Kultūra/Menas

Paveikslai – brangiai kainuojantis menas

Paveikslai visada buvo madingi. Tai ne tik puiki interjero detalė, bet ir puiki dovana, galbūt ir žmogaus stiliaus ir pasaulėžiūros atspindys. Paveikslai nėra vien tik menas, kurio vertę būtų sunku nusakyti. Paveikslai dažnai įkainuojami milijonais litų ir yra laikomi labai brangiomis meno vertybėmis, todėl dažnai paveikslai tiesiog būdas naudingai investuoti pinigus. Paveikslai bėgant metams brangsta, todėl įvairiuose aukcionuose iš rankų į rankas pereina už vis didesnius pinigus. Žinoma, yra ir tokių žmonių, kurie ypač brangius paveikslus perka ne todėl, kad nori protingai investuoti, bet tiesiog juos kolekcionuoja, todėl yra tokių paveikslų, kurie privačiose kolekcijose kabo jau net 20 metų ir nėra ruošiamasi juos parduoti. Paveikslo panaudojimas priklauso nuo mūsų požiūrio. Žinoma, daugelis iš mūsų tikrai negali įpirkti paveikslo už keletą tūkstančių litų, o ką jau kalbėti apie dešimtis milijonų kainuojančius paveikslus! Todėl mes dažniau perkame nežinomų dailininkų darbus ir mielai jais puošiame savo namų sienas.

Kokį paveikslą rinktis, kad jis ilgus metus būtų mielas mūsų akiai? Kiekvienas renkasi pagal savo asmeninį skonį ir meno suvokimą. Būna ir neįprastų paveikslų, kurie puikiai atspindi žmogaus pomėgius ar kitas veiklas. Pavyzdžiui, naujausios technologijos leidžia nuotraukoje esantį vaizdą perkelti ant drobės, todėl jau keletą metų savo namus galite puošti savo šeimos narių atvaizdais, peizažais iš kelionių, smagiomis gyvenimo akimirkomis ar bet kokiu vaizdu, kokio trokštate. Ir viskas tiesiog iš nuotraukos. Tokie paveikslai ant drobės šiuo metu yra itin populiarūs, nes nėra brangūs ir suteikia galimybę ant sienos pasikabinti akiai mielą vaizdą. Tokios nuotraukos ant drobės ypač paklausios per didžiąsias metų šventes, nes žmonės savo mylimuosius ir artimuosius nori nudžiuginti miela ir širdinga dovana, kuri ilgai tarnautų ir dar ilgai primintų kartu išgyventas akimirkas ar brangiam žmogui mielus vaizdus. Tokio paveikslo-nuotraukos kaina yra maždaug 100 litų, todėl tai bus puiki dovana.

Tapyba nėra kiekvienam artimas menas, todėl retas galėtų pasigirti geru nusimanymu tapybos darbuose, tačiau kiekvienas neabejotinai išsirinks patinkantį paveikslą iš gausybės pasirinkimo. O pasirinkimas tikrai milžiniškas! Paveikslą galite įsigyti tautodailės mugėse, meno darbų parduotuvėse, tiesiog dailininko namuose, puslapiuose internete. Taip pat galerija yra ta vieta, kurioje galite įsigyti patinkantį dailininko darbą. Galite paveikslus siųstis iš užsienio arba pirkti Lietuvoje. Pasirinkimo galimybės neribotos. Yra žmonių, kurie mėgsta paveikslus vežtis iš užsienio kelionių.

Paveikslai nepraranda savo populiarumo galbūt todėl, kad jie veikia žmogaus psichologiją ir gali pagerinti nuotaiką arba atvirkščiai – ją sugadinti, todėl dovanojant paveikslą reikia būti atsargiems ir gerai žinoti būsimo savininko skonį, nes yra galimybė, kad jis tiesiog bus nukištas į kampą ir taip niekada ir neatsidurs ant sienos. Juk vienus žmones žavi abstrakcija, kitus – itin realūs vaizdai. Vieni dievina gamtos peizažus, pavaizduotas medžių alėjas, jūrą, gėlių pievas, o kiti tokių dalykų nemėgsta. Itin atsargūs būkite dovanodami labai ryškių spalvų paveikslus, nes galbūt paveikslo spalvos netiks prie esamo interjero arba galbūt net nepatiks jį gavusiam žmogui. Jeigu ieškote paveikslo dovanojimui, tuomet rinkitės neįkyrių vaizdų ir spalvų paveikslus. Nesirinkite specifinių vaizdų. Dovanokite paveikslus neutraliais rėmais, kuriuose būtų lengva pritaikyti prie įvairaus interjero.