Laisvalaikis / Pomėgiai

Pilnavertis laisvalaikis su longboardais

longboardsTurbūt kiekvienas jaunuolis laisvu laiku ieško kokios nors išskirtinės veiklos ar galimybės įgyti naujos patirties, kuo nors išsiskirti iš savo bendraamžių. Šis noras ypač padidėja vasarą, kai kiekvienas moksleivas ar studentas turi gausybę laisvo laiko ir nori jį praleisti naudingai ir įdomiai. Tokiu atveju veiklos sričių yra begalė, lieka išsirinkti tik labiausiai patinkančią, tačiau kodėl gi neišbandžius šio to visiškai kitokio, nei įprastiniai jaunimo hobiai tokie kaip važinėjimasis dviračiu ir prakaitavimas krepšinio aikšteliai. Juk turbūt kiekvienas kada nors svajojo išbandyti ką nors ekstremalaus ir suteikiančio daug adreanalino, bet nekeliančio rizikos gyvybei, priešingai nei šuoliai nuo uolų ar parašiutu. Tokiu atveju išeitis yra visiškai paprasta – longboards riedlentės.

Tikriausiai ne vienas jau yra spėjęs pastebėti paauglius riedančius miesto gatvėmis ilgesnėmis nei įprasta riedlentėmis. Tai ir yra minėtosios longboard lentos, kurias galima įsigyti kiekvienoje specializuotoje ekstremalaus sporto prekių parduotuvėje. Longboards kaina yra šiek tiek didesnė nei kitų profesionalių riedlenčių, tačiau ją mokėti yra tikrai verta, juk tai yra itin aukštos kokybės gaminys, skirtas atlaikyti net pačius didžiausius smūgius, todėl longboards lentos dažniausiai būna storesnės už įprastines riedlentes, norite sužinoti apie prekių pristatymą? Užsukite į http://longboards.lt/shipping/. Žinoma, longboard riedlentę galima naudoti ir kaip paprastą, skirtą pasivažinėti ar nusigauti iš vieno taško į kitą, tačiau su paprastomis riedlentėmis atliekamiems kaskadiniams triukams jos netinka dėl savo ilgio, paprastai siekiančio vieną metrą. Tai kam gi jos skirtos? Atsakymas paprastas ir žinomas kiekvienam besidominčiam ekstremaliu sportu – nusileidimui nuo specialių trasų, dar vadinamam downhill‘u.

Downhill‘as pasaulyje karaliauja jau šešiasdešimt metų, tačiau tarp Lietuvos ekstremalaus sproto mėgėjų dar beveik nespėjo išpopuliarėti – šiuo didelę adreanalino dozę suteikiančia sporto šaka profesionaliai šalyje užsiima vos dešimt sportininkų. Tačiau tai dar nereiškia, kad downhill sportas kuo nors neprilygsta kitoms ekstremalaus sporto šakoms. Šešiasdešimt metų skaičiuojantis sportas juk dar visai jaunas, o tendencijos į mūsų šalį ateina šiek tiek lėčiau, nei, tarkime, į Vakarų Europą, tuo labiau, kai sportas greičiausiai išpopuliarėja tame regione, kuriame jis ir buvo sukurtas. Todėl šios sporto šakos entuziastai lietuviai nepraranda vilties, jog jau greitai Lietuvoje atsiras vis daugiau downhill‘u susidomėjusių jaunuolių ir siekia su juo supažindinti kuo daugiau žmonių.

Taigi, jei sudomino downhill‘as, nedelks ir nusipirk ar išsinomuok savo longboard riedlentę ir skubėk į trasą. Tik nepamiršk įsigyti ir apsaugų bei riedlentininko kostiumo, nes šis sportas, kaip ir kiekviena ekstremalaus sporto šaka, yra pavojingas, todėl svarbu kuo geriau apsisaugoti, kad besipraktikuojant būtų išvengta didelių traumų.