Kelionės / Turizmas,  Lietuvoje,  Užsienyje

Pigūs skrydžiai

Žiemos šalčiams pamažu įsisukant į tėvynę, sėdint darbe arba drebant nuo šalčio namie prie kompiuterio, ranka kartais tarsi pati suveda į paieškos langelį žodžius „pigūs skrydžiai akcija“. Kad ir kaip gera būtų sėdėti susisupus į šiltą apklotą ir gerti kakavą arba karštą vyną, nebrangiai nukeliauti į šiltesnes vietas su pigūs skrydžiai vilioja ne ką mažiau. Norėdami sausio speigus ir trumpas dienas išmainyti į švelnią Pietų saulutę daugybė žmonių nuobodžiaudami prie kompiuterio ieško pigūs skrydžiai į barseloną. O gal visgi atsiras kokia akcija ir ištaikę laisvesnį savaitgalį ar pasiėmę trumpas atostogas galės išdumti valgyti (ne skinti!) apelsinų.

Pigūs skrydžiai
Pigūs skrydžiai

Niekam ne paslaptis, kad dalykai, kurie vienam atrodo pigūs, kitam regėsis visiškai neįperkami. Lėktuvo bilietų kainos irgi smarkiai varijuoja priklausomai nuo aviakompanijos, nuo sezono ir miesto bei šalies, kur vykstate. Bilietai į Londoną paprastai kainuoja daugiau negu į Helsinkį: juk į Londoną vykstančių lietuvių dažniausiai netrūksta, o štai Helsinkis nėra toks dažnas kelionės tikslas. Kaina priklauso ir nuo to, ar patogioje vietoje yra oro uostas, į kurį skrendante. Todėl radę pigūs skrydžiai į oro uostą, kurio pavadinimo nelabai atsimenate, neskubėkite džiaugtis. Gali būti, kad jis bus toli nuo miesto, į kurį norite nuvykti, o susisiekimas – nepatogus. Taigi gali būti, kad tuos pinigus, kuriuos sutaupėte pirkdami bilietą, išleisite brangiam ir neišvengiamam oro uosto transportui. Todėl ieškant pigūs skrydžiai, pravartu pasidomėti, kur yra oro uostas, kuriame leisitės. Net jei jis netoli didelio miesto, verčiau internetu atlikti paiešką apie viešojo transporto, vežančio iki miesto centro, kainas.

Jei tikrai norite sutaupyti, tai tikriausiai esate pasiryžęs patirti kažkokių papildomų nepatogumų dėl to, kad jūsų skrydžiai būtų pigūs. Vienas iš galimų nepatogumų – išvykimas ne iš jūsų miesto. Tie, kurie mėgsta pigus skrydziai, tikriausiai jau seniai pastebėjo, kad Lietuvos miestai nėra taip jau toli vienas nuo kito, o į tolimesnį oro uostą galima nuvykti autobusu arba patikrinti – o gal skrydžiai iki to miesto irgi yra pigūs?.. Dar viena alternatyva – nakvoti oro uoste. Didesni oro uostai paprastai leidžia juose nakvoti, jei turi bilietą kito ryto skrydžiui. Žinoma, prieš renkantis tokią nakvynę reikia pasidomėti oro uosto taisyklėmis, apsirūpinti ausinėmis ir įdomia knyga. Jei nenusiteiksite neigiamai, viena naktis tikrai neturėtų sukelti nepatogumų.

Nebrangių skrydžių tikriausiai pradėsite ieškoti nuo to oro uosto, kuris yra arčiausiai jūsų gyvenamosios vietos: ar tai būtų pigūs skrydžiai iš vilniaus, dublino, Kauno, Londono, ar kokio kito miesto, kur gyvenate ar dirbate. Jei oro uostai nesiūlo patrauklių variantų, verta pamėginti kiek toliau esančius, tačiau vis dar pasiekiamus autobusu oro uostus: pavyzdžiui, jei iš Vilniaus ar Kauno nerandate gerų pasiūlymų, gali būti verta paieškoti pigūs skrydžiai iš rygos. Šį miestą autobusu ar automobiliu pasieksite per keletą valandų. Tolimesnių ir sudėtingesnių persėdimų verta imtis, kai keliaujate toliau arba į egzotiškesnius kraštus.

Lietuvoje yra bent keletas populiarių aviakompanijų, kurios siūlo pigūs skrydžiai ryanair easyjet (nuoroda). Jei jūsų mėgstamiausios kompanijos siūlomi skrydžiai kaip tik pabrangę, o jums taip norisi kur nors išvykti, verta pamėginti išbandyti kitas kompanijas. Galite netgi maloniai nustebti, kokį sykį išmainę Ryanair į wizzair. Dar vienas dalykas, kurio reikia nepamiršti, mėginant sutaupyti kelionei – kad nuvykus į norimą  miestą, reikės tenai pragyventi. Taigi jei sutaupėte pinigų įsigiję pigūs skrydžiai, būkite atsargūs ir neviršykite savo išlaidų limito brangiame mieste!