Darbas,  Verslas / Ekonomika

Penkios problemos, su kuriomis susiduriama ieškant darbo

Kiekviena darbo paieška turi savitas problemas. Čia pateiksiu keletą dažnai pasitaikančių problemų pavyzdžiū ir kaip su jomis susidoroti.

Pirmoji problema. Neefektyvi strategija.
Jei jūs kas rytą pabundate, įsijungiate kompiuterį ir valandų valandas praleidžiate naršydami darbo skelbimų puslapiuose, tokiuose kaip www.darbo-rinka.lt ir pan, jūs elgiatės neteisingai. Kiekvieną dieną veltui iššvaistote daug vertingo laiko. Taip galima praleisti valandą per dieną, bet ne daugiau.
Geriau skirkite laiko susipažinimui ir bendravimui su tikrais žmonėmis ir ieškokite jus dominančių įmonių kontaktų tokiuose tinkluose kaip LinkedIn. Jūs negalite ir neturėtumėte praleisti 12 valandų per parą darbo paieškoms, todėl sutelkite savo laiką į teisingus paieškų būdus.
Antroji problema. Neįkvepianti prisitatymo kalba.
Dabar vis populiarėja įvairios karjeros dienos, kurias organizuoja didesnės organizacijos, kurioms reikia daug darbuotojų. Jūs susitinkate su jų atstovais ir kalbatės akis į akį, arba prisistatote prieš didelę auditoriją. O prisitatydami mikčiojat, žvalgotės aplink, nežinote ką pasakyti. Blogai! Išmokite kalbėti įtikinančiu balsu, drąsiai pasakoti apie savo pasiekimus bei svajones, be baimės megzkite naujus kontaktus. Būkite įdomūs, kai skelbiate žinią, kad ieškote darbo.
Trečioji problema. Neefektyvus pažįstamų tinklas.
Jūs nemėgstate susipažinti su naujais žmonėmis? Jums sunku užmegzti ir palaikyti pokalbį? Jūs susitelkęs tik į savo problemas? Tai trukdo jums susirasti svajonių darbą.
Bendravimas apima davimą ir gavimą. Būtent, pirmiausia – davimas. Visada galite kažkam padėti. Taip kuriami ryšiai. Jeigu padėsite kitiems, kiti padės jums. Jeigu norėsite tik gauti – patys sugalvokite pabaigą…
Ketvirtoji problema. Neparuoštas CV ir motyvacinis laiškas.
Kai jūsų motyvacinis laiškas ir CV yra su klaidomis, nestruktūrizuotas ar per ilgas, jūs iš karto prarandate beveik visus šansus būti tarp atrinktų kandidatų. Darbdaviai tokius CV iš karto atideda į šoną, ir dažniausiai jų nebežiūri antrą kartą.
Jeigu jūs nesugebate padaryti įspūdžio pirmuose dviejuose CV puslapiuose, jūs praktiškai neturite šansų būti pakviestas į darbo pokalbį.
Būkit pasiruošę visoms situacijoms. Turėkite paruoštą CV telpantį į vieną puslapį. Tai turėtų būti lyg jūsų vizitinė kortelė, kur būtų nurodyta kontaktinė informacija, jūsų pagrindiniai sugebėjimai ir pasiekimai, o taip pat pozicija, į kurią pretenduojate ir pagrindiniai karjeros tikslai.
Penktoji problema. Skuboti ir neapgalvoti veiksmai.
Kartais reikalai koljasi ne taip, kaip jūs tikėjotės. Pavyzdžiui pokalbis nepasisekė taip gerai, kaip jūs norėjote. Todėl jums kyla noras parašyti elektroninį laišką ar sms žinutę, arba paskambinti tiems žmonėms ir pasistengti įtikinti, kad jūs esate geriausias kandidatas. Nedarykite to! Jeigu jie norės jūsų – jie paskambins. Nesutelkite viso savo dėmesio į vieną vietą, net jei manote, kad tai jūsų svajonių darbas – galite pražiopsoti dar geresnę.
O dabar pasidalinkite, su kokiomis problemomis susiduriate Jūs?
Autorius: Darbo Rinka