį. Taigi, jei ketinate kartu su svečiais pasiirstyti šauniu laiveliu, pasiieškokite tokio, kuris turėtų mažų mažiausiai nuo galimo lietaus paslėpsiantį stogą.

Pavasarį didelis gyvų gėlių pasirinkimas. Nevisi mėgsta spygliuotąsias rožes, taigi gal geriau nuotakos plaukus ar vestuvinius stalus papuošti pirmosiomis pakalnutėmis? Be abejo, gėlės vienas svarbiausių elementų, iš kurių susideda visa vestuvių atributika. Likę dalykai, tai pasitikėjimas vienas kitu, savitarpio supratimas ir stiprus noras vienas kitam padėti bet kuriuo gyvenimo momentu. Prieš tai nublanksta visos gėlės, pūstos ir kartais neskoningos suknelės, keliaaukščiai vestuviniai tortai ir visi pavalgyti susirinkę nepažįstami giminaičiai.

Tačiau pavasaris tinkamas ne tik tuoktuvėms, bet ir kitoms šventėms, tokioms kaip krikštynos. Juk pati pavasario esmė užkoduota bundančioje gamtoje, besikalančiuose medžių pumpuruose ir paukščių giesmėse. Dažnai tėveliai primiršta, kad krikštynos tai vaikučių šventė, turinti religinį pagrindą. Būtent dėl to reikalinga tokia krikštynų atributika, kuri tą dieną pradžiugins mažuosius mūsų stebuklus – vaikus. Balti rūbeliai, gražios dovanėlės ir svarbiausia puiki ir pakili visų susirinkusiųjų nuotaika pavasario metu pavers šią šventę išskirtine.

O kokios dovanos tiktų ne tik vestuvių, krikštynų, bet ir pavasario proga? Be abejo visus sužavėtų pirmųjų laukinių gėlių puokštė, kvepianti pavasariniu vėju. Arba pūkuotų kačiukų rykštelės, perrištos dailiu kaspinėliu.

išskiritinė atributika